Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Kollumers kunnen bouwen

12 december 2011    Zuidhorn-nieuws
Wethouder Fred Stol erg content met resultaat alternatievenstudie zwembad

Wethouder Fred Stol erg content met resultaat.
Raad unaniem erg blij met de ondernemers
Groen Links: "hier krijgen we spijt van" (De afmetingen van het zwembad zijn 14 x 6 en daarmee met 20 personen al vol)
VVD: "verschralingsbesluit" en "Het was netter geweest om eerst de raad volledig te informeren ipv op korte termijn een briefje te sturen. ( doelend op het besluit van het college om een lagere grondprijs te rekenen)

Het college heeft overeenstemming bereikt met de ondernemers Hans Pantjes en Michel Vaatstra van Zwemcentrum Kollum over het bouwen van een nieuw zwemcentrum in Zuidhorn. Het nieuwe zwemcentrum komt in de wijk de Oostergast nabij de rotonde tegenover het schoolplein van de schoolwoningen aan de Atlasstraat en het gemeentehuis. De planning is dat het zwemcentrum op 1 januari 2013 haar deuren opent. Hierdoor blijft een overdekte zwemvoorziening voor de gemeente Zuidhorn behouden. Woensdag 14 december aanstaande tekent wethouder Fred Stol namens het college de overeenkomst met genoemde ondernemers.

Overeenkomst
De raad heeft aangegeven geen overdekte zwemvoorziening in Zuidhorn meer te willen subsidiëren na 2012. Na een alternatievenstudie heeft de raad gekozen voor de ondernemers Pantjes en Vaatstra, die voor eigen rekening en risico een zwemvoorziening gaan bouwen. Het nieuwe Zwemcentrum Zuidhorn (i.o.) zal zonder bijdrage van de gemeente gaan functioneren. Dit past in de lijn die de raad heeft uitgezet om geen overdekte zwemvoorziening in Zuidhorn meer te willen subsidiëren na 2012. Dit is opgenomen in de overeenkomst.

Locatie
Het zwembad verrijst op het nu braakliggende terrein nabij de rotonde, tegenover het plein van de schoolwoningen aan de Atlasstraat en het gemeentehuis.
Het nieuwe zwemcentrum ligt op een gunstige locatie. Gunstig ten opzichte van scholen, nu nog schoolwoningen en later de beoogde Brede School in Oostergast fase 2. Ook ligt het zwemcentrum vlakbij het woonzorgcentrum Zonnehuis Oostergast, de centrumvoorzieningen in de kern Zuidhorn, openbaar vervoeraansluitingen (trein en bus) en de weg Groningen-Leeuwarden.

Kleinschalig
Het concept is vooral gericht op kleinschalig zwemmen voor diverse doelgroepen. In de parkeerbehoefte wordt op het eigen terrein voorzien. Het wegennet rond de locatie is voldoende om het komende en gaande verkeer aan te kunnen. De zwemvoorziening is daardoor niet belastend voor de woonomgeving.

Duurzaam
Het nieuwe zwemcentrum in Zuidhorn wordt op een duurzame wijze ontwikkeld. Zo wordt er gebruik gemaakt van elektrolyse zodat er geen chloormiddelen nodig zijn.
12-12-2011 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

College 2026

Paniekvoetbal college Westerkwartier in Grijpskerk?

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Team raad & college speelt zaterdag tegen Vrouwen 1 Grijpskerk
Lees verder →
Swimteam zuidhorn 2026

Swim team Zuidhorn accepteert Challenge

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
29 augustus zwemmen van Zoutkamp naar hartje stad Groningen
Lees verder →
Aduarderzijl 2025

Fietsexcursie Water en wierden in Middag-Humsterland

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Hoe hielden bewoners van het Groninger kustgebied eeuwenlang water buiten de deur?
Lees verder →
Wijn

Zo organiseer je thuis een Franse wijnproeverij met Bourgogne wijn en Bordeaux wijn

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Met een goede voorbereiding, passende hapjes en een logische proefvolgorde verandert een gewone avond al snel in een bijzondere culinaire ervaring.
Lees verder →
Gehaktdag

Podcastserie Woensdag Gehaktdag

03 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Predikanten uit de regio verzorgen een korte overdenking of bemoedigend verhaal.
Lees verder →
Open monumentendag

Erfgoedcafé Open Monumentendag

03 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Voor monumenteigenaren/beheerders, maar zeker ook voor andere belangstellenden.
Lees verder →