Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Koffie drinken kan in Aduard

20 november 2012    Zuidhorn-nieuws
Bijdrage Huiskamerproject nipt goedgekeurd
Nieuws-klankbordgroep-aduard

Tijdens de raadsvergadering spande het er even om of de gemeentelijke bijdrage van 25.000 euro aan de ouderen huiskamerproject wel doorging. Maar de klankbordgroep kon opgelucht terug naar Aduard.
De groep is lange tijd bezig geweest om een ruimte te vinden voor ouderen om gezamenlijk koffie te drinken en vond dat in het Groene kruisgebouw wat aangekocht is door de familie Wups. Qua locatie perfect en zeer naar de smaak van de doelgroep.

Het college besloot hiervoor een bedrag van 25.000 euro beschikbaar te stellen maar de raad ging niet 123 akkoord en vroeg o.a. waarom het niet in De Meeden werd gerealiseerd. 
Reden daarvoor was o.a. dat de ouderen het liefst “onder elkaar” zijn maar ook de afstand is een bezwaar.

De VVD en Groen Links maakten nog bezwaar en spraken over; concurrentievervalsing, bestaande voorzieningen gebruiken en het geld via SWGZ naar de voorziening sluizen. Volgens Nederveen valt dat wel mee en moeten we juist dit soort burgerinitiatieven toejuichen. Hij verwacht zelfs dat in de toekomst hiervan meer verwacht kan en misschien wel moet worden.

Bij stemming bleek ook het CDA verdeeld maar  het voorstel werd toch goedgekeurd.

Het bedrag is nodig om de ruimte te verbouwen en geschikt te maken. De familie Wups gaat de huiskamer naast andere commerciële activiteiten uitbaten.
Ouderencontactpersoon Loes Lestestuiver is blij met de uitkomst en hoopt 1 maart de eerste kop koffie te kunnen drinken waarbij ook CDA'er Star , die tegen stemde, welkom is.
Op de foto de klankbordgroep; M J Geertsema, Loes Lestestuiver, J de Jong, J Kooij en mevrouw Geertsema

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

0vgz bakkerscafe (4)

Gastvrij onthaal bij ‘t Bakkerscafé Grijpskerk

20 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Najaarsbijeenkomst Ondernemersvereniging Zuidhorn
Lees verder →
Boekenwand interieur tv

Subsidie om positie op arbeidsmarkt te versterken

20 november 2025    Zuidhorn-nieuws
15 miljoen voor werkenden en werkzoekenden in Groningen
Lees verder →
Maak industrie timmerman

Vernieuwde Groninger Ondernemersregeling open

20 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Ondernemers in de Groningse maakindustrie kunnen vanaf 25 november 2025 weer subsidie aanvragen via de Groninger Ondernemersregeling.
Lees verder →
Natasja bennink doorzettersprijs

Doorzettersprijs 2025 voor ​Oldewinkel

19 november 2025    Zuidhorn-nieuws
“Doorzetters houden onze gemeente menselijk en sterk. Wie zich met zoveel toewijding inzet, verdient waardering,”
Lees verder →
Ons ideaal grijpskerk

Koninklijke Erepenning voor 125-jarige muziekvereniging ‘Ons Ideaal’ Grijpskerk

19 november 2025    Zuidhorn-nieuws
De Koninklijke erepenning is pas paar keer eerder uitgereikt in de gemeente Westerkwartier
Lees verder →
Fotobooth

De nieuwe trend voor horeca en evenementenlocaties

19 november 2025    Zuidhorn-nieuws
De hospitality- en evenementenwereld is ingrijpend veranderd.
Lees verder →