Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

“Knokken voor behoud banen Distributiecentrum Aduard”

21 juni 2013    Zuidhorn-nieuws
Groen Links wil de dreigende sluiting volgende week aan de orde stellen in de gemeenteraad.
Klaas wybo van der hoek groenlinks

Fractievoorzitter Klaas-Wybo van der Hoek van GroenLinks in de gemeenteraad Zuidhorn wil dat het college van B&W zich zo hard mogelijk gaat inzetten voor het behoud van banen bij het V&D Distributiecentrum in Aduard.

Klaas-Wybo van der Hoek: “Wij zijn ons rot geschrokken van het bericht over de sluiting. Er dreigt een fors verlies van werkgelegenheid in onze gemeente. Alle 109 volledige banen (fte) van deze vestiging lijken te verdwijnen: zo’n 150 mensen zouden hun baan verliezen. Naar schatting 45 van hen wonen in de gemeente Zuidhorn. Er is volgens de berichten (nog) geen sociaal plan of zicht daarop. De dreigende sluiting van V&D Aduard is een dreun voor de desbetreffende medewerkers, maar ook voor de werkgelegenheid en leefbaarheid in onze gemeente. Dat is natuurlijk ook zo belangrijk, omdat er weinig banen zijn in deze tijd.

Het is goed dat de burgemeester na het bekend worden van het slechte nieuws bezoek is geweest bij het distributiecentrum. Je laat dan zien dat je meeleeft. Maar dat is niet genoeg natuurlijk.
Het college moet niet alleen meeleven, maar ook zeer actief moet zijn om sluiting te voorkomen. Het college moet knokken om die banen te behouden. Het Distributiecentrum Aduard levert goede kwaliteit, zo wordt ons gemeld. Mocht een gedeeltelijke of gehele sluiting echt onvermijdelijk zijn, dan moet de gemeente haar uiterste best doen om de gevolgen te beperken.”

Klaas-Wybo van der Hoek wil de dreigende sluiting volgende week aan de orde stellen in de gemeenteraad.
GroenLinks heeft al vragen voorgelegd aan het college van B&W.

Schriftelijke vragen van GroenLinks aan het college van B&W.
1. Waneer is het college ingelicht over de dreigende sluiting?
2. Wat heeft het college de afgelopen jaren gedaan om het distributiecentrum Aduard te behouden en sluiting te voorkomen?
3. Is het college van zins de leiding van V&D nog op andere gedachten te brengen, opdat het distributiecentrum in Aduard (gedeeltelijk) openblijft?
4. Wat zijn de gevolgen van een eventuele sluiting voor:
- de werkgelegenheid in onze gemeente;
- de investeringen in de infrastructuur van Aduard e.o. (o.a. in de rondweg waarbij rekening is gehouden met het distributiecentrum);
- toeleverende en afnemende bedrijven;
- inkomsten uit gemeentelijke belastingen en heffingen?
5. Op welke wijze heeft het college zich ingespannen om te zorgen dat Aduard en onze gemeente gecompenseerd wordt bij eventuele sluiting?

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Balkhuys

Start grondwerkzaamheden Balklocatie Zuidhorn

28 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De verkoop van de woningen start eind mei 2026.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over 4 mei herdenkingen gemeente, aanmelden evenement & verkeersdrukte Truckrun

28 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 28 april
Lees verder →
Oranjemarkt 2026 (1)

Zuidhorn viert Koningsdag met markt en muziek

27 april 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Bezoekers genieten van de vele koopjes, muzikanten in de dop en veel "vreterij".
Lees verder →
Gk2026podium

Succes ttv Talero bij Groninger Kampioenschappen

27 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Tafeltennisvereniging Talero was met 5 spelers vertegenwoordigd bij de Groninger Kampioenschappen die dit jaar in Vries werden gehouden.
Lees verder →
Oranjemarkt

Oranjemarkt Koningsdag Zuidhorn: programma

25 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Grootste Oranjemarkt in de regio 09.00-17.00 uur
Lees verder →
Dhr. koevoets lintje

Lintjes voor de heer Koevoets en mevrouw Kremer-Koelewijn uit Zuidhorn

25 april 2026    Zuidhorn-nieuws
zes gedecoreerden in Westerkwartier
Lees verder →