Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

“Knokken voor behoud banen Distributiecentrum Aduard”

21 juni 2013    Zuidhorn-nieuws
Groen Links wil de dreigende sluiting volgende week aan de orde stellen in de gemeenteraad.
Klaas wybo van der hoek groenlinks

Fractievoorzitter Klaas-Wybo van der Hoek van GroenLinks in de gemeenteraad Zuidhorn wil dat het college van B&W zich zo hard mogelijk gaat inzetten voor het behoud van banen bij het V&D Distributiecentrum in Aduard.

Klaas-Wybo van der Hoek: “Wij zijn ons rot geschrokken van het bericht over de sluiting. Er dreigt een fors verlies van werkgelegenheid in onze gemeente. Alle 109 volledige banen (fte) van deze vestiging lijken te verdwijnen: zo’n 150 mensen zouden hun baan verliezen. Naar schatting 45 van hen wonen in de gemeente Zuidhorn. Er is volgens de berichten (nog) geen sociaal plan of zicht daarop. De dreigende sluiting van V&D Aduard is een dreun voor de desbetreffende medewerkers, maar ook voor de werkgelegenheid en leefbaarheid in onze gemeente. Dat is natuurlijk ook zo belangrijk, omdat er weinig banen zijn in deze tijd.

Het is goed dat de burgemeester na het bekend worden van het slechte nieuws bezoek is geweest bij het distributiecentrum. Je laat dan zien dat je meeleeft. Maar dat is niet genoeg natuurlijk.
Het college moet niet alleen meeleven, maar ook zeer actief moet zijn om sluiting te voorkomen. Het college moet knokken om die banen te behouden. Het Distributiecentrum Aduard levert goede kwaliteit, zo wordt ons gemeld. Mocht een gedeeltelijke of gehele sluiting echt onvermijdelijk zijn, dan moet de gemeente haar uiterste best doen om de gevolgen te beperken.”

Klaas-Wybo van der Hoek wil de dreigende sluiting volgende week aan de orde stellen in de gemeenteraad.
GroenLinks heeft al vragen voorgelegd aan het college van B&W.

Schriftelijke vragen van GroenLinks aan het college van B&W.
1. Waneer is het college ingelicht over de dreigende sluiting?
2. Wat heeft het college de afgelopen jaren gedaan om het distributiecentrum Aduard te behouden en sluiting te voorkomen?
3. Is het college van zins de leiding van V&D nog op andere gedachten te brengen, opdat het distributiecentrum in Aduard (gedeeltelijk) openblijft?
4. Wat zijn de gevolgen van een eventuele sluiting voor:
- de werkgelegenheid in onze gemeente;
- de investeringen in de infrastructuur van Aduard e.o. (o.a. in de rondweg waarbij rekening is gehouden met het distributiecentrum);
- toeleverende en afnemende bedrijven;
- inkomsten uit gemeentelijke belastingen en heffingen?
5. Op welke wijze heeft het college zich ingespannen om te zorgen dat Aduard en onze gemeente gecompenseerd wordt bij eventuele sluiting?

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Harry-stomphorst

Oud-wethouder Harry Stomphorst van Westerkwartier overleden

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Stomphorst was sinds 2002 actief in de lokale politiek.
Lees verder →
Politieauto

Auto belandt in sloot bij Briltil

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
eenzijdig ongeluk
Lees verder →
Rondje zummer

Rondje Zummer doet ook Visvliet aan. Geert Zijlstra, verhalenverteller vaart mee

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Vrijdag 24 juli is de laatste stop in Visvliet, bij de Friese (gerkes) brug. Hier komen ze tussen 13:00 en 13:30 uur aan.
Lees verder →
Gronings vuur westerkwartier

Gronings Vuur organiseert theaterdagen voor jongeren

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur organiseert in aanloop naar Aan Boord op 14 en 15 augustus theaterdagen voor jongeren die het leuk vinden om mee te spelen.
Lees verder →
Burgemeester ard van der tuuk aan de telefoon

Wijzigingen openingstijden gemeentehuis Zuidhorn in de zomervakantie

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Telefonisch wel de hele dag bereikbaar van 8.00 – 17.00 uur
Lees verder →
Bestelwagens

Waarom een goede bestelautoverzekering onmisbaar is voor ondernemers in Zuidhorn

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Ondernemen in Zuidhorn vraagt om betrouwbare mobiliteit
Lees verder →