Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

kleurrijke schilderijen van Henny Schuur in CCZ

19 december 2023    Zuidhorn-nieuws
Henny Schuur: ‘Schilderen geeft rust en voldoening’
Henny schuur

Vanaf 7 januari 2024 is er een nieuwe expositie in het Cultureel Centrum Zuidhorn met de kleurrijke schilderijen van Henny Schuur (Haren 1953).

Henny groeide op in haar geboorteplaats Haren en kwam na de middelbare school te werken bij een grote bank in diezelfde plaats. Het werken bij de bank boeide haar vooral, omdat ze veel met de klanten in aanraking kwam. ‘Die contacten leerden mij naar mensen te kijken en te ontdekken hoe verschillend en vooral hoe interessant mensen zijn.’ Nu is Henny met pensioen, maar haar fascinatie voor mensen is altijd gebleven. Bijna drie jaar geleden kwam daar een nieuwe fascinatie bij- Een workshop schilderen ter gelegenheid van de verjaardag van een vriendin inspireerde haar zo enorm dat ze zich met ziel en zaligheid op het schilderen stortte. Ze ontdekte hoe emotie en schilderen hand in hand gaan en hoe haar nieuwe passie haar leven verrijkte. ´Het schilderen geeft mij rust en voldoening,’ aldus Henny.

Thuis duurde het niet lang of ze creëerde daar haar eigen plek om te schilderen. De robuuste eetkamertafel met van alle kanten ruim licht werd de plek waar haar ideeën omgezet worden in haar karakteristieke, kleurige schilderijen. In de zomer geeft het overkapte hoekje achter in de diepe tuin de inspiratie.

Even later vond haar creativiteit nog een nieuwe uitlaatklep. Via het vrijwilligerswerk van haar man in de Dilgt (een woonzorglocatie en revalidatiecentrum in Haren) hoorde ze dat men vrijwilligers zocht voor het begeleiden van activiteiten. Sindsdien helpt Henny een groepje van ongeveer zes cliënten van de Dilgt met schilderen als creatieve ontspanning. Zo ontdekte ze ook hoe therapeutisch schilderen kan zijn.

De manier waarop ze bij haar werk op de bank naar mensen keek, gebruikt ze nu om naar haar omgeving te kijken, naar motieven en taferelen. De horizon van haar interesse is breed, maar tijdens het schilderen merkte ze dat er toch onderwerpen zijn die haar beter liggen dan andere. Ze schildert vooral graag mensen, de natuur en stillevens. Kleur en vorm zijn belangrijk. Schilderen is voor haar ontspannen, therapeutisch en vooral een manier van communiceren. Haar schilderijen vertellen in compositie, vorm en kleur stuk voor stuk een verhaal waar de kijker een eigen invulling en emotie aan kan geven.

Al schilderend kwam ze er ook achter dat ze behoefte heeft om meer te weten te komen over hoe ze haar schilderijen nog sprekender kan maken. Haar zoektocht bracht haar in contact met een professionele schilder die al veel langer bezig is. Hierdoor is Henny erachter gekomen hoe ze haar schilderijen bijvoorbeeld nog sprekender kan maken en er meer diepte in kan suggereren. Op haar eerste expositie in het Cultureel Centrum Zuidhorn laat Henny haar brede interesse zien in motieven en onderwerpen.

Wanneer?
De expositie is te bezichtigen van 6 januari 2024 tot 16 maart 2024 en is gratis te bezoeken van maandag tot en met donderdag van 10 tot 17.30 uur, vrijdag van 10 tot 20 uur en zaterdag van 10 tot 14 uur. 
Waar? 
Cultureel Centrum Zuidhorn aan de Jellemaweg 3 in Zuidhorn. 
Het Cultureel Centrum Zuidhorn biedt beeldende vormgevers, schilders en fotografen een podium om hun werk te laten zien.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Poster new life choir

Podium Hazelaar verwelkomt New Life Choir in Marum

24 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Podium Hazelaar is trots om op zondag 21 juni het bijzondere New Life Choir te mogen ontvangen in de Bibliotheek van Marum. Onder leiding van dirigent en trompettist Rani Elias brengt het koor een inspirerend programma waarin Arabische en Nederlandse zang samenkomen.
Lees verder →
Avondvierdaagse 2025 dag 1 (1)

Avondvierdaagse Zuidhorn 2026: samen in beweging!!!

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Van 8 tot en met 11 juni 2026
Lees verder →
Winnaar cultuurprijs 2025 cmv juliana aduard-001

Inwoners kunnen kandidaten voordragen voor de Cultuurprijs, Leefbaarheidsprijs en Sportprijs 2026

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Wie verdient volgens u de Cultuurprijs, Leefbaarheidsprijs en Sportprijs 2026?
Lees verder →
Slagbijnoordhorntk (7)

Permanente expositie Tamboer in de mist in molen Fortuna Noordhorn

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
rondom het thema De slag bij Noordhorn
Lees verder →
Golf-golfen

Golfen als nieuwe hobby: Een sportief dagje uit

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Zoek je een nieuwe hobby die je lekker buiten in beweging brengt?
Lees verder →
Tablet

Tablets huren voor bedrijven

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Ieder bedrijf is op zoek naar manieren om te innoveren.
Lees verder →