Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Kindpakketten voor gezinnen met minimuminkomen

12 december 2014    Zuidhorn-nieuws
Ongeveer 75 gezinnen met 125 kinderen in beeld
Kindpakketten

De gemeente Zuidhorn en drie winkeliers hebben de handen ineen geslagen en maken samen zogenaamde kindpakketten voor de minima. Deze winkeliers zijn: terStal (kleding) en Sporthuis Bergman (sportartikelen) uit Zuidhorn en DIO drogist (tevens speelgoed) uit Grijpskerk. De gemeente heeft van het Rijk een bijdrage ontvangen om de armoede en schuldhulpverlening extra te ondersteunen. Een deel van deze bijdrage heeft de gemeente ingezet voor een subsidie aan de Stichting Urgente Noden, extra budget voor schuldhulpverlening en voor de Voedselbank. Het andere deel zet de gemeente in voor kindpakketten. Hiermee geeft de gemeente ook invulling aan haar voornemen om binnen het armoedebeleid speciale aandacht te geven aan gezinnen met kinderen.

Kindpakketten
De extra ondersteuning voor kindpakketten is in de vorm van drie waardebonnen voor kleding, sportartikelen en speelgoed van bovengenoemde winkeliers uit de gemeente. Voor elk kind van een gezin binnen de doelgroep stelt de gemeente € 120 beschikbaar. De drie winkeliers hebben, in het kader van maatschappelijk verantwoord ondernemen, dit bedrag elk met € 10 verhoogd. Per winkelier is nu een waardebon beschikbaar van € 50 in plaats van € 40, een verhoging van 25%.

Gezinnen in beeld
De kindpakketten zijn voor alle gezinnen met kinderen tot 18 jaar met een inkomen tot 110% van de bijstandsnorm. Op basis van andere minimaregelingen zijn er bij de gemeente ongeveer 75 gezinnen met 125 kinderen in beeld. Deze gezinnen krijgen van de gemeente een brief waarin is  aangegeven waar zij de waardebonnen kunnen afhalen. Gezinnen die niet bekend zijn bij de gemeente, maar wel tot de doelgroep behoren kunnen een aanvraag indienen. Informatie hierover is verkrijgbaar bij het Zorgloket, telefoonnummer (0594) 508810.

 

Verantwoordelijk wethouder Bert Nederveen: “We zijn blij dat we dit mogen en kunnen doen. Juist voor deze gezinnen is het een  welkome aanvulling en extra ondersteuning in deze tijd.”

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Be schollema

Piloersmaborg gastheer openingsmoment Open Monumentendag 2026

28 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
wethouder Bé Schollema geeft startsein voor de verschillende activiteiten in het kader van Open Monumentendag.
Lees verder →
Denk vooruit

Bijeenkomsten over weerbaarheid in noodsituaties

27 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Hoe kunnen we elkaar in ons dorp helpen als zich een noodsituatie voordoet?
Lees verder →
Hockey (10)

Hockeyclub Westerkwartier doet wereldrecordpoging hooghouden

27 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Het huidige record staat op 168 mensen die tegelijk de bal hooghouden.
Lees verder →
Annelie bonnet

Annelie Bonnet nieuwe fractievoorzitter D66 Westerkwartier

27 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
D66 Westerkwartier begint nieuwe politieke seizoen met nieuwe rolverdeling en scherpe oppositiekoers
Lees verder →
Auto stuur

Hoeveel auto past binnen jouw budget? Kijk verder dan de aanschafprijs

27 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Heb je budget voor een kleine stadsauto, een gezinsauto of een ruime SUV?
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over KCA route, memory walk & Vrachtwagenbioscoop

25 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 25 augustus
Lees verder →