Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Kick-off ZorgSaam Aduard op Burendag!

25 september 2019    Zuidhorn-nieuws
ZorgSaam Aduard is een project waarbij inwoners van Aduard, jong en oud, elkaar gaan bijstaan. Doel is dat dorpsbewoners prettiger en langer zelfstandig kunnen blijven wonen. 10.30- 12.00 uur (Inloop 10 uur)

Een inventarisatie onder alle inwoners in april j.l. leverde 120 vrijwilligers op. Zaterdag 28 september a.s., op Burendag, is de kick-off met een brunch in de Ontmoetingskerk.
Naar een goed voorbeeld De overheid verwacht steeds meer dat burgers zelf hun zaken regelen. Maar niet alles hoeft op eigen kracht! Krachtig samen kan ook. Aduard slaat de handen ineen om te komen tot een netwerk voor onderlinge hulp. Dorpsbelangen, Buurthuiskamer Aduard, Stichting Aduard Helpt, GKV Ontmoetingskerk, Protestantse gemeente Aduard en Platform Kerken Westerkwartier werken samen aan dat netwerk, met als naam: ZorgSaam Aduard. Dit naar voorbeeld van ZorgSaam Oldehove, waar een vergelijkbaar netwerk is opgezet. 

Organisatie
In april j.l. is er een kaart huis aan huis bezorgd waarop men kon aangeven of men bij het netwerk van ZorgSaam Aduard wil horen. Dit leverde veel reacties op: maar liefst 120 vrijwilligers zijn bereid om kortdurend en incidenteel mededorpsbewoners te helpen. Dat varieert van huiswerkbegeleiding tot vervoer naar arts of ziekenhuis, van de hond uitlaten tot hulp bij internetten. Vanaf deze maand kunnen inwoners van Aduard telefonisch of per email hun vraag stellen of zich als vrijwilligers melden. Een team van drie coördinatoren zorgt dat alles in goede banen wordt geleid. Het Buurtwerk van Sociaal werk De Schans adviseert en ondersteunt daarbij.

Op 3 september j.l. was er een goed bezochte informatiebijeenkomst voor alle vrijwilligers en op Burendag, 28 september a.s. is er een feestelijk start met een gezamenlijke brunch. Met muzikale medewerking van de Christelijke Muziekvereniging Juliana (10 uur). De officiële openingshandeling wordt verricht door wethouder Nederveen van de gemeente Westerkwartier.

Met steun van: ZorgSaam Aduard is financieel mogelijk gemaakt door de gemeente Westerkwartier, Rabobank Noordenveld West Groningen en het Oranjefonds

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zunobrileeuwarden

Zunobri mag blij zijn met een punt

15 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Moeizame middag in Leeuwarden
Lees verder →
Ttv assen ruben talen

Prima prestaties ttv talero jeugd in Assen

15 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
perspectief voor de toekomst
Lees verder →
Kampioenen mo201  (1)

Meiden van MO20/1 verdiend kampioen

14 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Laatste wedstrijd tegen coryfeeën team
Lees verder →
Sparrow remco ellie

Remco en Ellie Pijper uit Niekerk maken het verschil voor kinderen in de Filipijnen

13 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Stichting Sparrow bestaat inmiddels 17 jaar en zet zich in voor kinderen die in de Filipijnen onder de armoedegrens leven.
Lees verder →
Winterfair-2025 (13)

Muzikale winterfair met suikerspin en chocolademelk in Zuidhorn

13 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Kerstboodschap Burgemeester; “Koop lokaal”!
Lees verder →
Viaduct a7 militair fred nieuman

Viaduct A7 wordt vernoemd naar omgekomen militair

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Fred Nieuman, die zich onvoorwaardelijk voor de vrijheid en veiligheid van anderen heeft ingezet
Lees verder →