Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Kerkgangers ontsnappen aan vallende boom in Aduard

21 november 2016    Zuidhorn-nieuws
Verder weinig stormschade in gemeente
Stormschade-aduard

In Aduard is tijdens de storm van afgelopen zondag in de Kloosterstraat een boom omgevallen.

Een buurtbewoners waarschuwde kerkgangers eerder op de dag daar niet te parkeren omdat de boom niet stabiel stond.

Enige tijd geleden ontving de gemeente een melding over de toestand van het trottoir aldaar. De wortels van de boom (Pyrus calleryana 'Chanticleer' ) drukte de tegels omhoog. De serviceploeg van de gemeente heeft dat opgelost door een van de vijf hoofdwortels af te zagen om het trottoir te kunnen egaliseren.

De storm wees uit dat dat de boom deze afgezaagde wortel niet kon missen. Leo Dop van de gemeente meldt dat bomen  die “in “ trottoir staan eigenlijk een wortelkoffer nodig hebben, extra ruimte met goede grond, om goed te kunnen groeien en stabiel te blijven.  Dat gebeurde in het verleden weinig of niet wat voor problemen kan zorgen, er is dan te weinig ruimte om te wortelen waardoor het trottoir omhoog wordt gedrukt.

In Oldehove aan de Niehoofsterweg was een soortgelijke situatie, aan beide zijden van de weg in het trottoir geplante bomen. Daar is gekozen om aan één zijde bomen te planten en aan de andere zijde een trottoir. Een prima en veilige oplossing aldus Dop.

In Zuidhorn speelt dit probleem in de Burgemeester de Vrieslaan. Een bijkomende probleem daar is dat de kersenbomen (Prunus serrulata), die in het voorjaar zo prachtig bloeien, geënt zijn op een stam van slechts twee meter. Door scheefgroei is er op enkele plekken bijna geen ruimte meer om er langs te komen.

Dop heeft al twee bijeenkomsten belegd om in samenspraak met de bewoners een oplossing te vinden. Want zo zegt Dop; “ dit beslissen we samen met de bewoners”.

Mocht ook de Kloosterstraat in Aduard op enig moment aangepakt worden dan gebeurt dat volgens de nieuwe ' toekomstproof ' werkwijze en in overleg besluit Dop.

 

foto Twitter/Nieuws uit Aduard

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Raad inspreker jan jaap de boer

Vurig pleidooi voortzetten toeristische ontwikkeling Westerkwartier

31 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Jan Jaap de Boer; “anders missen we de boot”!
Lees verder →
Klaverjasclub zuidhorn (3)

Kaarten op tafel of ballen in het grind?

31 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Elke woensdag raak!
Lees verder →
Emma en juf brenda

Prijzen Kinderkunst uitgereikt

31 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Onderdeel van de Kunst in de Etalageroute Zuidhorn
Lees verder →
Molen fortuna in gebruik 2025 (1)

Fortuna in Noordhorn officieel in gebruik genomen

31 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Extra feestelijk tintje
Lees verder →
 

Intern onderzoek gaswinning Pieterzijl

31 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Naar aanleiding van fouten in een lopende rechtszaak bij de Raad van State
Lees verder →
De verbiending de haar

Nieuwe aflevering van podcast De Verbiending

29 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
de vierendertigste alweer!
Lees verder →