Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

“Kennis moet circuleren”

12 februari 2015    Zuidhorn-nieuws
Leendert Klaassen over kenniswerkplaats
Opening gebiedscorporatie (2)

Woensdagmiddag is het startsein gegeven door voorzitter Leendert Klaassen voor de kenniswerkplaats van de Gebiedscoöperatie Westerkwartier.

Bij de opening waren ruim 70 betrokkenen en genodigden aanwezig. Na de onthulling van het logo waren er verschillende korte presentaties over onderwerpen als Food Office, FEM Office, Sensortechnologie, Ne(x)t Work, de Innovatieboerderij en Lego Education.

Centraal staat kennisuitwisseling tussen studenten, docenten, ondernemers en experts in de kenniswerkplaats.

Klaassen sprak van kenniscirculatie. Door kennis uit te wisselen met branche en juist niet branche gerelateerde bedrijven en instellingen ontstaat innovatie.

Ook was er de uitreiking van de eerste Gebiedscoöperatie Westerkwartier Innovatieprijzen. Secretaris Hans Bergsma reikte hem uit aan de studiebegeleider van de zelf afwezige Roel van der Molen. Hij deed onderzoek naar een zorgcooperatie. Ook Jacqueline Gomashie, decaan van de Hanzehogeschool ontving een innovatieprijs. In de kenniswerkplaats zal er veel ruimte zijn voor ( haar ) studenten die bij kunnen dragen aan initiatieven. Zowel betrokken burgers als bedrijven kunnen gebruik maken of participeren in de kenniswerkplaats.

Partners tot nu toe zijn Terra MBO, Staatsbosbeheer, Landschapsbeheer Groningen, Boer&Natuur, vereniging duurzame landbouw.

De locatie is een tijdelijke, doel is om de Iwema boerderij te betrekken. Hierover gaf wethouder Stol een presentatie.

  • Opening gebiedscorporatie (1)
  • Opening gebiedscorporatie (3)
  • Opening gebiedscorporatie (4)
  • Opening gebiedscorporatie (5)
  • Opening gebiedscorporatie (6)
  • Opening gebiedscorporatie (7)
  • Opening gebiedscorporatie (8)
  • Opening gebiedscorporatie (9)
  • Opening gebiedscorporatie (10)
  • Opening gebiedscorporatie (11)
  • Opening gebiedscorporatie (12)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Doopjurk

Open Monumentendag Westerkwartier; van Doopjurk tot Molen

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Honderden liefhebbers van erfgoed ontdekten de rijke architectuur en boeiende verhalen achter bijna 50 monumenten.
Lees verder →
Rommelmarkt boekenmarkt noordhorn 2025 (18)

Rommelmarkt Noordhorn als vanouds gezellig

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Vrijwilligers maken het feestje
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over groen(er) centrum Zuidhorn, Voorkom vallen! & De Fietstas Challenge

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 16 september
Lees verder →
Noorderlicht-gemeentehuis-rotonde

Ambtenaren van Rechts naar Links in Zuidhorn

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Van Gemeentehuis naar Noorderlicht
Lees verder →
Klimaatadaptief-centrum (1)

Dit zijn de mannen die het gaan doen

15 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Wethouder mag ook even op de kraan
Lees verder →
Kom-evenement 2025 (2)

Zakenkring tevreden over Kom in Zuidhorn evenement

15 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Vooral sportief en voor kids
Lees verder →