Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Kazemier Transport Aduard failliet: doorstartkandidaten melden zich

19 september 2012    Zuidhorn-nieuws
ADUARD – De rechtbank van Groningen heeft dinsdag 18 september Kazemier Transport in Aduard failliet verklaard. Dat is inmiddels bevestigd door directeur Folkert Postma en curator mr. Gerard Breukers.

"Ik wil er op dit moment niet verder over praten en hoop binnenkort meer duidelijkheid te geven", reageert Postma. De genoemde curator is dinsdagavond spraakzamer en vertelt wat er gaande is.

"Kazemier Transport is 3 jaar geleden door hem overgenomen. Dat is volledig gefinancierd door een bank en dat is risicovol. In die tijd was dat overigens niet ongebruikelijk. Wel had de ondernemer grote aflossing- en rentelasten", begint mr. Breukers te vertellen.

"Dat ging goed tot april van dit jaar. Die maand was er een slechte omzet en gingen 7 van de 27 vrachtwagens kapot. Dat veroorzaakte een dip en het bedrijf is daar niet overheen gekomen."

Doorstart
Transport Online hoorde afgelopen week nog van Postma dat de Kooiker Groep in beeld is voor overname van het bedrijf. Mr. Breukers: "Er is voor het faillissement gesproken over een overname. Daar zaten teveel haken en ogen aan wat betreft de overname van de aandelen."

"Nu het bedrijf failliet is, blijft deze kandidaat nog in beeld. Ook hebben zich inmiddels andere doorstartkandidaten gemeld. Die zijn serieus en ook geïnteresseerd in het personeel."

"Ik verwacht niet dat het nemen van een beslissing weken gaat duren. Dinsdag is er doorgewerkt omdat verschillende chauffeurs in het buitenland onderweg zijn. Ik heb de directeur gevraagd een exploitatiebegroting te maken. En woensdag valt er een besluit of de chauffeurs door blijven werken."

Klap zien aankomen
Volgens bronnen werken er bij de failliete transportonderneming 32 personen, veelal chauffeurs. Enkele van hen vertelden aan Transport Online dat ze wisten van de problemen en de klap zagen aankomen.

Transport online/ Marcel van der Voort

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Hellingbaan open (1)

Brug Zuidhorn weer toegankelijk voor voetgangers en fietsers

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
werkzaamheden hellingbanen klaar
Lees verder →
Woonplannen

Bewonersavonden derde fase woonplannen van start

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In totaal komen er nog zes nieuwe woonplannen voor 24 dorpen
Lees verder →
Kabelgoottegels

Gemeente Westerkwartier start pilot met kabelgoottegels voor laden elektrische auto’s

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Met kabelgoottegels kan een laadkabel veilig in de stoep worden weggewerkt.
Lees verder →
Noorderlicht noorderlicht zuidhorn

Wijk Noorderlicht doet zijn naam er aan: Het Noorderlicht goed te zien

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
In de Oostergast wijk in Zuidhorn
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over woonplannen, Raadsvergadering en isolatieaanpak!

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 20 januari
Lees verder →