Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Kat gered na inzet hoogwerker

6 februari 2012    Zuidhorn-nieuws
na veel vijven en zessen uiteindelijk kat bevrijdt

na veel vijven en zessen uiteindelijk kat bevrijdt die al dagenlang op een hoogte van 12 meter in een boom zat te miauwen.

Via landelijk dierenalarmnummer 144 werd DE Dierenambulance opgeroepen om de bewuste kat te gaan redden, de meldkamer had beoordeeld dat het niet langer verantwoord was het dier, dat zich had verschanst in een boom bij het buurtschap Schilligeham bij Winsum, aan zijn of haar lot over te laten.

Eenmaal ter plaatste werd al snel duidelijk dat zij het niet gingen redden zonder hulp van andere hulpdiensten en dus werd de brandweer van Winsum gebeld en gevraagd of zij het dier uit de boom zouden kunnen redden.

De brandweer van Winsum wilde graag helpen en ondernam een poging, maar de ladder bleek te kort om bij het dier te kunnen komen. De enige mogelijkheid die de brandweer nog had was inzet van de hoogwerker, maar die bleek alleen te komen als er €180,- per ingezet uur werd betaald.

In eerste instantie zis DE Dierenambulance daarom ter onverrichte zake weer vertrokken, een jammerende kat hulpeloos achterlatend in de vrieskou.

Een vertegenwoordiger van DE Dierenambulance;
"Hoewel wij veel voor dieren over hebben en 24uur per dag klaar staan om hulp te bieden, hebben we eenvoudigweg niet de financiële middelen om dit soort inzet zelf te gaan bekostigen. Een dier in nood zou ons inziens altijd geholpen moeten worden, zeker nu de overheid het alarmnummer 144 heeft ingesteld, heeft ze daarin ook een verantwoordelijkheid.

Naar nu blijkt neemt de overheid toch niet altijd haar verantwoordelijkheid ten aanzien van de 144 meldingen, maar wordt de verantwoordelijkheid, als het puntje bij het paaltje komt, afgeschoven op kleine stichtingen als de onze en laat het een vrijwilligersorganisatie als DE Dierenambulance met het dilemma zitten dat het dier niet geholpen wordt terwijl het wel hulp nodig heeft.

Gezien de weersomstandigheden en de te verwachten nachttemperatuur van tegen de -20 graden, zat het ons niet lekker. Op de brandweer konden we helaas geen beroep meer doen. Ook terugkoppeling naar 144 en de gemeente Winsum gaf geen oplossing. Omdat het duidelijk onverantwoord was om de kat nog langer in de boom te laten zitten, daar waren alle instanties het wel over eens, moest er dringend een ander plan bedacht worden want we moesten het zelf zien op te knappen.

Ons opvangadres De Hooge Hoeve in Zuidhorn schoot ons te hulp door te bellen met hun connectie bij Gjaltema hoogwerker verhuur in Groningen met de vraag of zij ons misschien wilden helpen.

Gelukkig wilde Gjaltema ons graag en kosteloos helpen en kon er meteen een hoogwerker worden geleend. Een medewerker van Gjaltema, Dirk Hofman uit Winsum, was bereid om zijn vrije avond op te offeren en heeft ons in dichte mist en diepvries omstandigheden geholpen bij het bedienen van de hoogwerker en daardoor is het uiteindelijk na vele uren toch gelukt om het dier uit z’n benarde positie te bevrijden.

Intussen zit de rode kater lekker warm in de opvang in Zuidhorn bij te komen van het koude avontuur op grote hoogte maar hebben wij nog een appeltje te schillen met de overheid aangaande de (financiële) verantwoordelijkheden ten aanzien van alarmmeldingen via alarmnummer ‘144 red een dier’, want het kan ons inziens niet zo zijn dat alle betrokken instanties de urgentie van de melding onderschrijven maar vervolgens niet kunnen of wil helpen om het dier te redden en dan vervolgens naar elkaar gaan vingerwijzen. Als stichting hadden we letterlijk en figuurlijk het gevoel in de kou te zijn gezet".

6-2-2012 WI

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →