Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Kampioenen Excelsior en D.O.S. tonen grootse klasse!

10 maart 2014    Zuidhorn-nieuws
staande ovatie van publiek voor het geweldige programma
Muziekshow grijpskerk

Vrijdag 7 maart 20.00 uur konden de muzikanten van CMV Excelsior Grijpskerk en Showband D.O.S. Ulrum eindelijk het podium betreden. De Groningse kampioenen van het Wereld Muziek Concours hebben de handen ineen geslagen om de titel gezamenlijk te vieren met het publiek.

Nadat het publiek was toegestroomd naar de PKN kerk in Grijpskerk begon Excelsior het concert onder leiding van haar enthousiaste dirigent Andries de Haan. Beide verenigingen hadden de eer om aangekondigd en gepresenteerd te worden door Grietina Nowee, een vooraanstaande presentatrice van taptoes in heel Nederland!

Excelsior liet onder andere ‘De Ruigewaard’ horen, het stuk waarmee zij kampioen zijn geworden op het WMC. Ze sloten hun eigen programma af met het werk ‘West Side Story’ waarin de drummer de zaal op zijn kop zette met zijn solo. Het orkest ontving van het publiek een staande ovatie voor het geweldige programma en prestatie die zij hebben neergezet deze avond.

Na de pauze presenteerde Showband D.O.S. het eerste gedeelte van hun nieuwe show ‘War and Peace’. Bekende melodieën van onder andere Schindlers List zijn hierin verwerkt. Dirigent Simon Visser heeft hier samen met het orkest een goede eerste indruk van de show neergezet, waarbij een ieder nieuwsgierig is wat er verder nog komen gaat!  

Natuurlijk mocht ook de beroemde ‘Sportshow’ niet ontbreken waarmee Showband D.O.S. kampioen is geworden. De trompettist kreeg een daverend applaus voor zijn indrukwekkende solo. De presentatrice die zelf ook aanwezig was in Kerkrade tijdens het WMC noemde D.O.S. met recht de kampioen!

Het concert werd afgesloten met een groot orkest, want beide orkesten verschenen samen op het podium. We Are the Champions mocht niet ontbreken op dit feest en werd dan ook met volle overgave gespeeld. Het concert werd, zoals bij elke taptoe, afgesloten met het koraal ‘Blijf bij mij heer’, het taptoesignaal en tenslotte werd het Wilhelmus ten gehore gebracht.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Poster new life choir

Podium Hazelaar verwelkomt New Life Choir in Marum

24 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Podium Hazelaar is trots om op zondag 21 juni het bijzondere New Life Choir te mogen ontvangen in de Bibliotheek van Marum. Onder leiding van dirigent en trompettist Rani Elias brengt het koor een inspirerend programma waarin Arabische en Nederlandse zang samenkomen.
Lees verder →
Avondvierdaagse 2025 dag 1 (1)

Avondvierdaagse Zuidhorn 2026: samen in beweging!!!

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Van 8 tot en met 11 juni 2026
Lees verder →
Winnaar cultuurprijs 2025 cmv juliana aduard-001

Inwoners kunnen kandidaten voordragen voor de Cultuurprijs, Leefbaarheidsprijs en Sportprijs 2026

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Wie verdient volgens u de Cultuurprijs, Leefbaarheidsprijs en Sportprijs 2026?
Lees verder →
Slagbijnoordhorntk (7)

Permanente expositie Tamboer in de mist in molen Fortuna Noordhorn

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
rondom het thema De slag bij Noordhorn
Lees verder →
Golf-golfen

Golfen als nieuwe hobby: Een sportief dagje uit

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Zoek je een nieuwe hobby die je lekker buiten in beweging brengt?
Lees verder →
Tablet

Tablets huren voor bedrijven

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Ieder bedrijf is op zoek naar manieren om te innoveren.
Lees verder →