Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Kampen wint Hummel Zuidhorun

22 september 2013    Zuidhorn-nieuws - Sport
Gelijk vanaf de start nam Kampen de leiding en soleerde daarop naar de finish
Zuidhorun 2013 start wedstrijd

De 9e Hummel ZUIDHORuN  van zaterdag 21 september door het centrum van Zuidhorn was een groot succes. Er was een gezellige drukte in het centrum ook omdat er een Boerenmarkt was op het plein. Rond 450 lopers en 50 kinderen hebben deelgenomen aan de loop.

Om drie uur werd zaterdagmiddag gestart met de Kidsrun. Hier deden zo’n 50 kinderen aan mee. Fanatiek werd er gestreden om de prijzen per leeftijdscategorie. Na de start in de Hoofdstraat liepen de kinderen rond het plein bij Albert Heijn en een stuk richting de Gast. Er was veel publiek aanwezig om de kinderen aan te moedigen. De winnende kinderen kregen een beker, alle kinderen namen een mooie medaille mee naar huis.

 

De Groninger Joris Kampen won op overtuigende wijze de 15 km lange Hummel Zuidhorun in Zuidhorn. Gelijk vanaf de start nam Kampen de leiding en soleerde daarop naar de finish. De strijd om de volgende erelaatsen werd interessant. Na de eerste van drie ronden passeerde de Groninger Nathan Senner op een tiental sekonden na Kampen, maar met een flnke voorsprong op de nummers drie en vier, de Groninger Barry Bronsema en de Leenster atleet Gerben Vermeij.vde kaarten voor plaats twee keken geschud, voor de derde plaats zou nog hevig gestreden moeten worden door Bronsema en Vermeij.

Wedstrijd
Maar het pakte helemaal anders uit. Bronsema liep een sterke tweede ronde en liep in de tweede doorkomst op slechts enkele tellen van Senner. Vermeij liep op flinke afstand op de vierde plaats.In de derde omloop liep Brnsema Senner voorbij en zette hem in korte tijd op een niet te overbruggen afstand.Bronsema na de finish: "Ik beschik meestal over een sterke tweede helft van de wedstrijd. Helemaal vandaag, toen ik Senner bij de tweede doorkomst vlak voor mij zag lopen".Bij de vrouwen liep de Veendamse Petra Faber ook een eenzame wedstrijd. Na de eerste doorkomst had ze al een beslissende voorsprong op de twee Stadskanaalster atletes Carin Heutinck en Theresia Bijl. Kilometer na kilometer streden de beide atletes zij aan zij. Op de eindstreep liet Bijl haar plaasgente voorgaan.

Uitslag:
Vrouwen: 1. Petra Faber, Veendam, 2. Carin Heutinck, Stadskanaal, 3. Theresia Bijl, Stadskanaal.
Mannen: 1. Joris Kampen, Groningen, 2. Barry Bronsema, Groningen, 3. Nathan Senner, Groningen.
Door moeilijkheden met de electronische tijdwaarneming is het helaas onmogelijk om de tijden bij de klasseringen te vermelden.

Hardloopnieuws

De 10e editie is op 20 september 2014

foto:www.hummelzuidhorun.nl

  • Zuidhorun 2013 winnaar mannen
  • Zuidhorun2013 winnaar vrouwen
  • Zuidhorun 2013 kinderrun
  • Zuidhorun2013
  • Zuidhorunteamgemeente tweedeplaats
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →