Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Kampen wint Hummel Zuidhorun

22 september 2013    Zuidhorn-nieuws - Sport
Gelijk vanaf de start nam Kampen de leiding en soleerde daarop naar de finish
Zuidhorun 2013 start wedstrijd

De 9e Hummel ZUIDHORuN  van zaterdag 21 september door het centrum van Zuidhorn was een groot succes. Er was een gezellige drukte in het centrum ook omdat er een Boerenmarkt was op het plein. Rond 450 lopers en 50 kinderen hebben deelgenomen aan de loop.

Om drie uur werd zaterdagmiddag gestart met de Kidsrun. Hier deden zo’n 50 kinderen aan mee. Fanatiek werd er gestreden om de prijzen per leeftijdscategorie. Na de start in de Hoofdstraat liepen de kinderen rond het plein bij Albert Heijn en een stuk richting de Gast. Er was veel publiek aanwezig om de kinderen aan te moedigen. De winnende kinderen kregen een beker, alle kinderen namen een mooie medaille mee naar huis.

 

De Groninger Joris Kampen won op overtuigende wijze de 15 km lange Hummel Zuidhorun in Zuidhorn. Gelijk vanaf de start nam Kampen de leiding en soleerde daarop naar de finish. De strijd om de volgende erelaatsen werd interessant. Na de eerste van drie ronden passeerde de Groninger Nathan Senner op een tiental sekonden na Kampen, maar met een flnke voorsprong op de nummers drie en vier, de Groninger Barry Bronsema en de Leenster atleet Gerben Vermeij.vde kaarten voor plaats twee keken geschud, voor de derde plaats zou nog hevig gestreden moeten worden door Bronsema en Vermeij.

Wedstrijd
Maar het pakte helemaal anders uit. Bronsema liep een sterke tweede ronde en liep in de tweede doorkomst op slechts enkele tellen van Senner. Vermeij liep op flinke afstand op de vierde plaats.In de derde omloop liep Brnsema Senner voorbij en zette hem in korte tijd op een niet te overbruggen afstand.Bronsema na de finish: "Ik beschik meestal over een sterke tweede helft van de wedstrijd. Helemaal vandaag, toen ik Senner bij de tweede doorkomst vlak voor mij zag lopen".Bij de vrouwen liep de Veendamse Petra Faber ook een eenzame wedstrijd. Na de eerste doorkomst had ze al een beslissende voorsprong op de twee Stadskanaalster atletes Carin Heutinck en Theresia Bijl. Kilometer na kilometer streden de beide atletes zij aan zij. Op de eindstreep liet Bijl haar plaasgente voorgaan.

Uitslag:
Vrouwen: 1. Petra Faber, Veendam, 2. Carin Heutinck, Stadskanaal, 3. Theresia Bijl, Stadskanaal.
Mannen: 1. Joris Kampen, Groningen, 2. Barry Bronsema, Groningen, 3. Nathan Senner, Groningen.
Door moeilijkheden met de electronische tijdwaarneming is het helaas onmogelijk om de tijden bij de klasseringen te vermelden.

Hardloopnieuws

De 10e editie is op 20 september 2014

foto:www.hummelzuidhorun.nl

  • Zuidhorun 2013 winnaar mannen
  • Zuidhorun2013 winnaar vrouwen
  • Zuidhorun 2013 kinderrun
  • Zuidhorun2013
  • Zuidhorunteamgemeente tweedeplaats
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Dichtclub summerproat

Dichtclub op Summerproat: 74 unieke woorden voor zes dichters

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Woorden als "schutteldoek"; en "skutteldoek"
Lees verder →
College 2026

Nieuw college van B&W Westerkwartier

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
burgemeester Van der Tuuk met de wethouders Haze (VZ Westerkwartier), Lamberst (VZ Westerkwartier), Schollema (PRO), Steenbergen (ChristenUnie Westerkwartier) en Betten (VVD).
Lees verder →
Politie insluipers inbraak

Voetjes-actie maakt inwoners bewust van inbraakrisico’s

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Medewerkers van gemeente Westerkwartier, politie en woningcorporatie Wold & Waard maakten afgelopen week rondes door verschillende dorpen in de gemeente.
Lees verder →
Veiligheidsdag2026

Veiligheidsdag Westerkwartier: zet hem vast in je agenda

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Op zaterdag 29 augustus staat Familiepark Nienoord in Leek volledig in het teken van veiligheid.
Lees verder →
Slaapkamer bed

Het beste bed voor zijslapers, rugslapers en buikslapers

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Lekker wakker worden begint bij een bed dat past bij jouw lichaam en slaaphouding. Als je nek, schouders of rug ’s ochtends vaak stijf aanvoelen, kan de ondersteuning beter. Een fijn bed geeft rust, voelt comfortabel en helpt je ontspannen liggen. Daardoor slaap je dieper en stap je...
Lees verder →
Hero

Een dorpsactiviteit voorbereiden: kleding op de takenlijst vóór de laatste week

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Bij verenigingen en dorpsactiviteiten wordt kleding vaak gezien als detail. In werkelijkheid beïnvloedt het herkenbaarheid, foto's en de rust van de organisatie.
Lees verder →