Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

KAK in de ZAK (KidZ) Noordhorn (Petitie tekenen)

14 april 2010    Zuidhorn-nieuws
OBS de Molshoop, what's in a name, wil af van de hondenpoep en roept hierbij op om een petitie te tekenen. Er is zelfs een aparte Werkgroep KAK in de ZAK (KidZ), ingesteld

OBS de Molshoop, what's in a name, wil af van de hondenpoep en roept hierbij op om een petitie te tekenen.

Er is zelfs een aparte Werkgroep KAK in de ZAK (KidZ), ingesteld door ouders groep 1 en 2 van OBS de Molshoop.

"Ondanks een poepverbod bij OBS de Molshoop is hondenpoep een grote overlast. Hondenbezitters negeren het verbod en de gemeente handhaaft niet. Het gevolg is poep onder de schoenen van kinderen en zeer onhygiënische groenstroken bij school. Ook elders in Noordhorn is er veel overlast, zelfs op de stoep!" mailen ze Webmaster.

Deze week is daarom de petitie \'KAK in de ZAK!\' gestart door ouders van OBS de Molshoop. Zij constateren dat het huidige hondenpoepbeleid van de gemeente Zuidhorn niet werkt.
In vele gemeenten is ander beleid succesvol gebleken zoals bijvoorbeeld in Assen en zij verzoeken de gemeente Zuidhorn om een nieuw hondenpoepbeleid in te voeren.

Belangrijkste punten zijn:
* Speciale hondenuitlaatplekken die door de gemeente worden schoongehouden.
* Buiten deze uitlaatplekken een opruimplicht voor hondenpoep.
* Handhaving van die opruimplicht.

De gemeente laat desgevraagd weten dat er weliswaar geen speciale hondenuitlaatplekken zijn maar op diverse plekken borden zijn geplaatst.
Ook is in de APV een artikel opgenomen (artikel 2:58) Verontreiniging door honden, waarin uitdrukkelijk gesteld wordt dat de hondenbezitter verplicht is te voorkomen dat de hond zijn "verontreiniging" op de openbare weg of trottoir achterlaat.
Het is zelfs strafbaar en als je op heterdaad betrapt wordt kun je een boete krijgen van € 90.
Het baasje kan hieraan ontkomen door de poep op te ruimen.

Handhaving is echter ondoenlijk.


» Hier kan de petitie getekend worden.


14-04-2010 WIZ

» Vervolg

Weer naar School?

Nu is Webmaster ook de trotse bezitter van een viervoeter en heeft zich bij aanschaf van deze trouwe vriend direct gemeld bij het gemeentehuis om de hondenbelasting te betalen. Hier werd hem verteld dat de kosten niet tegen de baten opwegen en dat daarom in deze gemeente geen hondenbelasting wordt geïnd.

Mooie meevaller, maar Webmaster is wel de mening toegedaan dat de vervuiler betaald.
Trouw loopt hij dan ook met een plastic zakje in zijn broekzak om als het mis gaat de drol in kwestie op te ruimen.
dwz. als de drol op het trottoir terecht komt. In het groen laat hij hem liggen.
Maar je zal maar een Deense Dog hebben..................

Het is vooral een mentaliteitskwestie. En dat betreft (sommige) hondenbezitters maar natuurlijk iedereen die achteloos rommel op straat gooit.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wereldvluchtelingendag tafels van hoop

Wereldvluchtelingendag in Zuidhorn

15 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
​Tafels van Hoop Zuidhorn besteedt samen met Pand 10A (de Buurthuiskamer) aandacht aan Wereldvluchtelingendag 2025
Lees verder →
Gouden leeuw (10)

“Super” Weekend Westerkwartier: ga op pad!

13 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
14 juni heel veel activiteiten in de regio
Lees verder →
Buitenspeeldag zuidhorn 2025 (1)

Buitenspeeldag Zuidhorn; paar foodtrucks erbij en je hebt een festival

12 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Was mooi weer
Lees verder →
Nederveen

Gemeente Westerkwartier heeft financiën op orde voor 2026, zorgen over toekomst blijven

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In 2026 geen bezuinigingsmaatregelingen en de onroerendezaakbelasting (OZB) wordt niet (extra) verhoogd
Lees verder →
Wethouder hans haze en ton schroor archeologische vondsten onthuld bij borghlocatie

Informatiebord archeologische vondsten onthuld bij Borghlocatie in Zuidhorn

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Sluiting school in 2014 naar infobord in 2025
Lees verder →
Roze50plus

Ontmoeting en empowerment van LHBTQ Senioren in het Westerkwartier

10 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn loopt voorop met huiskamer ROZE 50+
Lees verder →