Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Jubileumconcert Gereformeerde Brassband

23 september 2010    Zuidhorn-nieuws
Jubileumconcert Gereformeerde Brassband Groningen met Martin Mans.Op vrijdagavond 8 oktober organiseerde de Gereformeerde Brassband Groningen (GBG), naar aanleiding van haar 45 jarige bestaan, een jubileumconcert in samenwerking met de bekende organist Martin

Jubileumconcert Gereformeerde Brassband Groningen met Martin Mans.

Op vrijdagavond 8 oktober organiseerde de Gereformeerde Brassband Groningen (GBG), naar aanleiding van haar 45 jarige bestaan, een jubileumconcert in samenwerking met de bekende organist Martin Mans.

De GBG, onder leiding van haar nieuwe dirigent Jan Werkman, bood een gevarieerd optreden aan.Een combinatie van klassiek getinte werken, zoals koraalmatige composities, een mars, een cornetsolo, een groot werk en het lichtere genre. Het grote werk betrof de compositie “Rembrandt”, welke voor de Nederlandse Brassband kampioenschappen 2010 als verplicht werk in de derde divisie is opgevoerd. Deze compositie verhaalt op een aansprekende manier over een viertal schilderijen van de bekende schilder.

De GBG werd in 1965 opgericht als Gereformeerd Regionaal Fanfare Orkest. In de loop der jaren werd het fanfareorkest omgebouwd naar een brassband bezetting, waarbij de naam veranderde in Gereformeerde Brassband Groningen. Het orkest was in eerste instantie opgericht door en voor de leden van de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt, maar kende sinds lange tijd leden van buiten de vrijgemaakte kerk, die een affiniteit hebben met brassmuziek.

Door deze ontwikkeling en een daling in het ledenaantal werd in 2001 besloten om verder te gaan als een algemeen protestants christelijke brassband. De band met de vrijgemaakte kerken is echter nog sterk. Daarnaast werd er een campagne gevoerd om nieuwe leden te werven, die succesvol is verlopen. Momenteel is de GBG een bloeiende muziekvereniging met een stabiele brassband bezetting.

Martin Mans werd in 1965 geboren te Melissant, op het Zuid-Hollandse eiland Goeree-Overflakkee. Op zevenjarige leeftijd ontving hij zijn eerste orgellessen, op elfjarige leeftijd begeleidde hij voor het eerst koren en op twaalfjarige leeftijd werd hij kerkorganist in zijn geboorteplaats. In zijn jeugdjaren schreef hij verschillende concoursen op zijn naam. Naar aanleiding hiervan gaf hij op veertienjarige leeftijd zijn eerste orgelbespeling voor de NCRV-radio. Naast zijn orgelstudie bekwaamde hij zich in koordirectie bij Pieter-Jan Leusink.

Sinds 1995 is Martin Mans organist in de Breepleinkerk te Rotterdam. Mede door zijn improvisatietalent heeft hij zich weten te ontwikkelen tot een veel gevraagd organist. Regelmatig treedt hij op voor radio en TV in het programma ‘Nederland Zingt’.

23-09-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →