Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Jeugdzorg hoog op agenda van Staten

17 september 2009    Zuidhorn-nieuws
Staten en jeugdzorgketen maken balans op De woordvoerders jeugdzorg van de verschillende Statenfracties zijn in gesprek gegaan met instellingen, organisaties en beleids-verantwoordelijken werkzaam in de jeugdzorg. Dit gebeurde tijdens 4 rondetafelgesprekken, gehouden

Staten en jeugdzorgketen maken balans op

De woordvoerders jeugdzorg van de verschillende Statenfracties zijn in gesprek gegaan met instellingen, organisaties en beleids-verantwoordelijken werkzaam in de jeugdzorg. Dit gebeurde tijdens 4 rondetafelgesprekken, gehouden op 9 en 16 september jl.
De Statencommissie Welzijn, Cultuur en Sociaal beleid verwacht door middel van deze gesprekken meer helderheid te krijgen in het werken van de keten en de verschillende verantwoordelijkheden.
Met name de rol van provincie en gemeente stond centraal.

Balans opmaken
Door de rondetafelgesprekken heeft de commissie een beeld gekregen van het functioneren van de jeugdzorgketen op dit moment. Vraagpunten die aan de orde kwamen waren de samenwerking tussen instellingen en organisaties in de jeugdzorgketen, verbeterpunten en de rol van de provincie hierin. Ook de rol tussen provincie en gemeente (verantwoordelijk voor de WMO) en de synergie tussen beiden is besproken. In totaal namen ruim 50 instellingen/ organisaties deel aan de rondetafelgesprekken.

Er werd onder meer gesproken over de autonomie van de professional, versimpeling, ontschotting van financieringsstromen en continuïteit in de jeugdzorgketen. Daarnaast kwam het voorliggend veld, de vroegtijdige preventieve aanpak en het centraal stellen van de cliënt aan de orde. Ook sprak men over de plaats van huisartsen en de GGZ in de jeugdzorgketen. Het belang van samenwerking in de keten, onder andere in Centra voor Jeugd en Gezin werd in alle rondetafelgesprekken genoemd. Naar aanleiding van de gesprekken zal een rapport van conclusies en aanbevelingen worden opgesteld dat vervolgens wordt besproken in de commissie Welzijn, Cultuur en Sociaal beleid. De woordvoerders verwachten dat de aanbevelingen ook van belang zijn voor het rijksbeleid.


Aanleiding voor herhaling van rondetafelgesprekken
In 2006 zijn leden van Provinciale Staten voor het eerst om tafel gegaan met ketenpartners in de jeugdzorg. Aanleiding was destijds onder meer de invoering van de Wet op de jeugdzorg in 2005 waardoor de provincie meer verantwoordelijkheid kreeg. Deze gesprekken leverde zoveel informatie op dat de commissie Welzijn Cultuur en Sociaal beleid besloot de rondetafelgesprekken op termijn te herhalen.

****
17-09-2009 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Be schollema

Piloersmaborg gastheer openingsmoment Open Monumentendag 2026

28 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
wethouder Bé Schollema geeft startsein voor de verschillende activiteiten in het kader van Open Monumentendag.
Lees verder →
Denk vooruit

Bijeenkomsten over weerbaarheid in noodsituaties

27 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Hoe kunnen we elkaar in ons dorp helpen als zich een noodsituatie voordoet?
Lees verder →
Hockey (10)

Hockeyclub Westerkwartier doet wereldrecordpoging hooghouden

27 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Het huidige record staat op 168 mensen die tegelijk de bal hooghouden.
Lees verder →
Annelie bonnet

Annelie Bonnet nieuwe fractievoorzitter D66 Westerkwartier

27 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
D66 Westerkwartier begint nieuwe politieke seizoen met nieuwe rolverdeling en scherpe oppositiekoers
Lees verder →
Auto stuur

Hoeveel auto past binnen jouw budget? Kijk verder dan de aanschafprijs

27 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Heb je budget voor een kleine stadsauto, een gezinsauto of een ruime SUV?
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over KCA route, memory walk & Vrachtwagenbioscoop

25 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 25 augustus
Lees verder →