Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Jeugd Strijkorkest Westerkwartier en omstreken

30 augustus 2016    Zuidhorn-nieuws
Basistechnieken voor het samenspel
Oktje-jeugd

Op 13 september 2016 start in Zuidhorn een nieuw jeugdstrijkorkest onder leiding van viooldocente Oktje Lambermont. Op dinsdagmiddag, na de reguliere schoollessen, wordt in OBS de Borgh samengewerkt aan het spelen in een strijkorkest. Iedereen vanaf 7 jaar die viool, altviool, cello of contrabas kan spelen en samen mooie muziek wil maken is van harte welkom.

Leren samenspelen
In het Jeugdstrijkorkest Zuidhorn worden de basistechnieken voor het samenspel aangeleerd zoals: naar elkaar luisteren, naar de dirigent kijken, zittend spelen, samen strijken, intonatie aan elkaar aanpassen, manier van spelen naar elkaar toe brengen. “Deze vaardigheden kun je in het begin beter aanleren met alleen strijkers”, vertelt viooldocente Oktje Lambermont. “Het samenspel is beduidend anders dan met bijvoorbeeld blazers of piano erbij.”

Open voor alle strijkers
Het Jeugdstrijkorkest zet geen audities in als toegang, maar wil juist voor veel strijkers toegankelijk zijn. “Bovendien heeft elke strijker zijn zwakke en sterke punten”, vervolgt Oktje. “Leerlingen kunnen zo van elkaar leren.” Ook de sociale component speelt daarom een grote rol. “Je moet met elkaar werken aan een mooi resultaat. Dat betekent voor iedereen luisteren naar je buur en de groep en je aanpassen.”

Concerten
“Uiteraard werken we altijd toe naar een uitvoering.” aldus Oktje. Dat geeft het repeteren een richting en is een stok achter de deur. Bovendien is optreden een vak op zich: iedereen moet op het moment suprême presteren. “Een goed concert geven is daarom een intens mooie ervaring.” 

Ervaring
Oktje Lambermont heeft in Rotterdam vele jaren voor jeugdorkesten gestaan. Beginnend met een groepje van vier leerlingen is het toen uitgegroeid tot drie in niveau stijgende jeugdorkesten. Sinds 2013 heeft ze een gezonde vioolpraktijk in Zuidhorn en Buitenpost. “Het is ontzettend leuk om met een groep te werken. Je mag kinderen die gewend zijn alleen te spelen de kern van het musiceren bijbrengen: samen muziek maken is geven en nemen, is communiceren van hart tot hart”, sluit Oktje Lambermont af.

Data: Vanaf 13 september 2016:
Dinsdags van 15.15 uur tot 16.30 uur
OBS de Borgh / De Noordster Rijksstraatweg 1 9801 AM Zuidhorn
Aanmelden kan via:
Vioolschool Oktje Lambermont
/www.klankenwoord.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Trein 2026

Met emissievrije trein van Zuidhorn naar Stad ( en Ljouwert )

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderzoek gestart naar emissievrije treinen op Noordelijke spoorlijnen
Lees verder →
130617 fietsend naar groningen-12

Doortrappen 2026 in het Westerkwartier

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In juni staat veilig fietsen centraal in het Westerkwartier.
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Bauke beleeft nog primeur in zijn laatste seizoen

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
onverwacht opgeroepen om vanaf woensdag te koersen in de Ronde van Hongarije.
Lees verder →
Hans haze vz

Start verkoop negen bouwkavels in ’t Roblespark Grootegast

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Blijven bouwen voor verschillende doelgroepen
Lees verder →
Jarina gopali

Verhalen van Gronings Vuur: Jarina Gopali - Namasté

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur reist van 2022 tot en met 2026 door de provincie Groningen.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Wijzigingen openingstijden, Doortrappen & raadsoverleggen

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 12 mei
Lees verder →