Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Jan Oomkes levert folders fietsroute af

2 juli 2015    Zuidhorn-nieuws
Toeristische bedrijven in het Westerkwartier enthousiast over de historische fietsroute langs schansen en molens.
Oomkes blik

Deze uitgave van de stichting Schansenkrijg Westerkwartier is mede mogelijk gemaakt door zes partners langs de route, die o.a. meewerken door eventuele wijzigingen en belemmeringen door te geven aan de uitgever
 » Download hier de route.

2 juli 2015 was de officiële ‘aftrap’ van de vernieuwde  Schansenfietsroute.  Jan Oomkes, voorzitter van de Toeristische Ondernemersvereniging Westerkwartier(TOVW), leverde de folders af bij de partners Tante Til te Enumatil, Camping/Jachthaven Briltil en Museum Blik, trommel en oudheden in Niezijl.

De folders werden enthousiast ontvangen, men was blij hoe mooi het product was geworden en vooral: zo is goed te zien dat de streek heel veel te bieden heeft.  Jan Oomkes  en  Gerda Jaarsma(molengids van de Fortuna te Noordhorn) werden overal  gastvrij onthaald op ijs, water of koffie met een lunchhapje en dat was uiteraard ook zeer welkom.  Maar Jan had niet anders verwacht: Gastvrijheid staat voorop bij de toeristische ondernemers van het Westerkwartier.

De andere drie partners zijn B&B Groningen Buiten te Zuidhorn, Kerkje en theehuis Harkema, Den Ham en  Café/restaurant Eisseshof te Niehove. Daar zijn gisteren al pakketjes  folders afgeleverd. 

Binnenkort liggen de folders ook in zes verspreidingspunten van de TOVW en andere toeristische en erfgoed-instellingen in de weide omgeving.  Verder is de route te downloaden via de website van de organisatie; daar staan ook links voor gebruik op smart-phone en GPS.

Deze route, die loopt van Noordhorn, via Enumatil naar Aduarderzijl en Niezijl terug naar Noordhorn, is gepubliceerd als informatieblad met historische feiten en weetjes over de plekken, waar in de 80-jarige oorlog schansen(aarden verdedigingswerken) zijn geweest. Op bepaalde plaatsen langs de route staan ook nog (ANWB-)informatieborden over de lokale geschiedenis.

Start en finish is Noordhorn, waar deze zomer op allerlei manieren de vergeten Slag bij Noordhorn de aandacht krijgt, die deze volgens historici verdient.  Momenteel wordt in molen Fortuna onder andere hard gewerkt aan de permanente tentoonstelling over de schansenkrijg in het Westerkwartier en de betekenis hiervan voor onze vaderlandse geschiedenis.

Slag bij Noordhorn 28-30 augustus: vergeten veldslag uit 1581 herleeft

De fietsroute maakt deel uit van het project Verschanst in het Westerkwartier, waarvan het  weekend 29 en 30 augustus a.s. het hoogtepunt vormt met o.a. het opvoeren van een hagepreek en het naspelen van de Slag bij Noordhorn (gehouden in 1581). Hiervoor zijn beperkt kaarten te verkrijgen: de online » KAARTVERKOOP is gestart, wees er snel bij want op is op!

  • Oomkes briltil
  • Oomkes tt
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Komfeest-2019

Kom in Zuidhorn: dé dag om Zuidhorn te beleven

12 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Inwoners en bezoekers op een gezellige manier laten kennismaken met alles wat Zuidhorn te bieden heeft
Lees verder →
Groen links 2025

Meedenken met GroenLinks-PvdA Westerkwartier

12 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
De partijen werken aan een gezamenlijk verkiezingsprogramma gemeenteraadsverkiezingen
Lees verder →
Impressie de duiventil in deelbuurt de hoven - wijk oostindie leek-1

Reinier van den Berg uit Aduard maakt kunstwerk voor woonwijk Leek

12 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Onthulling kunstwerk De Duiventil in wijk Oostindie Leek vrijdag 19 september
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Mollema moet Nederlandse kar trekken in Rwanda

12 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
op het komende WK wielrennen
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Vooruitkijkspiegel: Democratie doen we samen – Aanhaken of afhaken?

12 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
De Vooruitkijkspiegel is gratis toegankelijk en vindt plaats op donderdag 2 oktober in Zuidhorn
Lees verder →
Schilder waar je blij van wordt

Marit Boltjes maakt schilderij waar je blij van wordt

11 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Schilderwedstrijd Cultureel Centrum Zuidhorn tijdens opening nieuwe culturele seizoen
Lees verder →