Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Jaarlijkse Nationale 4 mei herdenking in Zuidhorn

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Maandag 4 mei – 19.30 uur: herdenking bij het monument in het Wilhelminapark
4 mei 2023 (1)

Het comité 4 en 5 mei Briltil, Noordhorn en Zuidhorn organiseert weer de jaarlijkse Nationale 4 mei herdenking. De ceremonie zal plaatsvinden bij het monument in het Wilhelminapark in Zuidhorn.

Op maandag 4 mei tijdens de Nationale Herdenking in Zuidhorn herdenken wij allen – burgers en militairen – die in het Koninkrijk der Nederlanden of waar ook ter wereld zijn omgekomen of vermoord, zowel tijdens de Tweede Wereldoorlog en de koloniale oorlog in Indonesië, als in oorlogssituaties en bij vredesoperaties daarna. Alle herinneringen daaraan komen samen tijdens deze herdenking.

We zijn om 20.00 uur overal in Nederland stil. Twee minuten waarin we ons realiseren dat wij hier in vrijheid twee minuten stil kunnen en mogen zijn. Wij doen dat in blijvende dankbaarheid jegens allen die, waar ook ter wereld, hun leven hebben gegeven voor onze vrijheid. Opdat wij niet vergeten. En we staan, ieder persoonlijk, ook stil bij alle slachtoffers van oorlog en geweld.

Vanaf 19.20 uur speelt de christelijke Muziekvereniging Wilhelmina. Om 19.30 uur begint de herdenking. Er is plek voor gedichten, verhalen en muziek. Medewerking wordt onder andere verleend door Tosja Schaeffer, Pieternel Teekens, CMV Wilhelmina, Rederijkerskamer Eendracht, leerlingen van OBS de Borgh en CBS Het Anker.

Na de twee minuten stilte en het leggen van kransen volgt een defilé van de aanwezigen langs het monument. Er kunnen dan ook bloemen worden gelegd.
Na afloop wordt u uitgenodigd in Hotel In ’t Holt voor het bijwonen van het ‘Theater na de Dam’.
Daar worden gedichten en verhalen verteld over herdenken en bevrijding, met muzikale medewerking van Attenzione. Aanvang: 20.45 uur

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zunobri ontvangt nationale team van armenie

Korfbalvereniging Zunobri ontvangt nationale team van Armenië

29 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Leuke en aantrekkelijke wedstrijd tussen de beide ploegen
Lees verder →
Atelier schuilplaats

Atelier Schuilplaats in Noordhorn timmert aan de weg

29 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Loop gerust binnen op woensdag 11 november, tijdens Sint-Maarten
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Symposium - De weg naar de top: college tour met Bauke Mollema

29 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Welke keuzes bepalen je sportloopbaan? Wat vraagt het om jezelf te blijven ontwikkelen en je sportieve ambities waar te maken?
Lees verder →
Noodsteunpunt den horn

Praktijktest noodsteunpunt langdurige stroomuitval in Den Horn

29 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Veiligheidsregio Groningen en de gemeenten Eemsdelta en Westerkwartier voeren een pilot uit voor het opzetten van noodsteunpunten bij langdurige stroomuitval.
Lees verder →
Riool toilet

Rioolproblemen herkennen voordat het te laat is

29 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Wie in Zuidhorn woont, denkt bij huisonderhoud misschien aan het dak, de kozijnen of de cv-ketel.
Lees verder →
Fietslamp

Verkeerswijzer Groningen roept fietsers op: zet je licht AAN!

28 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Nu de dagen korter worden en het weer eerder donker is, vraagt Verkeerswijzer Groningen extra aandacht voor goede fietsverlichting.
Lees verder →