Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Iz en Wouter planten eerste Koningslinde in Zuidhorn

22 april 2013    Zuidhorn-nieuws
Planten Koningslinde oude traditie bij een inhuldiging van een nieuwe Koning. Onthullen plaquette samen met Aubade
Plantenkoningslindezuidhorn (1)

Het is een oude traditie dat er bij een inhuldiging van een nieuwe Koning een Koningslinde wordt geplant. Ook in de gemeente Zuidhorn zijn er ter ere van de inhuldiging van Z.K.H. Prins Willem-Alexander als Koning Koningslinden geplant. De gemeente heeft deze bomen beschikbaar gesteld.
De Koningslinde in Zuidhorn is in het Wilhelminapark geplant door Iz en Wouter. Zij zijn een van de vier wijkteams die de bomen in alle dorpen in de gemeente planten. Achter in de wagen ligt de boom voor Briltil.

De onthulling van de plaquette wordt dinsdag gecombineerd met de jaarlijkse aubade die om 9.00 uur bij het monument aan de Wilhelminalaan gehouden wordt. U bent daarbij van harte welkom.

09.00 uur  Aubade, start met hijsen van de vlag met wethouder Jan Oomkes, vier liederen onder begeleiding van muziekkorps Wilhelmina.
09.30 uur  Onthullen van de plaquette van de Koningslinde in het Wilhelminapark.

 

Voor eind april krijgen alle vijftien kernen een koningslinde van de gemeente. Op 30 april, de dag van de inhuldiging van koning Willem-Alexander, plaatsen burgemeester Bert Swart en wethouder Fred Stol in de dorpen Kommerzijl, Niezijl en Pieterzijl, een plaquette bij de koningslindes.

Planten
Samen met leden van de dorpsbelangen- en Oranjeverenigingen is per dorp een geschikte plek aangewezen voor de koningslinde. Bij elke geplante koningslinde komt een speciale plaquette met daarop de tekst ‘ Inhuldiging Koning Willem-Alexander 2013’. De geplante koningslindes zijn ca. 5-6 meter hoog. Uiteindelijk kunnen de bomen 12-15 meter hoog worden en vormen zij een blikvanger in de dorpen.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Trein 2026

Met emissievrije trein van Zuidhorn naar Stad ( en Ljouwert )

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderzoek gestart naar emissievrije treinen op Noordelijke spoorlijnen
Lees verder →
130617 fietsend naar groningen-12

Doortrappen 2026 in het Westerkwartier

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In juni staat veilig fietsen centraal in het Westerkwartier.
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Bauke beleeft nog primeur in zijn laatste seizoen

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
onverwacht opgeroepen om vanaf woensdag te koersen in de Ronde van Hongarije.
Lees verder →
Hans haze vz

Start verkoop negen bouwkavels in ’t Roblespark Grootegast

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Blijven bouwen voor verschillende doelgroepen
Lees verder →
Jarina gopali

Verhalen van Gronings Vuur: Jarina Gopali - Namasté

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur reist van 2022 tot en met 2026 door de provincie Groningen.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Wijzigingen openingstijden, Doortrappen & raadsoverleggen

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 12 mei
Lees verder →