Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

inZicht krijgen in Kind&Voeding

31 mei 2012    Zuidhorn-nieuws
Ouders en gastouders van gastouderbureau inZicht waren op donderdag 24 mei in Marum aanwezig voor een lezing over Kind&Voeding;.
Nieuws-2012- inzicht-kind en voeding

Hettie Kerssies is natuurgeneeskundige en kwam ons uitleg geven over het belang van voeding t.a.v. de ontwikkeling van kinderen. Ieder van ons heeft er elke dag opnieuw mee te maken, ‘wat eten we vandaag’? De huidige voedingsindustrie speelt handig in op de emotie van de consument. Want we willen allemaal dat het gezellig is aan tafel, dat het lekker is, er smakelijk uit ziet en dat we er vooral niet te dik van worden. De reclames staan er bol van, ze nodigen ons uit een product te kopen. Maar wat zit er nu werkelijk in een product, hebben we dit nodig en is dit eigenlijk wel zo gezond?
Hettie benadrukt dat natuurlijk voedsel voldoende voedingstoffen bevat voor de mens en toevoegingen in principe niet nodig zijn. Natuurlijk voedsel, hiermee bedoelen we het product onbewerkt, zoals het op het land groeit. Een hele aardappel, een bloemkool of bijvoorbeeld een komkommer en een appel. Wees bewust van wat je eet en waar mogelijk kies voor vers in plaats van uit een potje.
Jammer genoeg was er voor de ouders geen pasklaar antwoord voor de ‘strijd aan tafel’.
Kinderen die niet willen eten, geen groente lusten, geen ontbijt of niet willen drinken.
De ene ouder kiest voor duidelijke regels, een ander kiest voor ‘dan maar geen toetje’.
Hettie roept ons op om vooral creatief te zijn met eten, voor jonge kinderen is eten een vorm van spelen, het hoort bij de ontwikkeling. Ontdekken hoe iets proeft, ruikt en voelt is voor een kind een normale manier om iets nieuws te ontdekken. Geef kinderen ruimte om zelf te eten en accepteer dat het een smeerboel kan worden. Besteed aandacht aan voeding, betrek je kind bij de boodschappen en bij het koken. Nog mooier is om samen met je kind voedsel te kweken, een krop sla of wortels in de tuin, of heerlijke aardbeien in een bloempot op het terras. Als ouder zien wij vooral het levensbelang van voedsel en willen we dat onze kinderen voldoende bouwstoffen binnenkrijgen. Kinderen daarentegen zien het eetmoment als onderdeel van de dag, net zo goed als buitenspelen, school en tv kijken.
Haal de druk van de ketel en geef je kind de ruimte om te ontdekken. Eigenlijk weten we het zelf ook wel, maar het is goed om ons weer bewust te worden van alle keuzes die je hebt als consument en ouder. Ouders kiezen voor het aanbod in voedsel, een kind benut het eetmoment of niet. Maak er geen strijd van, kies er voor om het gezellig te houden aan tafel.

» Meer info

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Vuurwerk-1

Hou jaarwisseling gezellig en veilig

30 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Politie basisteam Westerkwartier bereidt zich voor op komende jaarwisseling
Lees verder →
Fijne jaarwisseling 2026

Over Tussen de Gasten, Kerstbomen inleveren en Fijne jaarwisseling!

30 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 30 december
Lees verder →
Dakpannen kat

Castratie- en sterilisatieactie voor katten van inwoners met een minimum inkomen

30 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Vanaf 1 januari 2026 kunt u uw dier aanmelden
Lees verder →
Versierde trekkers  r vanderveenniekerknieuws (4)

Versierde trekkertocht zorgt voor warm onthaal in Westerkwartier en Groningen

29 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Start in Niezijl en door verschillende dorpen in de regio naar Stad
Lees verder →
Pontje-schippers (8)

Steigerhelling voor voetgangers en fietsers bij Noordhorn, Pontje onhaalbaar

27 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Breuken in staalkabels laten geen enkel wegverkeer toe
Lees verder →
Parkeren  starkenborg

Onveilige verkeers/parkeersituatie Van Starkenborghkanaal ZZ opgelost

25 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Geen modder meer aan de schoenen en nog veiliger ook
Lees verder →