Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

inZicht krijgen in Kind&Voeding

31 mei 2012    Zuidhorn-nieuws
Ouders en gastouders van gastouderbureau inZicht waren op donderdag 24 mei in Marum aanwezig voor een lezing over Kind&Voeding;.
Nieuws-2012- inzicht-kind en voeding

Hettie Kerssies is natuurgeneeskundige en kwam ons uitleg geven over het belang van voeding t.a.v. de ontwikkeling van kinderen. Ieder van ons heeft er elke dag opnieuw mee te maken, ‘wat eten we vandaag’? De huidige voedingsindustrie speelt handig in op de emotie van de consument. Want we willen allemaal dat het gezellig is aan tafel, dat het lekker is, er smakelijk uit ziet en dat we er vooral niet te dik van worden. De reclames staan er bol van, ze nodigen ons uit een product te kopen. Maar wat zit er nu werkelijk in een product, hebben we dit nodig en is dit eigenlijk wel zo gezond?
Hettie benadrukt dat natuurlijk voedsel voldoende voedingstoffen bevat voor de mens en toevoegingen in principe niet nodig zijn. Natuurlijk voedsel, hiermee bedoelen we het product onbewerkt, zoals het op het land groeit. Een hele aardappel, een bloemkool of bijvoorbeeld een komkommer en een appel. Wees bewust van wat je eet en waar mogelijk kies voor vers in plaats van uit een potje.
Jammer genoeg was er voor de ouders geen pasklaar antwoord voor de ‘strijd aan tafel’.
Kinderen die niet willen eten, geen groente lusten, geen ontbijt of niet willen drinken.
De ene ouder kiest voor duidelijke regels, een ander kiest voor ‘dan maar geen toetje’.
Hettie roept ons op om vooral creatief te zijn met eten, voor jonge kinderen is eten een vorm van spelen, het hoort bij de ontwikkeling. Ontdekken hoe iets proeft, ruikt en voelt is voor een kind een normale manier om iets nieuws te ontdekken. Geef kinderen ruimte om zelf te eten en accepteer dat het een smeerboel kan worden. Besteed aandacht aan voeding, betrek je kind bij de boodschappen en bij het koken. Nog mooier is om samen met je kind voedsel te kweken, een krop sla of wortels in de tuin, of heerlijke aardbeien in een bloempot op het terras. Als ouder zien wij vooral het levensbelang van voedsel en willen we dat onze kinderen voldoende bouwstoffen binnenkrijgen. Kinderen daarentegen zien het eetmoment als onderdeel van de dag, net zo goed als buitenspelen, school en tv kijken.
Haal de druk van de ketel en geef je kind de ruimte om te ontdekken. Eigenlijk weten we het zelf ook wel, maar het is goed om ons weer bewust te worden van alle keuzes die je hebt als consument en ouder. Ouders kiezen voor het aanbod in voedsel, een kind benut het eetmoment of niet. Maak er geen strijd van, kies er voor om het gezellig te houden aan tafel.

» Meer info

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Voordeelboekje 2026

Voordeelboekje Zuidhorn weer op de mat: profiteren van kortingen

29 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Niet alleen vele winkeliers doen mee, ook de marktlieden zijn weer van de partij; zo is het vrijdags, wanneer het markt is, extra de moeite waard om Zuidhorn te bezoeken
Lees verder →
Hospice

Inloopuur bij Hospice de Mantel - Zuidhorn

28 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Van 3 t/m 10 oktober is het de Week van de Palliatieve Zorg.
Lees verder →
Zunobri sparta

Zunobri doet aan klantenbinding en wint ruim

27 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zunobri heeft de wedstrijd stevig in handen
Lees verder →
Afval-verzamelen

Opschoonactie zwerfafval Westerkwartier

27 september 2026    Zuidhorn-nieuws
zaterdag 3 oktober 2026
Lees verder →
Ruben talen en kees zuidland dubbel

Kees Zuidland ongeslagen bij rentree ttv Talero

27 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Het viel al op bij de trainingen dat oud-GTTC-speler Kees Zuidland ondanks dat het stof van het batje moest worden geblazen hij bij de selectietrainingen moeiteloos aansloot en zijn vastheid weer snel terug had.
Lees verder →
Politieauto

Meisje ruim drie kwartier bekneld in fiets, brandweer bevrijdt haar met slijptol

26 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Het meisje zat vermoedelijk achterop bij haar moeder toen ze met de fiets ten val kwamen.
Lees verder →