Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Inwoners Westerkwartier kunnen overlast geur en geluid melden via Hinderapp

24 mei 2023    Zuidhorn-nieuws
meldingen in omgeving bekijken zonder in te hoeven loggen.
Rookpluim

Inwoners van gemeente Westerkwartier kunnen vanaf nu gebruik maken van de Hinderapp (www.hinderapp.nl). De Hinderapp is een extra mogelijkheid voor inwoners om snel en gemakkelijk overlast van geur en geluid van bedrijven in hun omgeving te melden. De meldingen komen binnen bij de Omgevingsdienst Groningen (ODG). De provincie Groningen, Groninger gemeenten en ODG hebben de Hinderapp ontwikkeld. Gemeente Westerkwartier sluit zich hier nu ook bij aan. Om zo samen te werken aan een schonere, veiligere en gezondere leefomgeving.

Goede ervaringen
Gebruikers van de Hiinderapp kunnen de meldingen zien van geur- en geluidsoverlast in hun omgeving. Vanaf 2021 maken de gemeenten Het Hogeland en Eemsdelta gebruik van de Hinderapp. De ervaring is, dat hierdoor het aantal telefonische meldingen bij de gemeente en provincie afneemt. Gebruikers kunnen ook milieuklachten doorgeven via de Hinderapp. Deze neemt de ODG in behandeling. In de app kunnen gebruikers zien wat er met hun klacht gebeurt. Sinds april dit jaar maakt ook Midden-Groningen gebruik van de Hinderapp.

Eenmalig registreren
Inwoners van het Westerkwartier kunnen via de Hinderapp meldingen in hun omgeving bekijken zonder in te hoeven loggen. Willen inwoners een melding doen of een klacht doorgeven, dan kunnen ze zich eenmalig registreren via http://www.hinderapp.nl. ;

Voor een schonere en gezondere leefomgeving 
Wethouder Gezondheid Harry Stomphorst: “De Hinderapp maakt het onze inwoners gemakkelijk overlast van geur en geluid te melden. Deze meldingen zijn direct terug te zien op de kaart. Als gemeente kunnen we snel actie ondernemen als het nodig is. Zo zorgen we samen met de bedrijven voor een schonere en gezondere leefomgeving.” 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ieder kind een boom-grootegast nederveen-jelmer 20-03-2026 fotoevertbuiten

Eerste fruitboom uitgereikt voor project ‘Ieder kind een boom’

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Basisschoolkinderen en schoolmedewerkers konden de afgelopen weken een gratis fruitboom aanvragen. In totaal hebben 3.240 liefhebbers een boom aangevraagd, een mooi resultaat.
Lees verder →
Ard van der tuuk burgemeester

Voorlopige uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
gemeente Westerkwartier houdt vrijdag duidingsdebat in gemeentehuis
Lees verder →
Sterkwkwoning

Bloeiende partij Sterk Westerkwartier bedankt al haar kiezers!

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
verdubbeld van 3 zetels naar 6 zetels!
Lees verder →
Richard lamberst

Nieuwe kavels in de verkoop op bedrijvenpark Leeksterveld in Leek

20 maart 2026    Regio-nieuws
De afgelopen jaren hebben zich al veel bedrijven gemeld bij de gemeente.
Lees verder →
 

Meer dan 2.500 leerlingen doen mee aan 15e zwerfafvalactie van NDCE Westerkwartier

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
”Het is mooi om te zien hoe leerlingen zich hiervoor inzetten en samen zorgen voor een schonere en leefbaardere schoolomgeving en buurt.”
Lees verder →
Iphone

Zo kies je een slim én goedkoop mobiel abonnement

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Je mobiele telefoon is tegenwoordig bijna een verlengstuk van jezelf.
Lees verder →