Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Inwoners helemaal niet of slecht op de hoogte van regelingen & duurzaamheidsplannen

23 november 2023    Zuidhorn-nieuws
Rekenkamer Westerkwartier: maak meer werk van verduurzaming
Zonnepanelen1

De gemeente Westerkwartier is koploper als het gaat om de ondersteuning van inwoners bij de verduurzaming van hun woon- en leefomgeving. Toch kan er een tandje bij worden gezet. De Rekenkamer meent dat te weinig inwoners bekend zijn met de regelingen. Ook hapert de uitvoering vanwege gebrek aan uitvoeringskracht.

De gemeente Westerkwartier heeft een duidelijke visie op duurzaamheid en samen met haar inwoners goede plannen ontwikkeld. Uit het rekenkameronderzoek blijkt echter dat veel inwoners helemaal niet of in beperkte mate op de hoogte zijn van duurzaamheidsplannen. De Rekenkamer adviseert dat er meer aandacht uitgaat naar doelgroepen, zowel in de communicatie als in haar regelingen. Het gaat hierbij met name om de doelgroep huurders. Maar ook jongeren en inwoners uit het buitengebied en uit de kernen waar nu geen focus naar uitgaat, zijn in beperkte mate betrokken. Daarnaast kan de gemeente meer uitvoering geven aan verduurzaming door betrokken inwoners in te zetten en nauwer samen te werken met partners binnen en buiten de gemeente. 

Het onderzoek is uitgevoerd door het onderzoeksbureau BMC. Daartoe heeft ze gesproken met verschillende groepen. Ook hebben 537 inwoners een enquête ingevuld. De gemeenteraad neemt besluiten over de aanbevelingen van de Rekenkamer. Het gehele rapport is te lezen op de website van de gemeente Westerkwartier westerkwartier.nl/onderzoek-energietransitie

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Peuterdans-2-980x654

Samen dansen met je peuter!

09 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Op woensdagochtend is het feest in Zuidhorn!
Lees verder →
Witte stok

Dag van de Witte Stok in Zuidhorn

09 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
extra aandacht gevraagd voor gebruikers van de Witte Stok
Lees verder →
Wespen

Limonadewesp nipt op 1 in nationale wespentelling

08 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Beduidend minder dan het gemiddelde in 2025
Lees verder →
Kantoor man

Een toprol in tech

08 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Lees verder →
Crevix-dijkstra

Crevix; Creatieve en artistieke 3D producten uit Zuidhorn

08 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
gepersonaliseerde 3D-geprinte lampen, sportlampen en clubdisplays
Lees verder →
Isolatie-aanpak (1)

Gemeente Westerkwartier organiseert informatiemarkten over isolatie- en ventilatiesubsidies

08 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Subsidie tot 100% van de kosten
Lees verder →