Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Intentie tot linkse samenwerking Westerkwartier

3 september 2021    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Medio september wordt de intentieverklaring aan de leden van beide partijen voorgelegd

De besturen van de afdelingen GroenLinks en PvdA in het Westerkwartier spreken de intentie uit om voor de nieuwe gemeenteraadsperiode (vanaf maart 2022) tot nauwe samenwerking te komen. De bestuursvoorzitters hebben een gezamenlijke intentieverklaring opgesteld waarmee de lokale besturen van beide partijen onlangs hebben ingestemd. Medio september wordt de intentieverklaring aan de leden van beide partijen voorgelegd.

De beide voorzitters: “Wij voelen ons in dit voornemen gesterkt door de samenwerking die door beide fracties in de Tweede Kamer plaatsvindt. Afgelopen zaterdag is dit door de ledenraadpleging in beide partijen met ruime instemming geaccordeerd.”

Intentieverklaring
De Partij van de Arbeid en GroenLinks in het Westerkwartier spreken de intentie uit samen tot een sterke samenwerking te komen in de aanloop naar de verkiezingen in maart 2022 en de daarop volgende raadsperiode 2022-2026. Momenteel zit PvdA in de coalitie en GroenLinks niet, dat blijft zo tot het eind van deze raadsperiode. De samenwerking zal in de nieuwe raadsperiode vorm krijgen. Wij doen dit in de overtuiging dat veel kiezers zitten te wachten op een duidelijk progressief beleid. Zo kunnen de PvdA en GroenLinks samen sterker staan in het bereiken van belangrijke politieke doelen zoals sociale rechtvaardigheid, werkgelegenheid voor ieder en een duurzame toekomst voor mens, natuur en milieu.
In de aanloop naar de verkiezingen wordt vanuit de beide programmas een statement  maakt en worden de onderwerpen benoemd waarin beide partijen zich volledig kunnen vinden en waarmee zij elkaar in de campagne gaan ondersteunen en de campagne op afstemmen.


Ook wordt in de komende maanden onderzocht welke vorm van samenwerking beide fracties in de nieuwe gemeenteraad gaan toepassen. Het streven is begin januari afspraken te hebben over de wijze van samenwerking en deze dan ruim voor de verkiezingen bekend te maken.
Als over bovenstaande onderdelen van samenwerking overeenstemming bereikt wordt kunnen we bijvoorbeeld in de raad een blok vormen. Deze raadsverkiezingen blijven de lijsten apart. Kiezers kunnen dan kiezen voor of PvdA of GroenLinks maar dan is duidelijk dat je de ander er bij krijgt. Bij verdergaande formele samenwerking houden we rekening met wat er landelijk gebeurt.

Samenwerking met fracties van andere progressieve partijen is prima; vanwege de actualiteit spreken de besturen de voorkeur uit om eerst de samenwerking PvdA-GroenLinks handen en voeten te geven.
Deze verklaring is onder voorbehoud van goedkeuring door beide ledenvergaderingen. 
Arie van Wijk, voorzitter GroenLinks Westerkwartier
Jelle Veenstra, voorzitter PvdA Westerkwartier

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Handhaving aed wide

Wat nemen we mee? een AED!

03 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
AED’s in gemeentelijke handhavingsvoertuigen
Lees verder →
Oude riet

‘Het dal van de Oude Riet, een verdwenen zeearm rond Noord- en Zuidhorn.’

03 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Stichting Beekdal Oude Riet en de Historische Kring Zuidhorn organiseren lezing
Lees verder →
Dichtclub rikandreaeentrudydijkshoorn

Op zoek naar 12 dichters

03 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Dichtclub Westerkwartier organiseert Leekster Gedichtendag 2027
Lees verder →
Vuurwerk van boven

Vuurwerk tijdens de jaarwisseling in Westerkwartier

03 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Verenigingen en stichtingen kunnen ontheffing aanvragen
Lees verder →
Kantoor man

Geen HR-afdeling? Zo houd je grip op verzuim

03 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
​Heb je geen eigen HR-afdeling? Dan komt de begeleiding van een zieke medewerker vaak bij jou terecht.
Lees verder →
 

Wanneer is een taxi de handigste vervoersoptie in de stad?

01 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Een stad biedt vaak meerdere manieren om van A naar B te reizen. Toch is het openbaar vervoer niet voor iedere rit de meest praktische keuze.
Lees verder →