Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Intentie tot linkse samenwerking Westerkwartier

3 september 2021    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Medio september wordt de intentieverklaring aan de leden van beide partijen voorgelegd

De besturen van de afdelingen GroenLinks en PvdA in het Westerkwartier spreken de intentie uit om voor de nieuwe gemeenteraadsperiode (vanaf maart 2022) tot nauwe samenwerking te komen. De bestuursvoorzitters hebben een gezamenlijke intentieverklaring opgesteld waarmee de lokale besturen van beide partijen onlangs hebben ingestemd. Medio september wordt de intentieverklaring aan de leden van beide partijen voorgelegd.

De beide voorzitters: “Wij voelen ons in dit voornemen gesterkt door de samenwerking die door beide fracties in de Tweede Kamer plaatsvindt. Afgelopen zaterdag is dit door de ledenraadpleging in beide partijen met ruime instemming geaccordeerd.”

Intentieverklaring
De Partij van de Arbeid en GroenLinks in het Westerkwartier spreken de intentie uit samen tot een sterke samenwerking te komen in de aanloop naar de verkiezingen in maart 2022 en de daarop volgende raadsperiode 2022-2026. Momenteel zit PvdA in de coalitie en GroenLinks niet, dat blijft zo tot het eind van deze raadsperiode. De samenwerking zal in de nieuwe raadsperiode vorm krijgen. Wij doen dit in de overtuiging dat veel kiezers zitten te wachten op een duidelijk progressief beleid. Zo kunnen de PvdA en GroenLinks samen sterker staan in het bereiken van belangrijke politieke doelen zoals sociale rechtvaardigheid, werkgelegenheid voor ieder en een duurzame toekomst voor mens, natuur en milieu.
In de aanloop naar de verkiezingen wordt vanuit de beide programmas een statement  maakt en worden de onderwerpen benoemd waarin beide partijen zich volledig kunnen vinden en waarmee zij elkaar in de campagne gaan ondersteunen en de campagne op afstemmen.


Ook wordt in de komende maanden onderzocht welke vorm van samenwerking beide fracties in de nieuwe gemeenteraad gaan toepassen. Het streven is begin januari afspraken te hebben over de wijze van samenwerking en deze dan ruim voor de verkiezingen bekend te maken.
Als over bovenstaande onderdelen van samenwerking overeenstemming bereikt wordt kunnen we bijvoorbeeld in de raad een blok vormen. Deze raadsverkiezingen blijven de lijsten apart. Kiezers kunnen dan kiezen voor of PvdA of GroenLinks maar dan is duidelijk dat je de ander er bij krijgt. Bij verdergaande formele samenwerking houden we rekening met wat er landelijk gebeurt.

Samenwerking met fracties van andere progressieve partijen is prima; vanwege de actualiteit spreken de besturen de voorkeur uit om eerst de samenwerking PvdA-GroenLinks handen en voeten te geven.
Deze verklaring is onder voorbehoud van goedkeuring door beide ledenvergaderingen. 
Arie van Wijk, voorzitter GroenLinks Westerkwartier
Jelle Veenstra, voorzitter PvdA Westerkwartier

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Gronings vuur westerkwartier

Gronings Vuur organiseert theaterdagen voor jongeren

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur organiseert in aanloop naar Aan Boord op 14 en 15 augustus theaterdagen voor jongeren die het leuk vinden om mee te spelen.
Lees verder →
Rondje zummer

Rondje Zummer doet ook Visvliet aan. Geert Zijlstra, verhalenverteller vaart mee

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Vrijdag 24 juli is de laatste stop in Visvliet, bij de Friese (gerkes) brug. Hier komen ze tussen 13:00 en 13:30 uur aan.
Lees verder →
Burgemeester ard van der tuuk aan de telefoon

Wijzigingen openingstijden gemeentehuis Zuidhorn in de zomervakantie

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Telefonisch wel de hele dag bereikbaar van 8.00 – 17.00 uur
Lees verder →
Albert heijn Mollematocht 2026

Supermarkt in Zuidhorn ontruimd

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
na melding van vreemde geur
Lees verder →
Parasol tuin

Zo richt je een tuin in die ook in het noorden écht lekker zit

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Wie in Zuidhorn of het Westerkwartier woont, heeft vaak iets wat veel Randstedelingen missen: ruimte.
Lees verder →
Mollematocht 2026 (22)

Mollematocht; Tot volgend jaar? “daarover is nog geen besluit gevallen”

19 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
“Fanclub” Bauke stond weer klaar in Zuidhorn
Lees verder →