Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Inspiratiebijeenkomst over bomenlandbouw en voederhagen

4 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
10 juli in Niehove op de Poppemaheerd
Voederhaag koeien

Wat is een bomenlandbouw en hoe past het binnen een boerenbedrijf? Wat zijn de voordelen van een voederhaag? Hoe ziet het eruit in het Groningse landschap en wat zijn de mogelijkheden binnen de subsidies en regelgeving? Deze en andere vragen staan centraal tijdens de bijeenkomst over bomenlandbouw en voederhagen op donderdagavond 10 juli in Niehove, met een wandeling over het land van de Poppemaheerd waar vorig jaar een voederhaag is aangeplant voor de koeien. 

Zowel boeren die voor het eerst kennis willen maken met bomenlandbouw en voederhagen als boeren die al ervaring hebben, zijn van harte welkom op de bijeenkomst.
 
Programma
Tijdens de avond praten coördinatoren van het Agroforestry Netwerk Groningen Rianne Luring (landschapsontwerper en initiatiefnemer Wessingboerbos), Jasper Tiemens (projectleider Natuur en Landbouw Natuur en Milieufederatie Groningen) en Stieneke van der Wal (Het Noordererf) de deelnemers bij en tonen inspirerende voorbeelden. Daarna volgt een wandeling over het land van de Poppemaheerd, waarbij boer Erik van der Velde uitleg vertelt over zijn ervaringen met de voederhaag, van idee tot uitvoering. Tot slot gaan de aanwezigen met elkaar in gesprek aan de hand van een casus.

Praktische informatie
De bijeenkomst is van 20.00 - 22.00 uur in de skybox van De Poppemaheerd, Heereburen 6, 9884 TC Niehove. Inloop is vanaf 19.45 uur. 

Over de Poppemaheerd
Biologische melkveehouderij de Poppemaheerd in het Westerkwartier heeft 120 melkkoeien op 85 hectare. De familie Van der Velde zet sinds een aantal jaren volop in op diversiteit: een ontdekkingstocht die goed samengaat met biologisch boeren.
 

Bijeenkomsten
De bijeenkomst is de laatste in een serie van vijf over bomenlandbouw in de provincie Groningen. Wie op 10 juli verhinderd is, is van harte welkom bij een van de andere bijeenkomsten: maandag 7 juli in Onstwedde en dinsdag 8 juli in Loppersum. In Onstwedde met wandeling naar het Wessingboerbos, onderdeel van bio-boerderij Landleven. Bij Biologische boerderij Eikemaheert in Loppersum met een wandeling naar de gemengde en hagen om te zien hoe het houden van kippen gecombineerd wordt met fruitbomen. Kijk voor meer informatie op http://www.agroforestrynetwerkgroningen.nl

foto: Agroforestry Netwerk Groningen

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Peuterdans-2-980x654

Samen dansen met je peuter!

09 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Op woensdagochtend is het feest in Zuidhorn!
Lees verder →
Witte stok

Dag van de Witte Stok in Zuidhorn

09 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
extra aandacht gevraagd voor gebruikers van de Witte Stok
Lees verder →
Wespen

Limonadewesp nipt op 1 in nationale wespentelling

08 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Beduidend minder dan het gemiddelde in 2025
Lees verder →
Kantoor man

Een toprol in tech

08 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Lees verder →
Crevix-dijkstra

Crevix; Creatieve en artistieke 3D producten uit Zuidhorn

08 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
gepersonaliseerde 3D-geprinte lampen, sportlampen en clubdisplays
Lees verder →
Isolatie-aanpak (1)

Gemeente Westerkwartier organiseert informatiemarkten over isolatie- en ventilatiesubsidies

08 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Subsidie tot 100% van de kosten
Lees verder →