Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Inspiratiebijeenkomst over bomenlandbouw en voederhagen

4 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
10 juli in Niehove op de Poppemaheerd
Voederhaag koeien

Wat is een bomenlandbouw en hoe past het binnen een boerenbedrijf? Wat zijn de voordelen van een voederhaag? Hoe ziet het eruit in het Groningse landschap en wat zijn de mogelijkheden binnen de subsidies en regelgeving? Deze en andere vragen staan centraal tijdens de bijeenkomst over bomenlandbouw en voederhagen op donderdagavond 10 juli in Niehove, met een wandeling over het land van de Poppemaheerd waar vorig jaar een voederhaag is aangeplant voor de koeien. 

Zowel boeren die voor het eerst kennis willen maken met bomenlandbouw en voederhagen als boeren die al ervaring hebben, zijn van harte welkom op de bijeenkomst.
 
Programma
Tijdens de avond praten coördinatoren van het Agroforestry Netwerk Groningen Rianne Luring (landschapsontwerper en initiatiefnemer Wessingboerbos), Jasper Tiemens (projectleider Natuur en Landbouw Natuur en Milieufederatie Groningen) en Stieneke van der Wal (Het Noordererf) de deelnemers bij en tonen inspirerende voorbeelden. Daarna volgt een wandeling over het land van de Poppemaheerd, waarbij boer Erik van der Velde uitleg vertelt over zijn ervaringen met de voederhaag, van idee tot uitvoering. Tot slot gaan de aanwezigen met elkaar in gesprek aan de hand van een casus.

Praktische informatie
De bijeenkomst is van 20.00 - 22.00 uur in de skybox van De Poppemaheerd, Heereburen 6, 9884 TC Niehove. Inloop is vanaf 19.45 uur. 

Over de Poppemaheerd
Biologische melkveehouderij de Poppemaheerd in het Westerkwartier heeft 120 melkkoeien op 85 hectare. De familie Van der Velde zet sinds een aantal jaren volop in op diversiteit: een ontdekkingstocht die goed samengaat met biologisch boeren.
 

Bijeenkomsten
De bijeenkomst is de laatste in een serie van vijf over bomenlandbouw in de provincie Groningen. Wie op 10 juli verhinderd is, is van harte welkom bij een van de andere bijeenkomsten: maandag 7 juli in Onstwedde en dinsdag 8 juli in Loppersum. In Onstwedde met wandeling naar het Wessingboerbos, onderdeel van bio-boerderij Landleven. Bij Biologische boerderij Eikemaheert in Loppersum met een wandeling naar de gemengde en hagen om te zien hoe het houden van kippen gecombineerd wordt met fruitbomen. Kijk voor meer informatie op http://www.agroforestrynetwerkgroningen.nl

foto: Agroforestry Netwerk Groningen

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kenniscafe

Uitnodiging voor het Kenniscafé: Bereikbaarheid vanuit Bewonersperspectief

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
2 juni in Zuidhorn; kenniscafé over bereikbaarheid en leefbaarheid in de regio
Lees verder →
Wereldvluchtelingendag (3)

Wereldvluchtelingendag 2026 in Zuidhorn

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Er zijn nog steeds veel vluchtelingen, omdat er in steeds meer landen helaas oorlog is.
Lees verder →
Drafsport aduard (1)

Aduard koerst af op derde editie Draverijen

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Een unieke mogelijkheid voor iedereen om gratis naar de paarden te kijken
Lees verder →
Auto stuur

​Tweedehands leaseauto’s: een slim alternatief voor een kleiner budget

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Een nieuwe auto rijden voor een vaste prijs per maand, zonder gedoe over onderhoud of verzekering – private lease klinkt aantrekkelijk.
Lees verder →
Thuiswerken

Thuiswerken Vanuit Zuidhorn: Hoe Lokale Ondernemers Hun Bedrijfsgegevens Online Kunnen Beschermen

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Steeds meer zzp'ers en kleine ondernemers in de regio Groningen werken thuis. Zuidhorn is een rustige gemeente — maar digitale dreigingen kennen geen grenzen.
Lees verder →
Oldtimer a-ford brandweerauto uit 1928, eigenaar dhr. venhuizen uit bedum

Oldtimer vliegt in brand op Rijksstraatweg in Noordhorn

26 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
brandweer snel ter plaatste
Lees verder →