Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Inspiratiebezoek en geheime Gast in Westerkwartier

12 september 2024    Zuidhorn-nieuws
In de race voor verkiezing Meest Toegankelijke Gemeente van Nederland.
Inspiratiebezoek toegankelijkheid

Veel gemeenten werken al hard aan toegankelijkheid. Maar het kan natuurlijk altijd beter. Daarom organiseert de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) de verkiezing Meest Toegankelijke Gemeente van Nederland. 

9 september ontving gemeente Westerkwartier in dat kader andere gemeenten voor een inspiratiebezoek. Volgens Bert Nederveen een mooie bijeenkomst met betrokken ambtenaren en ervaringsdeskundigen die voor veel inspiratie zorgden.  Zij bezochten een prachtige inclusieve locatie: De Hazelaar in Marum.

Op 5 augustus 2024 bezocht een geheime gast de gemeente Westerkwartier. Hij beoordeelde de gemeente samen met zijn buddy op haar toegankelijkheid.

Hieronder het verslag
"Ik begon bij de website. Daar ben ik positief over! Het is begrijpelijk en toegankelijk. Je kunt de tekst makkelijk groter maken, de zoekbalk werkt heel makkelijk en de voorleesfunctie werkt goed. Ik ben slechtziend en kon het makkelijk gebruiken. Ik miste wel informatie over de toegankelijkheid van het gemeentehuis.

Maar het gebouw was heel toegankelijk. Er is een ruime parkeerplaats (en toegankelijke parkeerplek) vlak bij de ingang. De ingang is heel ruim opgezet: geen drempels en brede deuren. Het enige dat mist: geleidelijnen voor slechtziende mensen.

Hierna gingen we een drankje gaan drinken bij café In ‘t Holt. Er staat niets over toegankelijkheid op hun website, maar ze zijn het wel gelukkig. Er misten alleen geleidelijnen richting de ingang. Maar opvallend positief: ze hebben in het oude gebouw toch nog een toegankelijk toilet gemaakt!

Na koffie met appeltaart reden we met de auto naar Museum Nienoord in Leek. Dit was goed toegankelijk: alle ruimtes waren heel ruim en daardoor goed bereikbaar voor mensen in een rolstoel of met een buggy. Aan de overkant van het museum was een toegankelijk toilet waar we gebruik van konden maken. De stoeltjeslift naar de eerste verdieping is wel heel langzaam, maar fijn dat die er is! Enige tip: zet duidelijker op je website hoe toegankelijk je bent, dat is fijn om vooraf te lezen.

Het was op 6 augustus lekker rustig en zonnig in de gemeente Westerkwartier. We voelden ons welkom. Het enige wat beter zou kunnen zijn de geleidelijnen op verschillende plekken in de gemeente."

 

» Stemmen kan nog!

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Voordeelboekje 2025

Voordeel,- en infoboekje Zuidhorn weer op de mat: profiteren van kortingen

02 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Ook gratis af te halen bij een aantal winkeliers
Lees verder →
Lucas-zandberg

Lucas Zandberg presenteert zijn nieuwe roman ‘ Rustimo’ in Zuidhorn

02 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Op vrijdag 19 september bij de Peter, Pieternel en Meindert show
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over raadsoverleg, #Posifiets & Woonplek voor statushouders

02 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 2 september
Lees verder →
Schilder waar je blij van wordt

Kom naar het Cultureel Centrum Zuidhorn en win een kunstwerk

01 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Op zaterdag 6 september vieren we de opening van het nieuwe culturele seizoen in het Cultureel Centrum Zuidhorn met een bruisende middag vol activiteiten.
Lees verder →
Samen aan tafel-2025

Najaarsprogramma Samen aan tafel bekend

01 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Gezellig samen aan tafel om eenzaamheid te verbreken.
Lees verder →
Old stars talero

Seizoen gestart voor jeugd en senioren tafeltennisvereniging Talero

01 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Ook de Old Stars zijn weer begonnen
Lees verder →