Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Inspiratiebezoek en geheime Gast in Westerkwartier

12 september 2024    Zuidhorn-nieuws
In de race voor verkiezing Meest Toegankelijke Gemeente van Nederland.
Inspiratiebezoek toegankelijkheid

Veel gemeenten werken al hard aan toegankelijkheid. Maar het kan natuurlijk altijd beter. Daarom organiseert de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) de verkiezing Meest Toegankelijke Gemeente van Nederland. 

9 september ontving gemeente Westerkwartier in dat kader andere gemeenten voor een inspiratiebezoek. Volgens Bert Nederveen een mooie bijeenkomst met betrokken ambtenaren en ervaringsdeskundigen die voor veel inspiratie zorgden.  Zij bezochten een prachtige inclusieve locatie: De Hazelaar in Marum.

Op 5 augustus 2024 bezocht een geheime gast de gemeente Westerkwartier. Hij beoordeelde de gemeente samen met zijn buddy op haar toegankelijkheid.

Hieronder het verslag
"Ik begon bij de website. Daar ben ik positief over! Het is begrijpelijk en toegankelijk. Je kunt de tekst makkelijk groter maken, de zoekbalk werkt heel makkelijk en de voorleesfunctie werkt goed. Ik ben slechtziend en kon het makkelijk gebruiken. Ik miste wel informatie over de toegankelijkheid van het gemeentehuis.

Maar het gebouw was heel toegankelijk. Er is een ruime parkeerplaats (en toegankelijke parkeerplek) vlak bij de ingang. De ingang is heel ruim opgezet: geen drempels en brede deuren. Het enige dat mist: geleidelijnen voor slechtziende mensen.

Hierna gingen we een drankje gaan drinken bij café In ‘t Holt. Er staat niets over toegankelijkheid op hun website, maar ze zijn het wel gelukkig. Er misten alleen geleidelijnen richting de ingang. Maar opvallend positief: ze hebben in het oude gebouw toch nog een toegankelijk toilet gemaakt!

Na koffie met appeltaart reden we met de auto naar Museum Nienoord in Leek. Dit was goed toegankelijk: alle ruimtes waren heel ruim en daardoor goed bereikbaar voor mensen in een rolstoel of met een buggy. Aan de overkant van het museum was een toegankelijk toilet waar we gebruik van konden maken. De stoeltjeslift naar de eerste verdieping is wel heel langzaam, maar fijn dat die er is! Enige tip: zet duidelijker op je website hoe toegankelijk je bent, dat is fijn om vooraf te lezen.

Het was op 6 augustus lekker rustig en zonnig in de gemeente Westerkwartier. We voelden ons welkom. Het enige wat beter zou kunnen zijn de geleidelijnen op verschillende plekken in de gemeente."

 

» Stemmen kan nog!

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ja

Theatervoorstelling over dementie in Grootegast nodigt uit tot verbinden

27 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Naast zorgprofessionals zijn ook mantelzorgers, familieleden, omwonenden en andere geïnteresseerden welkom
Lees verder →
Uitnodigingopening

Laatste hand aan vergroenen centrum Zuidhorn

27 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Uitnodiging: Dinsdag 3 maart Onthulling om 16.00 uur Plein Overtuinen in Zuidhorn
Lees verder →
Koopjesmarkt-hoofdstraat (8)

Reclamebelasting-centrumfonds nu op basis WOZ-waarde ipv vast bedrag

27 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Voor de meeste ondernemers blijft het bedrag ongeveer gelijk
Lees verder →
Sedumdak

Nieuwe subsidieregeling voor een groenere tuin

27 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
De gemeente heeft een nieuwe subsidieregeling voor een groenere en klimaatbestendige tuin.
Lees verder →
Jeans shirts mode

Dag winter, hallo lichte jeans! 5 frisse lente-outfits voor hem en haar

27 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
De zon laat zich eindelijk weer zien! Na die lange, grijze wintermaanden is het heerlijk om de dikke jassen en donkere kleuren weer in de kast te leggen.
Lees verder →
Hack-pixabay

Bijeenkomst 12 maart over cybersecurity: Hoe digitaal fit is jouw onderneming?

26 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Oplichting via telefoon, e-mail en WhatsApp is de afgelopen jaren verdubbeld. Toch staat digitale veiligheid bij 7 op de 10 ondernemers onderaan de prioriteitenlijst. Herkenbaar?
Lees verder →