Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

inpassingsplan omlegging N355 Noord- en Zuidhorn

24 maart 2010    Zuidhorn-nieuws
Provincie Groningen maakt inpassingsplan voor omlegging N355 Noord- en Zuidhorn Gedeputeerde Staten van Groningen hebben een voorontwerp provinciaal inpassingsplan (PIP) vastgesteld voor de wegomlegging van de N355 bij Noord- en Zuidhorn. Een provinciaal inpassingsplan

Provincie Groningen maakt inpassingsplan voor omlegging N355 Noord- en Zuidhorn


Gedeputeerde Staten van Groningen hebben een voorontwerp provinciaal inpassingsplan (PIP) vastgesteld voor de wegomlegging van de N355 bij Noord- en Zuidhorn.
Een provinciaal inpassingsplan is een bestemmingsplan dat wordt vastgesteld door Provinciale Staten in plaats van de gemeenteraad.
De provincie heeft deze mogelijkheid sinds 2008 op basis van de nieuwe Wet ruimtelijke ordening. In het geval van de wegomlegging van de N355 kiest de provincie voor dit middel, omdat dit een provinciale weg is. Dit is gebeurd met instemming van de gemeente Zuidhorn.
Het gaat om het eerste Provinciale Inpassingplan van de provincie Groningen. Ook voor de N361 van Groningen naar Mensingeweer wordt mogelijk een dergelijk plan opgesteld.

De aanleiding voor het aanpassen van de provinciale weg N355 is de opwaardering van het Van Starkenborghkanaal. Over het kanaal komen nieuwe bruggen die het mogelijk maken dat er scheepvaart mogelijk is met drie of vier lagen containers. Bij de keuze voor het tracé is rekening gehouden met de nieuwe wijk Oostergast die ten oosten van Zuidhorn wordt aangelegd.

Het tracé loopt ten oosten van de nieuw aan te leggen wijk Oostergast in noordelijke richting en kruist het Van Starkenborghkanaal met een vaste hoge brug. Aan de noordkant van het kanaal buigt de weg af naar Noordhorn. De weg kruist de Langestraat door middel van een tunnel en sluit ter hoogte van de Industrieweg weer aan op de bestaande provinciale weg.

Procedure
In het voorontwerp Provinciaal Inpassingsplan is uitgewerkt hoe de weg stedenbouwkundig en landschappelijk het best kan worden ingepast.
24-03-2010 gic

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Klimaatadaptief-centrum (1)

Kruisingen centrum Zuidhorn op de schop

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Onlangs is gestart met de werkzaamheden aan de Overtuinen in het kader van het project Vergoenen centrum Zuidhorn.
Lees verder →
Nederveen

Met moeite een sluitende begroting van Wethouder Nederveen

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
"had het graag anders gezien voor mijn laatste begroting"
Lees verder →
Veiligheidsmarkt (1)

Veiligheidsmarkt in Zuidhorn: informatie met een stukje banketstaaf

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
"Je buurt een beetje in de gaten houden"
Lees verder →
Job de bruin

Samen zingen met Job de Bruijn in de Dorpskerk Zuidhorn

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Job de Bruin is een oud predikant van de Dorpskerk en geniet landelijke bekendheid vanwege zijn muzikale activiteiten.
Lees verder →
Melkveehouderij hulshoff bedrijfsbezoek

Wenakker Westerkwartier bezoekt melkveehouderij Hulshoff in Marum

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Hulshoff is niet alleen actief melkveehouder, maar ook lid van de werkgroep Wenakker en bestuurlijk actief
Lees verder →
Leden van de rekenkamer chris van der schors avelien haan en jan-willem van de kolk

Gemeenteraad Westerkwartier benoemt nieuw lid en herbenoemt twee leden van de Rekenkamer

16 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
De Rekenkamer onderzoekt of het gemeentebestuur het geld goed uitgeeft en of het beleid werkt zoals bedoeld.
Lees verder →