Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Indonesische sferen in Zuidhorn

19 januari 2019    Zuidhorn-nieuws - fotos
Elke vrijdag in de Buurthuiskamer
Indonesische soos (1)

Imelda Tatuhey uit Zuidhorn heeft Indonesische roots en wil dat graag delen.

Sinds kort is zij vrijwilligster van de Buurthuiskamer in Zuidhorn en daar heeft ze afgelopen vrijdagochtend haar initiatief voor een Indonesische soos 'MARI MASOEK' (Kom binnen) gelanceerd. De buurthuiskamer was voor deze gelegenheid helemaal in Indonesische sfeer gebracht. Op de tafels prijkten batik kleden, in de vensterbanken lagen slendangs (sjerpen) met diverse attributen en aan de wanden hingen mooie prenten. Op de achtergrond speelde zachtjes krontjong muziek. Geholpen door goede vriendin Herlina trakteerde zij de aanwezigen op Pandang cake en bapao.

Ruim 25 belangstellenden waren afgekomen op dit bijzondere evenement, vaste bezoekers van de Buurthuiskamer maar ook vrienden en bekenden van Imelda.

Na een kopje koffie met de eigen gebakken Pandang cake was er een optreden van danseres Sitie Vogel die in originele kleding een bijzondere dans uitvoerde. Ook Imelda was gekleed in Kain ( wikkelrok ) en kebaya ( katoenen blouse )

Het werd een gezellig samenzijn in Indonesische sferen met diverse lekkernijen. Ook waren er Indonesische spelletjes en naslagwerken.

De opzet is om vanaf nu elke vrijdag van 10.00 tot 12.00 een Indonesische soos te houden.
Bezoekers kunnen meer te weten over de cultuur, de gebruiken en de (gedeelde) geschiedenis. Of wil je een keer op vakantie naar Indonesië, leer dan Indonesisch spreken en krijg tips.

Imelda wil op den duur, workshops en lezingen, tentoonstellingen en optredens en demonstraties organiseren. Niet alleen voor volwassen maar ook voor kinderen.

Klein beetje nieuwsgierig geworden? Vanaf nu is de Indonesische soos ‘mari masoek’  iedere vrijdag van 10.00 – 12.00 u. te bezoeken
 

  • Indonesische soos (4)
  • Indonesische soos (8)
  • Indonesische soos (2)
  • Indonesische soos (3)
  • Indonesische soos (5)
  • Indonesische soos (6)
  • Indonesische soos (7)
  • Indonesische soos (9)
  • Indonesische soos (10)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zunobri veld 2026

Zunobri wint de tweede helft

18 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zunobri nam het op tegen de koploper uit Beilen.
Lees verder →
Isolatieaanpak nij begun

Inloopspreekuren en Bewonersavonden Nij Begun goed bezocht

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Informatie over de isolatiesubsidies door medewerkers van de gemeente
Lees verder →
Hans haze vz

Tussen de Gasten: Geen autobandwoningen maar ook géén kinderdagverblijven

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Recht op eeuwig vrij uitzicht bestaat niet
Lees verder →
Winnaar taart stichting sparrow

Hanneke uit Zuidhorn wint taartactie van stichting Sparrow

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In de maand april organiseerde de stichting een campagne voor haar verjaardagsfonds
Lees verder →
Trein 2026

Met emissievrije trein van Zuidhorn naar Stad ( en Ljouwert )

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderzoek gestart naar emissievrije treinen op Noordelijke spoorlijnen
Lees verder →
130617 fietsend naar groningen-12

Doortrappen 2026 in het Westerkwartier

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In juni staat veilig fietsen centraal in het Westerkwartier.
Lees verder →