Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Indonesische sferen in Zuidhorn

19 januari 2019    Zuidhorn-nieuws - fotos
Elke vrijdag in de Buurthuiskamer
Indonesische soos (1)

Imelda Tatuhey uit Zuidhorn heeft Indonesische roots en wil dat graag delen.

Sinds kort is zij vrijwilligster van de Buurthuiskamer in Zuidhorn en daar heeft ze afgelopen vrijdagochtend haar initiatief voor een Indonesische soos 'MARI MASOEK' (Kom binnen) gelanceerd. De buurthuiskamer was voor deze gelegenheid helemaal in Indonesische sfeer gebracht. Op de tafels prijkten batik kleden, in de vensterbanken lagen slendangs (sjerpen) met diverse attributen en aan de wanden hingen mooie prenten. Op de achtergrond speelde zachtjes krontjong muziek. Geholpen door goede vriendin Herlina trakteerde zij de aanwezigen op Pandang cake en bapao.

Ruim 25 belangstellenden waren afgekomen op dit bijzondere evenement, vaste bezoekers van de Buurthuiskamer maar ook vrienden en bekenden van Imelda.

Na een kopje koffie met de eigen gebakken Pandang cake was er een optreden van danseres Sitie Vogel die in originele kleding een bijzondere dans uitvoerde. Ook Imelda was gekleed in Kain ( wikkelrok ) en kebaya ( katoenen blouse )

Het werd een gezellig samenzijn in Indonesische sferen met diverse lekkernijen. Ook waren er Indonesische spelletjes en naslagwerken.

De opzet is om vanaf nu elke vrijdag van 10.00 tot 12.00 een Indonesische soos te houden.
Bezoekers kunnen meer te weten over de cultuur, de gebruiken en de (gedeelde) geschiedenis. Of wil je een keer op vakantie naar Indonesië, leer dan Indonesisch spreken en krijg tips.

Imelda wil op den duur, workshops en lezingen, tentoonstellingen en optredens en demonstraties organiseren. Niet alleen voor volwassen maar ook voor kinderen.

Klein beetje nieuwsgierig geworden? Vanaf nu is de Indonesische soos ‘mari masoek’  iedere vrijdag van 10.00 – 12.00 u. te bezoeken
 

  • Indonesische soos (4)
  • Indonesische soos (8)
  • Indonesische soos (2)
  • Indonesische soos (3)
  • Indonesische soos (5)
  • Indonesische soos (6)
  • Indonesische soos (7)
  • Indonesische soos (9)
  • Indonesische soos (10)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Winnen cultuurcoach van het jaar

Elise van der Laan cultuurcoach van het jaar!

16 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Cultuurcoach van Westerkwartier Elise van der Laan won als eerste van Nederland deze prijs
Lees verder →
Politieauto

Inbraak in kerk in Zuidhorn

16 december 2025    Zuidhorn-nieuws
De inbrekers forceerden een zijdeur om binnen te komen
Lees verder →
Kunstkwartier zingen

Het KunstKwartier viert eerste lustrum met Jubileumconcert Hartslag

16 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Op deze avond laat Het KunstKwartier zien wat het allemaal in huis heeft met verschillende theatrale en muzikale optredens.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Kerstboodschap burgemeester, Inloopbijeenkomst en Samen sterk in een noodsituatie

16 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 16 december
Lees verder →
Zunobrileeuwarden

Zunobri mag blij zijn met een punt

15 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Moeizame middag in Leeuwarden
Lees verder →
Ttv assen ruben talen

Prima prestaties ttv talero jeugd in Assen

15 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
perspectief voor de toekomst
Lees verder →