Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Indië-herdenking Westerkwartier dit jaar vanwege corona in kleine setting, wel op TV

6 augustus 2020    Zuidhorn-nieuws
plechtigheid op 15 augustus is voor alle belangstellenden live op tv en via internet te volgen
Indie herdenking 15 augustus1945-lottekoster

Dit jaar is het 75 jaar geleden dat er een einde kwam aan de Japanse bezetting van het voormalige Nederlands -Indië. De jaarlijkse Indië-herdenking in Marum vindt dit jaar vanwege de coronamaatregelen in kleine setting plaats. De plechtigheid op 15 augustus vanaf 18.50 uur is voor alle belangstellenden live op tv en via internet te volgen. Voor veel Indische Nederlanders en Molukkers is de herdenking van grote betekenis.

15 augustus
Ieder jaar wordt op 15 augustus stilgestaan bij het einde van de Tweede Wereldoorlog in voormalig Nederlands Indië. In Den Haag vindt traditioneel om 12 uur ‘s middags de nationale herdenking plaats. In Marum is ‘s avonds een herdenkingsbijeenkomst, dit jaar live te volgen vanaf 18.50 uur.

Herdenking
Voor honderdduizenden Indische Nederlanders en Molukkers is de Japanse bezetting een wrede episode in hun familiegeschiedenis. De bevrijding van Nederlands-Indië is dit jaar precies 75 jaar geleden. Vorig jaar waren er ruim honderd aanwezigen in de NH kerk in Marum. Dit jaar is het aantal gasten vanwege de coronamaatregelen beperkt tot maximaal twintig mensen. Zaterdagavond 15 augustus luidt de klok van het oude Romaanse kerkje aan de Noorderringweg in Marum tot 19.00 uur. Tony Simon, de organisator, opent met een welkomstwoord. Daarna houdt wethouder Elly Pastoor van de gemeente Westerkwartier een korte toespraak, gevolgd door het spelen van de Taptoe en twee minuten stilte. Daarna worden de bloemen en kransen gelegd bij het monument. Muziekvereniging de Harmonie uit Marum verzorgt de muziek.

Live te volgen
Om de herdenking toch toegankelijk te maken voor alle belangstellenden, wordt de bijeenkomst live uitgezonden door Omroep Zulthe, de lokale omroep van de gemeente Westerkwartier.

Herdenking van het einde van de Tweede Wereldoorlog in voormalig Nederlands-Indië: Marum, NH kerk aan de Noorderringweg, 15 augustus 2020 om 18.50 uur.

Live te volgen op tv: Ziggo kanaal 43 en KPN kanaal 1460, Telfort kanaal 1460, XS4ALL kanaal 1460.
Op internet te volgen: op de website van de lokale omroep: http://www.omroepzulthe.nl https://omroepzulthe.nl/popup-tv

 

De vlag uithangen

In de algemene vlaginstructie die is opgesteld door de minister-president is bepaald dat er op 15 augustus officieel uitgebreid gevlagd wordt vanaf Rijksgebouwen om het formele einde van de Tweede Wereldoorlog te herdenken. Provincies, gemeenten en waterschappen volgen landelijk de formele vlaginstructies om de Nederlandse vlag, zonder wimpel, uit te hangen. Geef ook thuis het goede voorbeeld en hang de vlag uit van zonsopgang tot zonsondergang.

  • Vlag nederland
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Doopjurk

Open Monumentendag Westerkwartier; van Doopjurk tot Molen

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Honderden liefhebbers van erfgoed ontdekten de rijke architectuur en boeiende verhalen achter bijna 50 monumenten.
Lees verder →
Rommelmarkt boekenmarkt noordhorn 2025 (18)

Rommelmarkt Noordhorn als vanouds gezellig

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Vrijwilligers maken het feestje
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over groen(er) centrum Zuidhorn, Voorkom vallen! & De Fietstas Challenge

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 16 september
Lees verder →
Noorderlicht-gemeentehuis-rotonde

Ambtenaren van Rechts naar Links in Zuidhorn

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Van Gemeentehuis naar Noorderlicht
Lees verder →
Klimaatadaptief-centrum (1)

Dit zijn de mannen die het gaan doen

15 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Wethouder mag ook even op de kraan
Lees verder →
Kom-evenement 2025 (2)

Zakenkring tevreden over Kom in Zuidhorn evenement

15 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Vooral sportief en voor kids
Lees verder →