Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

In 2020 eerste Kinderdichter van het Westerkwartier benoemd

21 december 2019    Zuidhorn-nieuws
initiatief van de Stichting Poëziepaleis uit Groningen
Kinderdichter - nynke hogendorp

De gemeente Westerkwartier krijgt een Kinderdichter in 2020. De kinderdichter, die een jaar lang als een soort ambassadeur van kinderpoëzie door de gemeente Westerkwartier trekt, is een initiatief van de Stichting Poëziepaleis uit Groningen.

Project Kinderdichter
Voordat de eerste Kinderdichter wordt benoemd gaat er nog een competitie aan vooraf. Het idee is om tijdens de eerste editie 20 groepen afkomstig van 10 basisscholen verspreid over de gemeente Westerkwartier te laten deelnemen. Leerlingen van de deelnemende scholen in de gemeente volgen workshops, gegeven door een professionele dichter, in het schrijven van poëzie.

De leerlingen zijn achteraf meestal erg enthousiast. En dat komt goed uit, want poëzie lezen en schrijven is goed voor de ontwikkeling.

Finale
De gedichten die bij de workshops worden gemaakt gaan naar een vakjury, die uiteindelijk tijdens een feestelijke finale de winnaar bekendmaakt. De aanstelling van Kinderdichter is voor een jaar. Gedurende dat jaar krijgt hij/zij begeleiding van een professionele dichter uit de regio. De Kinderdichter levert op gepaste momenten in het jaar een gedicht aan en treedt regelmatig op.

Wethouder Hielke Westra is enthousiast over dit initiatief: “ Het is prachtig dat kinderen op school in aanraking komen met cultuur. Op deze manier laat je kinderen op een laagdrempelige manier kennis maken met poëzie.’

Stichting Poëziepaleis
Het Poëziepaleis uit de stad Groningen, is voor alle scholen voor primair en voortgezet onderwijs in Nederland een loket waar zij terecht kunnen voor activiteiten omtrent poëzie voor en door kinderen en jongeren. Naast de reguliere activiteiten (landelijke dichtwedstrijden) organiseert het Poëziepaleis een aantal andere initiatieven: de Jonge Dichter des Vaderlands en de Kinderdichter.

Inmiddels zijn er in de provincie Groningen in zeven gemeenten zeven Kinderdichters. Ook is onder de vlag van het Poëziepaleis de Jonge Dichter des Vaderlands actief.

Foto: kinderdichter 2018 Nynke Hogendorp ontvangen door burgemeester de Vries-Leggedoor

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Terp van ezinge

Landschapscafé in Ezinge

08 april 2026    Zuidhorn-nieuws
bezoekers worden meegenomen in de verhalen achter de natuurterreinen en erfgoedlocaties
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Informateur Marcel Thijsen over resultaten gesprekken

07 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Openbare bijeenkomst op woensdag 8 april
Lees verder →
Acro-valencia

Uitzonderlijke prestatie Acro Academy Noord Nederland in Valencia

07 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Alle teams van Acro Academy Noord Nederland winnen medaille op internationaal toernooi in Valencia
Lees verder →
Bijna kampioen team 3 dubbel

Jeugdteam 3 van ttv Talero officieus kampioen in de 4e klasse

07 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de 4e klasse bij de jeugd staat Talero 3 riant bovenaan en kan hun de titel en promotie naar de 3e klasse eigenlijk niet meer ontgaan
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Openbare bijeenkomst: Terugkoppeling informateur & Tijdelijke stremming van de Hooiweg

07 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 7 april
Lees verder →
Bauke

Bauke ambassadeur WK wielrennen in Groningen en Drenthe

04 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport - fotos
Bauke Mollema stopt aan het einde van het seizoen met zijn actieve wielercarrière. De dan 40-jarige oud-winnaar van onder meer de Ronde van Lombardije en twee ritten in de Tour de France zal zich daarna niet vervelen.
Lees verder →