Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

In 2020 eerste Kinderdichter van het Westerkwartier benoemd

21 december 2019    Zuidhorn-nieuws
initiatief van de Stichting Poëziepaleis uit Groningen
Kinderdichter - nynke hogendorp

De gemeente Westerkwartier krijgt een Kinderdichter in 2020. De kinderdichter, die een jaar lang als een soort ambassadeur van kinderpoëzie door de gemeente Westerkwartier trekt, is een initiatief van de Stichting Poëziepaleis uit Groningen.

Project Kinderdichter
Voordat de eerste Kinderdichter wordt benoemd gaat er nog een competitie aan vooraf. Het idee is om tijdens de eerste editie 20 groepen afkomstig van 10 basisscholen verspreid over de gemeente Westerkwartier te laten deelnemen. Leerlingen van de deelnemende scholen in de gemeente volgen workshops, gegeven door een professionele dichter, in het schrijven van poëzie.

De leerlingen zijn achteraf meestal erg enthousiast. En dat komt goed uit, want poëzie lezen en schrijven is goed voor de ontwikkeling.

Finale
De gedichten die bij de workshops worden gemaakt gaan naar een vakjury, die uiteindelijk tijdens een feestelijke finale de winnaar bekendmaakt. De aanstelling van Kinderdichter is voor een jaar. Gedurende dat jaar krijgt hij/zij begeleiding van een professionele dichter uit de regio. De Kinderdichter levert op gepaste momenten in het jaar een gedicht aan en treedt regelmatig op.

Wethouder Hielke Westra is enthousiast over dit initiatief: “ Het is prachtig dat kinderen op school in aanraking komen met cultuur. Op deze manier laat je kinderen op een laagdrempelige manier kennis maken met poëzie.’

Stichting Poëziepaleis
Het Poëziepaleis uit de stad Groningen, is voor alle scholen voor primair en voortgezet onderwijs in Nederland een loket waar zij terecht kunnen voor activiteiten omtrent poëzie voor en door kinderen en jongeren. Naast de reguliere activiteiten (landelijke dichtwedstrijden) organiseert het Poëziepaleis een aantal andere initiatieven: de Jonge Dichter des Vaderlands en de Kinderdichter.

Inmiddels zijn er in de provincie Groningen in zeven gemeenten zeven Kinderdichters. Ook is onder de vlag van het Poëziepaleis de Jonge Dichter des Vaderlands actief.

Foto: kinderdichter 2018 Nynke Hogendorp ontvangen door burgemeester de Vries-Leggedoor

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Nederveen

Met moeite een sluitende begroting van Wethouder Nederveen

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
"had het graag anders gezien voor mijn laatste begroting"
Lees verder →
Veiligheidsmarkt (1)

Veiligheidsmarkt in Zuidhorn: informatie met een stukje banketstaaf

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
"Je buurt een beetje in de gaten houden"
Lees verder →
Job de bruin

Samen zingen met Job de Bruijn in de Dorpskerk Zuidhorn

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Job de Bruin is een oud predikant van de Dorpskerk en geniet landelijke bekendheid vanwege zijn muzikale activiteiten.
Lees verder →
Leden van de rekenkamer chris van der schors avelien haan en jan-willem van de kolk

Gemeenteraad Westerkwartier benoemt nieuw lid en herbenoemt twee leden van de Rekenkamer

16 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
De Rekenkamer onderzoekt of het gemeentebestuur het geld goed uitgeeft en of het beleid werkt zoals bedoeld.
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Bauke moet opgeven in Gree-Tour of Guangxi

16 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
wielerseizoen is in mineur geëindigd.
Lees verder →
Romystapert swds pubertastis

Pubertastisch! – Tweede editie theatercollege voor puberouders groot succes!

16 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
300 ouders genoten van een avond vol herkenning, lachen en leren over opvoeden in de digitale wereld
Lees verder →