Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

In 2020 eerste Kinderdichter van het Westerkwartier benoemd

21 december 2019    Zuidhorn-nieuws
initiatief van de Stichting Poëziepaleis uit Groningen
Kinderdichter - nynke hogendorp

De gemeente Westerkwartier krijgt een Kinderdichter in 2020. De kinderdichter, die een jaar lang als een soort ambassadeur van kinderpoëzie door de gemeente Westerkwartier trekt, is een initiatief van de Stichting Poëziepaleis uit Groningen.

Project Kinderdichter
Voordat de eerste Kinderdichter wordt benoemd gaat er nog een competitie aan vooraf. Het idee is om tijdens de eerste editie 20 groepen afkomstig van 10 basisscholen verspreid over de gemeente Westerkwartier te laten deelnemen. Leerlingen van de deelnemende scholen in de gemeente volgen workshops, gegeven door een professionele dichter, in het schrijven van poëzie.

De leerlingen zijn achteraf meestal erg enthousiast. En dat komt goed uit, want poëzie lezen en schrijven is goed voor de ontwikkeling.

Finale
De gedichten die bij de workshops worden gemaakt gaan naar een vakjury, die uiteindelijk tijdens een feestelijke finale de winnaar bekendmaakt. De aanstelling van Kinderdichter is voor een jaar. Gedurende dat jaar krijgt hij/zij begeleiding van een professionele dichter uit de regio. De Kinderdichter levert op gepaste momenten in het jaar een gedicht aan en treedt regelmatig op.

Wethouder Hielke Westra is enthousiast over dit initiatief: “ Het is prachtig dat kinderen op school in aanraking komen met cultuur. Op deze manier laat je kinderen op een laagdrempelige manier kennis maken met poëzie.’

Stichting Poëziepaleis
Het Poëziepaleis uit de stad Groningen, is voor alle scholen voor primair en voortgezet onderwijs in Nederland een loket waar zij terecht kunnen voor activiteiten omtrent poëzie voor en door kinderen en jongeren. Naast de reguliere activiteiten (landelijke dichtwedstrijden) organiseert het Poëziepaleis een aantal andere initiatieven: de Jonge Dichter des Vaderlands en de Kinderdichter.

Inmiddels zijn er in de provincie Groningen in zeven gemeenten zeven Kinderdichters. Ook is onder de vlag van het Poëziepaleis de Jonge Dichter des Vaderlands actief.

Foto: kinderdichter 2018 Nynke Hogendorp ontvangen door burgemeester de Vries-Leggedoor

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Oranjemarkt

Oranjemarkt Koningsdag Zuidhorn: programma

25 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Grootste Oranjemarkt in de regio 09.00-17.00 uur
Lees verder →
Dhr. koevoets lintje

Lintjes voor de heer Koevoets en mevrouw Kremer-Koelewijn uit Zuidhorn

25 april 2026    Zuidhorn-nieuws
zes gedecoreerden in Westerkwartier
Lees verder →
Anzac kranslegging

Burgemeester Ard van der Tuuk legt krans tijdens Anzac Day

25 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Op deze dag worden wereldwijd Australische en Nieuw-Zeelandse militairen herdacht
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema wint Ridderronde

25 april 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
criterium door de binnenstad van Maastricht dat sinds 1985 wordt verreden
Lees verder →
Stofzuiger

Stofzuiger kiezen: zakloos pas als je ’m vaak leegt

25 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Met zak: minder contact met stof, vaak rustiger
Lees verder →
Trampoline 31-ai-generated-

Losse trampolinerand kopen: kies wat echt past (en maak het jezelf makkelijk)

25 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Je wilt dat je nieuwe rand meteen goed ligt: overal gelijkmatig, zonder trekken en zonder open stukjes waar je veren toch weer zichtbaar zijn.
Lees verder →