Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

IMG: Verhoogde vaste vergoeding beschikbaar

18 april 2024    Zuidhorn-nieuws
Groningers en Drenten die nog niet eerder fysieke schade hebben gemeld, kunnen de vaste eenmalige vergoeding aanvragen.

Groningers en Drenten die nog niet eerder fysieke schade hebben gemeld, kunnen de vaste eenmalige vergoeding aanvragen. Dit is een vast bedrag dat alle schade aan het object vergoedt. De vergoeding is verhoogd van 5.000 euro naar 10.000 euro. De afgelopen jaren bleek de vaste vergoeding een oplossing voor veel bewoners met fysieke schade.

De vergoeding is aan te vragen door alle bewoners in het gehele effect­gebied die voldoen aan de voorwaarden. Dus ook door aanvragers uit de gebieden binnen zes kilometer rondom het Groningenveld (omgeving Winschoten) en de gasopslag Norg die nog niet eerder fysieke schade aan hun woning of gebouw hebben gemeld. De vaste eenmalige vergoeding voor kleinere gebouwen, zoals garageboxen, blijft 5.000 euro.

Altijd schade-opname
Na een aanvraag voor de vaste vergoeding doet het IMG altijd een nulmeting. Hierin legt een schade-opnemer alle schades vast. Zo heeft u als aanvrager een totaalbeeld. In het verleden bleek dat aanvragers de vaste vergoeding waarderen vanwege de eenvoud en snelheid.

Nieuwe schade
De vaste eenmalige vergoeding is bedoeld voor alle schades, inclusief de bijkomende kosten en materiële schade. Als u hiervoor kiest, kunt u niet zomaar een nieuwe schademelding doen. Dat kan alleen bij nieuwe schade door een grote beving of door indirecte effecten van diepe bodemdaling.

https://www.schadedoormijnbouw.nl/

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Touripedia

Touripedia gaat de regio in!

18 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Touripedia is er om alle toeristische informatie en attracties van de provincie Groningen beschikbaar te maken via complete, betrouwbare en actuele open digitale data.
Lees verder →
Familiedag vvzuidhorn 2026 (1)

Winnaars Ballonvaart voetbalclub uitgezwaaid

18 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Familiedag vvZuidhorn: muziek, hapjes en de lucht in
Lees verder →
Indie herdenking marum

15 augustus herdenking Westerkwartier; pleidooi voor vergeving in plaats van verbittering

17 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Persoonlijke verhalen van drie gewone mensen met wortels in Nederlands-Indië centraal
Lees verder →
Repetitie

Dans-repetities Aan Boord gestart

17 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Een groep enthousiaste jongeren uit Westerkwartier ging samen met choreografen Willemien Benjaminse en Julia van der Wouden aan de slag.
Lees verder →
Mantelzorg-ouder

Alzheimer Café Westerkwartier weer van start

15 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Het Alzheimer Café Westerkwartier start na de zomer het nieuwe seizoen met een bijeenkomst over het thema ‘Diagnose bij dementie’.
Lees verder →
Oplevering lauwerscollege-001

Nieuwbouw Lauwers College Grijpskerk officieel opgeleverd

14 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Het nieuwe gebouw van het Lauwers College in Grijpskerk is op maandag 10 augustus officiëel opgeleverd
Lees verder →