Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

IkPas – 30 dagen zonder alcohol

29 december 2021    Zuidhorn-nieuws
Geef jezelf een cadeau in het nieuwe jaar.

Doe samen met de burgermeester Ard van der Tuuk, ambassadeur IkPas 2022 mee aan IkPas en druk een maand lang de pauzeknop voor alcoholgebruik in! Zeg eens nee tegen dat wijntje of biertje en werk aan je gezondheid.

Waarom meedoen met IkPas?
En nu vraag je je af, waarom helpt het om een maand ‘nee’ te zeggen tegen alcohol? Nou, wel hierom:
62% van de mensen voelt zich fitter.
55% slaapt beter.
32% verliest gewicht.
Mentaal wordt je sterker door de battle met jezelf aan te gaan.
Doorbreek je vastgeroeste patroon, het patroon waarin alcohol vanzelfsprekend is.
Je bespaart geld en verwen jezelf dan met iets anders leuks.
Je leert beter nee te zeggen.

Een keuze en geen gewoonte 
We zijn met z’n allen steeds meer gaan drinken. Uit landelijk onderzoek blijkt dat 35% van de ondervraagde vrouwen, ouder dan 50 jaar en liefst 50% van de mannen in die leeftijd op minimaal 4 dagen in de week alcohol drinken. Ook jongeren drinken frequent. 20% drinkt minimaal 10 keer per maand, dus zeker zo’n 3 keer in de week. Het doorbreken van dit gewoontegedrag wordt moeilijker en moeilijker. Je bewust worden van deze gewoonte is het doel van de landelijke IkPas campagne.

Burgermeester Ard van der Tuuk: “ Veel mensen vinden het vanzelfsprekend om meerdere keren per week een glas alcohol te drinken. IkPas is een uitdaging aangaan met jezelf. Je drinkt een maand geen alcohol en je ervaart wat het met je doet. Het is niet gericht op stoppen, maar op tijdelijk niet drinken. Hierdoor wordt je bewust van de rol van alcohol in je leven. Na IkPas kiezen mensen bewuster voor het wel of niet drinken van alcohol met een gezondere leefstijl tot gevolg. Het drinken van alcohol wordt weer een keuze en geen gewoonte.”

Begin op 1 januari
De 30-dagen-zonder-alcohol-actie IkPas begint op 1 januari 2022. Iedereen die wil meedoen kan zich inschrijven via de website http://www.ikpas.nl. Ervaringen kun je delen op Twitter via #ikpas. 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Angstaanjagend normaal

Angstaanjagend normaal

03 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Een lezing over oorlogsmisdadigers, genocideplegers en terroristen
Lees verder →
Bert nederveen en jan bruins van rederijkerskamer de heidebloem

Rederijkerskamer de Heidebloem viert jubileum

03 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
150 jaar toneel, taal en traditie
Lees verder →
Bezoek zonnedorpen

Westerkwartier kijkt bij Zonnedorpen

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
fracties zien met eigen ogen hoe bewoners samen werken aan duurzame energie en wat dat kan betekenen voor het Westerkwartier
Lees verder →
Middag humsterland luchtfoto gcwk

Feestelijke presentatie van de landschapsbiografie Westerkwartier

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Verhalen die het Westerkwartier bijzonder maken
Lees verder →
Regisseur nico van der wijk en de spelers van de potvis (foto bram keuning)-1

Binnenkort in Zuidhorn op de planken: de toneelvoorstelling De Potvis

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
De regisseur van De Potvis
Lees verder →
Mathijs boer ongeslagen tegen treffers arnhem

Landelijke jeugd ttv talero toont veerkracht

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Talero knokte zich terug uit een 3-5 achterstand.
Lees verder →