Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

IJspret in Den Horn dankzij ijsmeester Kees

2 februari 2021    Zuidhorn-nieuws
Basketbalveld en voetbalveld in zomer en ijsbaan als het vriest
Schaatsbaan den horn

De jeugd in Den Horn kon gisteren al weer de schaatsen uit het vet halen. IJsmeester Kees Schoon had het multifunctionele veldje onder laten lopen. Dankzij de vorst en een listige ingreep kon er volop gekrabbeld worden.

Volgens Kees is het veldje niet helemaal goed aangelegd. Er is veel afschot waardoor het in het midden vrij diep is. Om dat helemaal te laten bevriezen zijn meerdere dagen vorst nodig. Door ’s ochtends dat water weg te laten lopen zakte de ijsvloer in zijn geheel op het asfalt. Resultaat: ijspret!

Het duurde altijd lang voordat er op de vorige ijsbaan in Den Horn geschaatst kon worden. In 2013 is er een stuk van afgehaald en op die plek een veldje, speelplek en kabelbaan aangelegd. Daar profiteert de jeugd nu van.

Overigens is het niet de bedoeling dat jan en alleman naar Den Horn omt om te schaatsen, het is een klein baantje zegt Kees én we moeten nog even afstand houden ivm Corona.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Floralia

Vergeten stukje dorpsgeschiedenis opnieuw tot bloei gekomen in Den Horn

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Floralia in Den Horn bloeit op, oude dorpstraditie nieuw leven ingeblazen
Lees verder →
Legiomuseum dagje uit zilver

LEGiO-museum en Nienoord in top 5 leukste dagje weg in Groningen.

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
LEGiO-museum wint tweede prijs, Nienoord dicht bij top 3
Lees verder →
Isabella werkhoven, interlude (berenklauwen)

Tentoonstelling ‘Gronings Licht’ In Museum Wierdenland

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
werk van de kunstenaars Anke Roder, Isabella Werkhoven, Geurt Busser, Henk Helmantel en Matthijs Röling
Lees verder →
Oude riet

‘‘De stoomboot van Boerakker - het Dwarsdiep als verkeersader

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Stichting Beekdal Oude Riet organiseert op maandagavond 17 november aanstaande een lezing door Koos Vos.
Lees verder →
Station overweg

Werkzaamheden aan spoor tussen Stad en Leeuwarden tijdens herfstvakantie

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Tijdens de werkzaamheden is het stationsgebied van Grijpskerk niet bereikbaar. De bushalte voor het treinvervangende vervoer is daarom verplaatst naar de Lageweg in het dorp.
Lees verder →
Zonnepanelen1

Noordhorn krijgt niet de zoveelste ‘spiegelende blauwe zee’

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Zonneparken ogen vaak niet natuurlijk. De natuur- en milieufederaties leiden energieboswachters op om het tij te keren.
Lees verder →