Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Ideeën herbestemming terrein Hoofdstraat 101-1 Midwolde

29 april 2021    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Inwoners kunnen hun ideeën mailen naar Gemeente Westerkwartier

In december 2020 is de gemeente eigenaar geworden van het perceel Hoofdstraat 101-1 in Midwolde. De gemeente heeft het perceel aangekocht, omdat zij kansen ziet voor een hoogwaardige ontwikkeling van het gebied. Het terrein ligt gunstig nabij de A7 en een transferium met uitstekend openbaar vervoer. De gemeente wil de mogelijkheden voor een kwalitatief hoogwaardige invulling van het terrein graag samen met haar inwoners verkennen. Ze vraagt inwoners ideeën aan te leveren voor de herbestemming van het terrein.

Terrein
Het terrein heeft een oppervlakte van ruim zeven hectare. Op het terrein staan een kantoorgebouw en drie bedrijfsgebouwen. Voor het aanleveren van ideeën voor de herbestemming van het terrein is een aantal aspecten van belang om rekening mee te houden. Het perceel ligt vlakbij een woonwijk (Nienoordrand) en het bedrijvenpark Leeksterhout. Dit betekent, dat de nieuwe invulling van het terrein geen (milieu)hinder en overlast mag veroorzaken en dat er voldoende afstand is tot de woonwijk en het bedrijvenpark. Daarnaast is ook de ontsluiting van het perceel een belangrijk aandachtspunt bij de herbestemming.

Ideeën
Inwoners kunnen hun ideeën mailen naar herbestemming@westerkwartier.nl of sturen naar Gemeente Westerkwartier, t.a.v. team Economie en Erfgoed, Antwoordnummer 1005, 9300 VB Leek. Ideeën insturen kan ook via een formulier op de site http://www.westerkwartier.nl/herbestemming. Hier is ook meer informatie te vinden over het terrein Hoofdstraat 101-1 en de omgeving. Inleveren van ideeën kan tot en met 1 juni 2021.

Planning
Uit de ingeleverde ideeën maakt de gemeente een selectie van kansrijke en uitdagende ideeën, die ze zo nodig verder uitwerkt. Daarna volgt de voorbereiding voor de besluitvorming om tot een keuze voor een nieuwe invulling van het terrein Hoofdstraat 101-1 in Midwolde te komen. Na de zomer geeft de gemeente aan hoe dit proces verder vorm en inhoud krijgt.

Onderzoek huisvesting
Het college heeft in opdracht van de raad onderzoek gedaan naar mogelijke huisvestingslocaties voor de gemeentelijke organisatie. Het terrein Hoofdstraat 101-1 maakt hier ook onderdeel van uit. Het college heeft een aantal huisvestingscenario’s in beeld gebracht. Dit heeft voor het gemeentehuis verschillende opties opgeleverd. Deze opties zijn: het uitbouwen van het huidige gemeentehuis Leek of Zuidhorn, een combinatie van de gemeentehuizen Leek en Zuidhorn, bedrijventerrein Leeksterveld en ook het terrein Hoofdstraat 101-1 in Midwolde. Deze laatstgenoemde locatie is ook een optie voor een samengevoegde nieuwe werklocatie voor Novatec, buitendienst Marum en buitendienst Leek

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →