Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Huisvestingsplan onderwijs Westerkwartier

1 juni 2013    Zuidhorn-nieuws
Gemeenten en schoolbesturen westerkwartier stellen huisvestingsplan onderwijs op

In het Westerkwartier werken de vier colleges en de schoolbesturen samen aan een Regionaal integraal huisvestingsplan onderwijs (RIHP). Een stuurgroep, bestaande uit de portefeuillehouders Onderwijs van Grootegast, Leek, Marum en Zuidhorn en de algemeen directeuren van Noorderbasis (gereformeerd onderwijs), Westerwijs (openbaar onderwijs) en Penta Primair (christelijk onderwijs), heeft een visiedocument voor een regionaal spreidings- en huisvestingsplan opgesteld. Dit visiedocument wordt besproken met de betreffende basisscholen en voorgelegd aan de gemeenteraden. De reacties worden meegenomen naar het uitwerkingsdeel RIHP, dat in het najaar 2013 verschijnt.

Samenwerkingsscholen
De teruglopende leerlingenaantallen dwingen schoolbesturen en gemeenten om in goed overleg te kijken naar de mogelijkheden om kwalitatief goede en bereikbare scholen in stand te houden. In de visie van de schoolbesturen is het wenselijk dat een school minimaal vier groepen heeft. De gemeenten willen een goede spreiding van de scholen over de dorpen. Dit kan betekenen dat er de komende jaren meer samenwerkingsscholen komen. Westerwijs en Penta Primair hebben al samenwerkingsscholen in Sebaldeburen, Boerakker en Oostwold. Deze samenwerkingsscholen zijn een fusie van een openbare en een christelijke school. Noorderbasis kiest niet voor deelname aan samenwerkingsscholen, maar heeft wel enkele eigen scholen laten fuseren.

Scenario’s
De stuurgroep heeft een aantal scenario’s opgesteld voor scholen die de komende jaren beneden de vier groepen dalen. Deze scenario’s voorzien in een mogelijke fusie van scholen binnen de eigen organisatie of met een school van een andere richting (samenwerkingsschool).

Proactief
De Onderwijsraad adviseert het kabinet om in de regio's Regionale Aanpassingsplannen op te stellen. In de regio Westerkwartier wordt hier proactief aan gewerkt door schoolbesturen en gemeenten. Dit alles in het belang om ook in de toekomst kinderen en ouders uitstekend onderwijs te kunnen bieden.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Impressie de duiventil in deelbuurt de hoven - wijk oostindie leek-1

Reinier van den Berg uit Aduard maakt kunstwerk voor woonwijk Leek

14 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Onthulling kunstwerk De Duiventil in wijk Oostindie Leek vrijdag 19 september
Lees verder →
Groen links 2025

Meedenken met GroenLinks-PvdA Westerkwartier

14 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
De partijen werken aan een gezamenlijk verkiezingsprogramma gemeenteraadsverkiezingen
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Mollema moet Nederlandse kar trekken in Rwanda

14 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
op het komende WK wielrennen
Lees verder →
Komfeest-2019

Kom in Zuidhorn: dé dag om Zuidhorn te beleven

12 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Inwoners en bezoekers op een gezellige manier laten kennismaken met alles wat Zuidhorn te bieden heeft
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Vooruitkijkspiegel: Democratie doen we samen – Aanhaken of afhaken?

12 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
De Vooruitkijkspiegel is gratis toegankelijk en vindt plaats op donderdag 2 oktober in Zuidhorn
Lees verder →
Schilder waar je blij van wordt

Marit Boltjes maakt schilderij waar je blij van wordt

11 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Schilderwedstrijd Cultureel Centrum Zuidhorn tijdens opening nieuwe culturele seizoen
Lees verder →