Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Huisstijl voor nieuwe gemeente Westerkwartier bekend

26 mei 2018    Zuidhorn-nieuws
Prijswinnaars de lucht in
Lancering huisstijl gemeente westerkwartier (5)

De huisstijl voor de nieuwe gemeente Westerkwartier is vrijdagavond tijdens een feestelijke avond in het Barontheater in Opende gelanceerd door de vier burgemeesters in het Westerkwartier.

De burgemeesters moesten nog wel even aan de slag om het logo zichtbaar te maken voor het publiek. Het logo was verdeeld over vier kubussen die maar op een manier geplaatst konden worden. Met een gezamenlijke inspanning werd dit opgelost.

In maart konden de inwoners van het Westerkwartier hun stem uitbrengen voor de huisstijl van de gemeente Westerkwartier. De vier gemeenten vonden het belangrijk dat er een sterk en herkenbaar logo met bijbehorende huisstijl kwam voor de nieuwe gemeente Westerkwartier. Bureaucombinatie 100pk/Mixr uit Groningen heeft in overleg met de gemeenten twee ontwerpen gemaakt, waarop men kon stemmen. 

De meeste stemmen gingen naar logo in de groen/blauw/grijze kleuren en bestaat uit vierkanten met een hap er uit ter grootte van een kwartier. Ze vormen een abstracte W en een K die als een pijl naar het westen wijst. De stuurgroep neemt dit advies over.

Onder alle deelnemers van de verkiezing verlootten de gemeenten vier ballonvaarten. De winnaars, Arie Meijerman ( Aduard ),  Swanny Kremer ( Enumatil ), Henk Mulder ( Noordwijk ) hebben hun prijs ontvangen bij de bekendmaking van de huisstijl. Winnaar Fokko Venema ( Sebaldeburen ) kon niet aanwezig zijn op deze avond.

Gemeente Westerkwartier
Op 1 januari 2019 start de nieuwe gemeente Westerkwartier. Deze gemeente ontstaat uit de huidige vier gemeenten Grootegast, Leek, Marum en Zuidhorn en het deel Middag-Humsterland van de huidige gemeente Winsum. De nieuwe gemeente heeft 41 kernen, ruim 62.000 inwoners en een oppervlakte van 37.000 hectare.

Foto prijswinnaars:
Arie Meijerman ( Aduard ), Fokko Venema ( Sebaldeburen ) , Swanny Kremer ( Enumatil ), Henk Mulder ( Noordwijk ). Loco-burgemeester Mark de Haan (Grootegast), burgemeester Henk Kosmeijer (Marum),  burgemeester Greetje De Vries-Leggedoor (Zuidhorn) en burgemeester Berend Hoekstra (Leek)

  • Lancering huisstijl gemeente westerkwartier (2)
  • Lancering huisstijl gemeente westerkwartier (3)
  • Lancering huisstijl gemeente westerkwartier (4)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Groninger swim challenge zeno (2)-001

ZENO ploeg zwemt 50 km voor het goede doel!

31 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Al om 4:30 in het water voor een barre estafette zwemtocht van 50 kilometer
Lees verder →
Robert liem

Robert’s Digiservice maakt herinneringen voor het leven

30 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Digitaliseren van dierbare opnames
Lees verder →
Opening ccz seizoen 2026 (1)

Genieten van muziek en messenwerpers bij seizoensopening CCZ

30 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
En Bingo op de koop toe!
Lees verder →
Zwembad

Zwemkasteel Nienoord bijna financieel kopje onder, gemeente springt bij

29 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier verleent extra subsidie van 150.000 euro en onderzoekt of er wel een toekomst is voor het zwemkasteel
Lees verder →
Be schollema

Piloersmaborg gastheer openingsmoment Open Monumentendag 2026

28 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
wethouder Bé Schollema geeft startsein voor de verschillende activiteiten in het kader van Open Monumentendag.
Lees verder →
Denk vooruit

Bijeenkomsten over weerbaarheid in noodsituaties

27 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Hoe kunnen we elkaar in ons dorp helpen als zich een noodsituatie voordoet?
Lees verder →