Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Huisstijl voor nieuwe gemeente Westerkwartier bekend

26 mei 2018    Zuidhorn-nieuws
Prijswinnaars de lucht in
Lancering huisstijl gemeente westerkwartier (5)

De huisstijl voor de nieuwe gemeente Westerkwartier is vrijdagavond tijdens een feestelijke avond in het Barontheater in Opende gelanceerd door de vier burgemeesters in het Westerkwartier.

De burgemeesters moesten nog wel even aan de slag om het logo zichtbaar te maken voor het publiek. Het logo was verdeeld over vier kubussen die maar op een manier geplaatst konden worden. Met een gezamenlijke inspanning werd dit opgelost.

In maart konden de inwoners van het Westerkwartier hun stem uitbrengen voor de huisstijl van de gemeente Westerkwartier. De vier gemeenten vonden het belangrijk dat er een sterk en herkenbaar logo met bijbehorende huisstijl kwam voor de nieuwe gemeente Westerkwartier. Bureaucombinatie 100pk/Mixr uit Groningen heeft in overleg met de gemeenten twee ontwerpen gemaakt, waarop men kon stemmen. 

De meeste stemmen gingen naar logo in de groen/blauw/grijze kleuren en bestaat uit vierkanten met een hap er uit ter grootte van een kwartier. Ze vormen een abstracte W en een K die als een pijl naar het westen wijst. De stuurgroep neemt dit advies over.

Onder alle deelnemers van de verkiezing verlootten de gemeenten vier ballonvaarten. De winnaars, Arie Meijerman ( Aduard ),  Swanny Kremer ( Enumatil ), Henk Mulder ( Noordwijk ) hebben hun prijs ontvangen bij de bekendmaking van de huisstijl. Winnaar Fokko Venema ( Sebaldeburen ) kon niet aanwezig zijn op deze avond.

Gemeente Westerkwartier
Op 1 januari 2019 start de nieuwe gemeente Westerkwartier. Deze gemeente ontstaat uit de huidige vier gemeenten Grootegast, Leek, Marum en Zuidhorn en het deel Middag-Humsterland van de huidige gemeente Winsum. De nieuwe gemeente heeft 41 kernen, ruim 62.000 inwoners en een oppervlakte van 37.000 hectare.

Foto prijswinnaars:
Arie Meijerman ( Aduard ), Fokko Venema ( Sebaldeburen ) , Swanny Kremer ( Enumatil ), Henk Mulder ( Noordwijk ). Loco-burgemeester Mark de Haan (Grootegast), burgemeester Henk Kosmeijer (Marum),  burgemeester Greetje De Vries-Leggedoor (Zuidhorn) en burgemeester Berend Hoekstra (Leek)

  • Lancering huisstijl gemeente westerkwartier (2)
  • Lancering huisstijl gemeente westerkwartier (3)
  • Lancering huisstijl gemeente westerkwartier (4)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Terras in het holt

In ’t Holt 1654 Zuidhorn krijgt nieuw eigenaarskoppel

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Yvonne Minnis samen met haar man, Marcel Minnis
Lees verder →
Burgemeester ard van der tuuk aan de telefoon

Wijzigingen openingstijden gemeentehuis Zuidhorn in de zomervakantie

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Telefonisch wel de hele dag bereikbaar van 8.00 – 17.00 uur
Lees verder →
Winkeldiefstal

Winkeldievegge op heterdaad betrapt in Zuidhorn

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Politie ingeschakeld
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema 3e in eindklassement Ronde van Oostenrijk

15 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zaterdag 18 juli wordt de De 13e Bauke Mollema Tocht verreden
Lees verder →
Buiten beter-app

Buitendienst Westerkwartier werkt gewoon door in de vakantieperiode

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
BeterBuiten-app werkt, ook in vakantietijd
Lees verder →