Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Hospice Vredeborgh leek ook open in Corona tijd

16 april 2021    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
​Soms is het niet mogelijk om thuis te blijven om verschillende redenen
Hospice vredeborgh

In het centrum van Leek staat het Hospice Vredeborgh. Een bijna-thuis-huis. Voor mensen die in alle rust en veiligheid  de laatste fase van hun leven door willen brengen en kunnen sterven in de nabijheid van hen die ze lief hebben.
Soms is het niet mogelijk om thuis te blijven om verschillende redenen. Ons  Hospice  kan dan uitkomst bieden. Naast de verpleegkundigen, die ook ‘ s nachts aanwezig zijn, werken er ook veel vrijwilligers. Ze zijn er van ’s morgens vroeg tot ’s avonds laat om het de gasten en hun dierbaren zoveel mogelijk naar de zin te maken. Omdat ze vinden dat het laatste stuk van het leven zo mooi, rustig en waardevol mogelijk  zou moeten zijn. Omdat ze weten dat er geen dagen aan het leven, maar wel leven aan de dagen gevoegd kan worden.  

Ondanks het Corona virus is het Hospice al die tijd open gebleven en we hebben veel gasten mogen ontvangen. Er is wel een aangepaste bezoekregeling vanwege het virus. We hopen en verwachten dat die regels zo spoedig mogelijk verruimd kunnen worden. Het Hospice heeft een prachtige tuin met een beschutte en verwarmde patio. Ook daar is het goed vertoeven voor de gasten en hun bezoekers. De vrijwilligers en verpleegkundigen vormen een hecht team. De huiskamer is het hart van het huis. Daar wordt  gepraat, overlegd, gelachen en gegeten met de gasten die dat willen en er worden veel , heel veel verhalen verteld. Het is bijzonder om daar deel van uit te maken. Het vrijwilligersteam kan altijd uitgebreid worden door betrokken en gemotiveerde mensen. Wees welkom om contact op te nemen: Marian de Vroomen   06 39716080 en info@hospicevredeborgh.nl, Vredewoldplantsoen 7, 9351 BN Leek

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Sterkwkwoning

Woningbouw – bouwen voor onze eigen inwoners!!

16 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Wij, Sterk Westerkwartier, vinden dat woningbouw moet aansluiten bij de echte behoefte van onze inwoners
Lees verder →
Zunobri zaal

Zunobri 1 wint ook laatste zaalwedstrijd

16 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
De wedstrijd begint met een doelpunt voor NKC/Wees Kwiek, maar Yoram Birza en Stefan Steenbergen schieten de stand naar 1-2.
Lees verder →
Team 1 jeugd 5-5 bij zwolle 2.

Knap gelijkspel jeugd Talero 1 in Zwolle

16 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Kopman Mathijs Boer won twee wedstrijden met overtuiging.
Lees verder →
I pad

Een iPad huren voor je event

16 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Lees verder →
Route rubicon

Route Rubicon-locatie maakt echt het verschil voor jongeren

14 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Donderdagmiddag openden wethouder Bé Schollema, Noorderpoort directeur Astrid Kramer en Nij Begun-kwartiermaker Henk Nijboer de nieuwe locatie van Route Rubicon in Leek
Lees verder →
Verkiezingsdebat onderling sterk

Onderling Sterk organiseert verkiezingsdebat

13 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Open gesprek waarbij de leden van Onderling Sterk hun ervaringen en wensen konden vertellen
Lees verder →