Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Honden aangelijnd op Coendersborch

1 april 2010    Zuidhorn-nieuws
Weer naar School?Honden aan de lijn op de landgoederen Coendersborch en Iwema Steenhuis NUIS/NIEBERT - Honden moeten weer aan de lijn op de landgoederen Coendersborch en het Iwema Steenhuis. Het experiment van

Weer naar School?

Honden aan de lijn op de landgoederen Coendersborch en Iwema Steenhuis

NUIS/NIEBERT - Honden moeten weer aan de lijn op de landgoederen Coendersborch en het Iwema Steenhuis. Het experiment van Het Groninger Landschap om zones in te richten waar de honden los konden rondlopen is mislukt.

In het voorjaar van 2008 is, op de landgoederen Coendersborch en het Iwema Steenhuis, een zone ingericht waar de honden los mochten lopen. Het Groninger Landschap wilde met die maatregel hondenbezitters tegemoet komen en hoopte tegelijkertijd dat ze in de rest van het gebied de natuur zouden respecteren. Dat blijkt in de praktijk niet te werken. Veel hondenbezitters houden zich niet aan de regels. Door het hele bos vinden verstoringen plaats, worden reekalven opgeschrikt en worden de borden in het bos regelmatig verwijderd.
Ook werd een ijsvogelnest door honden uitgegraven waardoor het broedsel mislukte.
Bovendien worden wandelaars vaak door loslopende honden ‘besprongen’.

Het Groninger Landschap heeft daarom besloten om op de landgoederen honden alleen toe te laten als ze zijn aangelijnd. Hondenbezitters die hun viervoeters onaangelijnd laten lopen kunnen vanaf nu rekenen op een proces-verbaal.
01-04-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ieder kind een boom-grootegast nederveen-jelmer 20-03-2026 fotoevertbuiten

Eerste fruitboom uitgereikt voor project ‘Ieder kind een boom’

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Basisschoolkinderen en schoolmedewerkers konden de afgelopen weken een gratis fruitboom aanvragen. In totaal hebben 3.240 liefhebbers een boom aangevraagd, een mooi resultaat.
Lees verder →
Ard van der tuuk burgemeester

Voorlopige uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
gemeente Westerkwartier houdt vrijdag duidingsdebat in gemeentehuis
Lees verder →
Sterkwkwoning

Bloeiende partij Sterk Westerkwartier bedankt al haar kiezers!

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
verdubbeld van 3 zetels naar 6 zetels!
Lees verder →
Richard lamberst

Nieuwe kavels in de verkoop op bedrijvenpark Leeksterveld in Leek

20 maart 2026    Regio-nieuws
De afgelopen jaren hebben zich al veel bedrijven gemeld bij de gemeente.
Lees verder →
 

Meer dan 2.500 leerlingen doen mee aan 15e zwerfafvalactie van NDCE Westerkwartier

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
”Het is mooi om te zien hoe leerlingen zich hiervoor inzetten en samen zorgen voor een schonere en leefbaardere schoolomgeving en buurt.”
Lees verder →
Iphone

Zo kies je een slim én goedkoop mobiel abonnement

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Je mobiele telefoon is tegenwoordig bijna een verlengstuk van jezelf.
Lees verder →