Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Historische autopuzzeltocht door Westerkwartier leuke belevenis!

2 juli 2017    Zuidhorn-nieuws
Van IJe Wiekstra tot het Wonder van Aduard, van de Bult van Marum tot Duurt Allersma, de rijke historie van het Westerkwartier is de moeite waard!

De VVD organiseerde in samenwerking met stichting Kwartiermakers een historische autopuzzeltocht door het mooie Westerkwartier. Centraal stond de historie en tal van interessante weetjes kwamen aan de orde.

Het Westerkwartier en Middag-Humsterland heeft een rijke geschiedenis met mooie gebouwen, historische gebeurtenissen en markante figuren. De autopuzzeltocht op zaterdag 1 juli 2017 liep langs opvallende, historische punten in het landschap. De regen hoeft geen spelbreker te zijn bij een autopuzzeltocht en was dat dan ook niet. Gestart werd bij Nienoord de 19de eeuwse Groninger buitenplaats. Op weg naar stopplaats 1: ’t Steenhuys te Niebert van rond 1400 (toen een verdedigingstoren) en de deelnemers wachtte hier onder andere een vraag over de ‘Slag bij het Bolmeer’ tussen Georg Willem von Inn- und Kniphuizen en Ludolph Coenders. De volgende stop was in Marum bij de Bult van Marum (voormalige Stinswier) waar nog verwezen werd naar het “Witte Nonnenpad” naar het vroegere nonnenklooster van Trimunt. De volgende stop was Trimunt zelf en het daar liggende oorlogsmonument. Verder naar het Abel Tasman-museum te Lutjegast. Hier kregen de deelnemers een versnapering en werden herinneringen opgehaald aan IJe Wiekstra, die maar liefst 4 veldwachters om het leven bracht. Daarna volgde een mooie route langs o.a. het Blote Voetenpad en werd gestopt voor het karakteristieke 19de eeuwse Oude Raadhuis van Zuidhorn, waar tegenwoordig prima gegeten kan worden bij Aljo Buiter. De voorlaatste stop was bij het “Wonder van Aduard” waar door middel van een app genoten kon worden van het enorme klooster gesticht in 1192 door 12 cisterciënzer monniken.

Door het mooie Middag-Humsterland werd vervolgens uren later het eindpunt van de autopuzzeltocht bereikt: het Wierdenmuseum. Het Wierdenlandschap heeft iedereen uitgebreid kunnen bewonderen. Na 61 kilometer mooi Westerkwartier heeft iedereen alvast kunnen genieten van het pracht en praal van het (historische) Westerkwartier. Op naar de herindeling per 1 januari, of eerst nog volgend jaar zomer een tweede historische autopuzzeltocht door de historie van het Westerkwartier?

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Politieauto

Twee auto’s botsen op Rijksstraatweg N355

06 november 2025    Zuidhorn-nieuws
N355 tussen Grijpskerk en Noordhorn was deels afgesloten door ongeluk
Lees verder →
Shanty-koor

4e Lustrumviering van “Shantykoor Allemanseindje” uit Zuidhorn

05 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Met optredens van dameskoor “De Klinckers” uit Zuidhorn en het accordeon ensemble “Arcade”
Lees verder →
Leekster voetbalgala foto roel lubbers, wiebe kooiker of henk mulder

Loting 38e Leekster Voetbalgala door Harry Zwiers

05 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Speeldata Leekster Voetbalgala zijn bekend
Lees verder →
Klimaatgesprekken-credit-chantal-bekker

Klimaatcoaches organiseren KlimaatGesprekken workshopreeks in gemeente Westerkwartier

04 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Klimaatvriendelijker kiezen: niet omdat het moet, maar omdat het kan
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over KCA route, grofvuilroute & Uitslag Westerkwartier Tweede Kamerverkiezing

04 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 4 november
Lees verder →
Ondertekening dorps-isolatieaanpak (3)

Dorpsinitiatieven nóg beter op gang helpen

03 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Ondertekening samenwerking dorps-isolatieaanpak Westerkwartier
Lees verder →