Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Historische autopuzzeltocht door Westerkwartier leuke belevenis!

2 juli 2017    Zuidhorn-nieuws
Van IJe Wiekstra tot het Wonder van Aduard, van de Bult van Marum tot Duurt Allersma, de rijke historie van het Westerkwartier is de moeite waard!

De VVD organiseerde in samenwerking met stichting Kwartiermakers een historische autopuzzeltocht door het mooie Westerkwartier. Centraal stond de historie en tal van interessante weetjes kwamen aan de orde.

Het Westerkwartier en Middag-Humsterland heeft een rijke geschiedenis met mooie gebouwen, historische gebeurtenissen en markante figuren. De autopuzzeltocht op zaterdag 1 juli 2017 liep langs opvallende, historische punten in het landschap. De regen hoeft geen spelbreker te zijn bij een autopuzzeltocht en was dat dan ook niet. Gestart werd bij Nienoord de 19de eeuwse Groninger buitenplaats. Op weg naar stopplaats 1: ’t Steenhuys te Niebert van rond 1400 (toen een verdedigingstoren) en de deelnemers wachtte hier onder andere een vraag over de ‘Slag bij het Bolmeer’ tussen Georg Willem von Inn- und Kniphuizen en Ludolph Coenders. De volgende stop was in Marum bij de Bult van Marum (voormalige Stinswier) waar nog verwezen werd naar het “Witte Nonnenpad” naar het vroegere nonnenklooster van Trimunt. De volgende stop was Trimunt zelf en het daar liggende oorlogsmonument. Verder naar het Abel Tasman-museum te Lutjegast. Hier kregen de deelnemers een versnapering en werden herinneringen opgehaald aan IJe Wiekstra, die maar liefst 4 veldwachters om het leven bracht. Daarna volgde een mooie route langs o.a. het Blote Voetenpad en werd gestopt voor het karakteristieke 19de eeuwse Oude Raadhuis van Zuidhorn, waar tegenwoordig prima gegeten kan worden bij Aljo Buiter. De voorlaatste stop was bij het “Wonder van Aduard” waar door middel van een app genoten kon worden van het enorme klooster gesticht in 1192 door 12 cisterciënzer monniken.

Door het mooie Middag-Humsterland werd vervolgens uren later het eindpunt van de autopuzzeltocht bereikt: het Wierdenmuseum. Het Wierdenlandschap heeft iedereen uitgebreid kunnen bewonderen. Na 61 kilometer mooi Westerkwartier heeft iedereen alvast kunnen genieten van het pracht en praal van het (historische) Westerkwartier. Op naar de herindeling per 1 januari, of eerst nog volgend jaar zomer een tweede historische autopuzzeltocht door de historie van het Westerkwartier?

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Acro

Merel, Anne Bente en Indy presteren goed tijdens WK Acrogym in Pesaro

22 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Bijzonder groot en sterk deelnemersveld met 44 teams
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over een Mobiliteitsverkenning, Raadsvergadering & isolatie en ventilatiesubsidies

22 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 22 september
Lees verder →
Politieauto

Botsing in Grijpskerk en inbeslagname busje bij Aduard

22 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Scooter en auto botsen in Grijpskerk en Politie neemt busje in beslag bij Aduard
Lees verder →
Lego

Dubbel jubileum voor LEGO beurs in het LEGiO-museum

21 september 2026    Zuidhorn-nieuws
10-jarig jubileum én vijfde editie bouwsteenbeurs
Lees verder →
Zunobri 2026

Moeizame maar terechte overwinning Zunobri 1

21 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
5-12 overwinning op Sparta 5
Lees verder →
Politieauto

Persoon valt in Van Starkenborghkanaal tussen Dorkwerd en Aduard

21 september 2026    Zuidhorn-nieuws
zondagochtend rond 06.00 uur
Lees verder →