Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Historische autopuzzeltocht door Westerkwartier leuke belevenis!

2 juli 2017    Zuidhorn-nieuws
Van IJe Wiekstra tot het Wonder van Aduard, van de Bult van Marum tot Duurt Allersma, de rijke historie van het Westerkwartier is de moeite waard!

De VVD organiseerde in samenwerking met stichting Kwartiermakers een historische autopuzzeltocht door het mooie Westerkwartier. Centraal stond de historie en tal van interessante weetjes kwamen aan de orde.

Het Westerkwartier en Middag-Humsterland heeft een rijke geschiedenis met mooie gebouwen, historische gebeurtenissen en markante figuren. De autopuzzeltocht op zaterdag 1 juli 2017 liep langs opvallende, historische punten in het landschap. De regen hoeft geen spelbreker te zijn bij een autopuzzeltocht en was dat dan ook niet. Gestart werd bij Nienoord de 19de eeuwse Groninger buitenplaats. Op weg naar stopplaats 1: ’t Steenhuys te Niebert van rond 1400 (toen een verdedigingstoren) en de deelnemers wachtte hier onder andere een vraag over de ‘Slag bij het Bolmeer’ tussen Georg Willem von Inn- und Kniphuizen en Ludolph Coenders. De volgende stop was in Marum bij de Bult van Marum (voormalige Stinswier) waar nog verwezen werd naar het “Witte Nonnenpad” naar het vroegere nonnenklooster van Trimunt. De volgende stop was Trimunt zelf en het daar liggende oorlogsmonument. Verder naar het Abel Tasman-museum te Lutjegast. Hier kregen de deelnemers een versnapering en werden herinneringen opgehaald aan IJe Wiekstra, die maar liefst 4 veldwachters om het leven bracht. Daarna volgde een mooie route langs o.a. het Blote Voetenpad en werd gestopt voor het karakteristieke 19de eeuwse Oude Raadhuis van Zuidhorn, waar tegenwoordig prima gegeten kan worden bij Aljo Buiter. De voorlaatste stop was bij het “Wonder van Aduard” waar door middel van een app genoten kon worden van het enorme klooster gesticht in 1192 door 12 cisterciënzer monniken.

Door het mooie Middag-Humsterland werd vervolgens uren later het eindpunt van de autopuzzeltocht bereikt: het Wierdenmuseum. Het Wierdenlandschap heeft iedereen uitgebreid kunnen bewonderen. Na 61 kilometer mooi Westerkwartier heeft iedereen alvast kunnen genieten van het pracht en praal van het (historische) Westerkwartier. Op naar de herindeling per 1 januari, of eerst nog volgend jaar zomer een tweede historische autopuzzeltocht door de historie van het Westerkwartier?

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Grafcultuur

Westerkwartier op zoek naar rechthebbenden en nabestaanden van graven

04 november 2026    Zuidhorn-nieuws
Van veel graven zijn de contactgegevens niet meer bekend of actueel.
Lees verder →
Geertje anneke

Sterk Westerkwartier beëindigt samenwerking met raadslid Geertje Dijkstra-Jacobi

04 november 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Onvoldoende basis om als één fractie verder te gaan
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Bauke neemt in theaters afscheid van zijn fans

04 november 2026    Zuidhorn-nieuws
Drie weken geleden reed Bauke Mollema zijn laatste koers. Na negentien seizoenen als professioneel wielrenner zette de Zuidhorner er in de Ronde van Lombardije een emotionele punt achter.
Lees verder →
Jeffrey blok gitaar

Succesvolle editie Schaduwband Halloween van Het KunstKwartier!

04 november 2026    Zuidhorn-nieuws
De Schaduwband trad weer op in de bovenzaal van In ’t Holt!
Lees verder →
Wethouder be schollema verricht officiele openingshandeling lauwers college grijpskerk-1

Lauwers College officieel geopend: eigentijds schoolgebouw dat leerlingen en medewerkers verbindt

04 november 2026    Zuidhorn-nieuws
Gebouw dat aansluit bij het onderwijs van vandaag
Lees verder →
Talero 1 wint kees zuidland ongeslagen

Ttv Talero 1 verstevigt koppositie in 2e klasse

04 november 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Het eerste seniorenteam van tafeltennisvereniging Talero heeft een grote slag geslagen door concurrent Tjuchem 3 in het hol van de leeuw met 3-7 te verslaan
Lees verder →