Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Historische autopuzzeltocht door Westerkwartier leuke belevenis!

2 juli 2017    Zuidhorn-nieuws
Van IJe Wiekstra tot het Wonder van Aduard, van de Bult van Marum tot Duurt Allersma, de rijke historie van het Westerkwartier is de moeite waard!

De VVD organiseerde in samenwerking met stichting Kwartiermakers een historische autopuzzeltocht door het mooie Westerkwartier. Centraal stond de historie en tal van interessante weetjes kwamen aan de orde.

Het Westerkwartier en Middag-Humsterland heeft een rijke geschiedenis met mooie gebouwen, historische gebeurtenissen en markante figuren. De autopuzzeltocht op zaterdag 1 juli 2017 liep langs opvallende, historische punten in het landschap. De regen hoeft geen spelbreker te zijn bij een autopuzzeltocht en was dat dan ook niet. Gestart werd bij Nienoord de 19de eeuwse Groninger buitenplaats. Op weg naar stopplaats 1: ’t Steenhuys te Niebert van rond 1400 (toen een verdedigingstoren) en de deelnemers wachtte hier onder andere een vraag over de ‘Slag bij het Bolmeer’ tussen Georg Willem von Inn- und Kniphuizen en Ludolph Coenders. De volgende stop was in Marum bij de Bult van Marum (voormalige Stinswier) waar nog verwezen werd naar het “Witte Nonnenpad” naar het vroegere nonnenklooster van Trimunt. De volgende stop was Trimunt zelf en het daar liggende oorlogsmonument. Verder naar het Abel Tasman-museum te Lutjegast. Hier kregen de deelnemers een versnapering en werden herinneringen opgehaald aan IJe Wiekstra, die maar liefst 4 veldwachters om het leven bracht. Daarna volgde een mooie route langs o.a. het Blote Voetenpad en werd gestopt voor het karakteristieke 19de eeuwse Oude Raadhuis van Zuidhorn, waar tegenwoordig prima gegeten kan worden bij Aljo Buiter. De voorlaatste stop was bij het “Wonder van Aduard” waar door middel van een app genoten kon worden van het enorme klooster gesticht in 1192 door 12 cisterciënzer monniken.

Door het mooie Middag-Humsterland werd vervolgens uren later het eindpunt van de autopuzzeltocht bereikt: het Wierdenmuseum. Het Wierdenlandschap heeft iedereen uitgebreid kunnen bewonderen. Na 61 kilometer mooi Westerkwartier heeft iedereen alvast kunnen genieten van het pracht en praal van het (historische) Westerkwartier. Op naar de herindeling per 1 januari, of eerst nog volgend jaar zomer een tweede historische autopuzzeltocht door de historie van het Westerkwartier?

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wijnloop zuidhorn 2026 (1)

Wijnloop Zuidhorn; Zon in het glas

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Voornamelijk een "vrouwenuitje"
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Presentatie coalitieakkoord Westerkwartier

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
En beoogd wethouders worden namens de vier partijen voorgesteld
Lees verder →
Chris mulder winnaar categorie 3 hunebed-rlt emmen

Chris Mulder wint Hunebed-ranglijsttoernooi in categorie 3

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Voor het eerst werd in Emmen een landelijk ranglijsttoernooi georganiseerd.
Lees verder →
Marloeseilander2026

Marloes Eilander vrijwilliger van het jaar bij K.V. Zunobri

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Tiekstra roemde haar enorme inzet en toewijding voor de jeugd van Zunobri.
Lees verder →
Wethouder harry stomphorst op zijn afscheidsreceptie met naast hem zijn vrouw ria

Harry Stomphorst neemt afscheid als wethouder gemeente Westerkwartier

19 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Bestuurder dichtbij inwoners
Lees verder →
Allersmaborg

Ontdek het wierdenlandschap van Ezinge

19 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
excursie langs museum Wierdenland, wierde Ezinge en tuinen Allersmaborg
Lees verder →