Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Het Westerkwartier: Hét Hippische Noorden

1 juli 2021    Zuidhorn-nieuws
HAS Hogeschool brengt economische omvang en potentie van het hippische Noorden in beeld
54210b4d-5637-4a23-ab0d-d721307e132a-1

Tolbert - Het onderzoeksrapport “Het Hippische Noorden” is afgerond en dient als basis voor de realisatie van de plannen van de stichting Westerkwartier Paardenkwartier. De feiten & cijfers van de paardensector in Noord-Nederland met de nadruk op het Westerkwartier ontbraken. De Hogere Agrarische School (HAS) heeft in opdracht van Stichting WKPK het onderzoek verricht. De uitkomsten worden woensdag 7 juli in de HJC Manege in Tolbert gepresenteerd.

Stichting WKPK heeft als gezamenlijk doel de paardensector in de regio versterken in al haar facetten. De regio staat voor een uitdaging. De landbouw, in het bijzonder de veehouderij, staat vanuit meerdere perspectieven al geruime tijd onder druk. De stichting presenteert een gebiedsontwikkelingsplan waarbij paarden de verbinding vormen. De paardensport is al groot in het Westerkwartier. Door samen te werken binnen de provincie kan een sterke hippische regio ontstaan, grensoverschrijdend aan het Westerkwartier. Het ontwikkelen van het ruimtelijk gebied heeft een enorme positieve impact op de economische ontwikkeling, sport en onderwijs.

Het rapport benoemt en beschrijft de kansen voor de regio rondom het Westerkwartier; de drie noordelijke provincies; Groningen, Friesland en Drenthe. In het bijzonder interessant voor de hippische ondernemers, veehouders en overheden.

De 'rode loper' wordt uitgelegd voor ondernemers met paarden die zich in het Westerkwartier willen vestigen. Evenals veehouders die kansen zien om hun veehouderij om te vormen naar paardenhouderij. De animo voor bedrijfsopvolging in de melkveehouderij is de laatste jaren sterk gedaald. Dit leidt vervolgens tot vergrijzing, meer stoppende bedrijven en tot gebouwen die leeg blijven staan, de zogenoemde ‘vrijkomende agrarische bebouwing’ (VAB). Deze huidige en toekomstige VAB’s zijn een risico voor het landschap, omdat door leegstand algehele achteruitgang kan plaatsvinden. Provincie Groningen en de gemeenten zien graag dat de bedrijfsgebouwen een herbestemming krijgen. Hier begint het lonkend perspectief voor het Westerkwartier. Door hetgeen het Westerkwartier en de paardensector te bieden heeft te combineren met de ontwikkelingen zoals het stijgend aantal VAB’s, ontstaat het lonkend perspectief; het Westerkwartier als aantrekkelijk hippisch vestigingsklimaat. Het creëren van een platvorm waar verschillende partijen elkaar kunnen vinden en versterken waarbij paarden de verbindende factor vormen is het hoofddoel.

WKPK werkt samen met de hippische ondernemers in de regio en wordt ondersteunt door verschillende stakeholders onder ander de gemeente Westerkwartier. De cijfers en feiten geven inzicht in de huidige leefbaarheid in de genoemde regio om zo de huidige en toekomstige economische impact van de hippische sector in beeld te brengen. De presentatie vindt plaatst op 7 juli om 16.00 uur in de HJC Manege. Aanmelden is nog mogelijk via de website van het WKPK.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wereldvluchtelingendag tafels van hoop

Wereldvluchtelingendag in Zuidhorn

15 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
​Tafels van Hoop Zuidhorn besteedt samen met Pand 10A (de Buurthuiskamer) aandacht aan Wereldvluchtelingendag 2025
Lees verder →
Gouden leeuw (10)

“Super” Weekend Westerkwartier: ga op pad!

13 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
14 juni heel veel activiteiten in de regio
Lees verder →
Buitenspeeldag zuidhorn 2025 (1)

Buitenspeeldag Zuidhorn; paar foodtrucks erbij en je hebt een festival

12 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Was mooi weer
Lees verder →
Nederveen

Gemeente Westerkwartier heeft financiën op orde voor 2026, zorgen over toekomst blijven

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In 2026 geen bezuinigingsmaatregelingen en de onroerendezaakbelasting (OZB) wordt niet (extra) verhoogd
Lees verder →
Wethouder hans haze en ton schroor archeologische vondsten onthuld bij borghlocatie

Informatiebord archeologische vondsten onthuld bij Borghlocatie in Zuidhorn

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Sluiting school in 2014 naar infobord in 2025
Lees verder →
Roze50plus

Ontmoeting en empowerment van LHBTQ Senioren in het Westerkwartier

10 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn loopt voorop met huiskamer ROZE 50+
Lees verder →