Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

“Het verhaal moet verteld blijven worden”

4 mei 2021    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Voorstelling: De 16 van Trimunt
Oorlogsmonument marum 16-van-trimunt

3 mei 1943
Trimunt en de Tweede Wereldoorlog zijn onlosmakelijk verbonden en de verhalen zijn bij velen in Marum en omstreken bekend. Op 3 mei 1943 werden 16 onschuldige mannen, waaronder één jongen, uit Marum en Frieschepalen om het leven gebracht. Een vreselijke represaille voor de Meistaking en een boomstammetje over de weg.

Over deze gebeurtenis zijn veel interviews, boeken en filmpjes te vinden, elk jaar komt hier materiaal bij en dit is belangrijk. “Dit verhaal moeten we blijven vertellen en de slachtoffers blijven herdenken” aldus Arnold Boekema en Kim Oosterhoff. Zij willen dit doen in een vorm die nog niet eerder is gedaan, namelijk door middel van een openluchtvoorstelling.

3 mei 2023
Op 3 mei 2023, exact 80 jaar na dato, zal het verhaal over deze ingrijpende gebeurtenis te zien zijn in een openluchtvoorstelling. Deze vindt plaats op het weiland naast het monument op Trimunt. Door de voorstelling op Trimunt uit te voeren komt het letterlijk heel dicht bij de plaats van de werkelijke gebeurtenis. De plaats draagt de voorstelling en dat maakt dit bijzonder. De verhalen van Jan Buitkamp mogen gebruikt worden voor het realiseren van dit plan.

Arnold en Kim zijn beide (geboren en) getogen Marumers en hebben altijd al interesse gehad in de geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog. Arnold door zijn familiegeschiedenis (van der Wier/Doornbosch). Kim heeft als onderdeel van haar opleiding Docent-Theater, de minor Tweede Wereldoorlog Educatie gevolgd in Utrecht.

Voor de organisatie wordt stichting PodiuM opgericht. Deze stichting wil een groter draagvlak creëren voor theater, kunst en cultuur in het Westerkwartier. Met Stichting PodiuM zal er voor elk kind en volwassene een podium zijn.

Deze bijzondere uitdaging kunnen zij niet realiseren met z’n tweeën. Wilt u verhalen met hen delen, of heeft u ideeën? Zij horen het graag! Eind 2022 zullen audities voor de voorstelling plaatsvinden.  U kunt contact opnemen en op de hoogte blijven via:www.stichting-podium.nl

  • Arnold
  • Kim
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zunobri veld 2026

Zunobri wint de tweede helft

18 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zunobri nam het op tegen de koploper uit Beilen.
Lees verder →
Isolatieaanpak nij begun

Inloopspreekuren en Bewonersavonden Nij Begun goed bezocht

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Informatie over de isolatiesubsidies door medewerkers van de gemeente
Lees verder →
Hans haze vz

Tussen de Gasten: Geen autobandwoningen maar ook géén kinderdagverblijven

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Recht op eeuwig vrij uitzicht bestaat niet
Lees verder →
Winnaar taart stichting sparrow

Hanneke uit Zuidhorn wint taartactie van stichting Sparrow

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In de maand april organiseerde de stichting een campagne voor haar verjaardagsfonds
Lees verder →
Trein 2026

Met emissievrije trein van Zuidhorn naar Stad ( en Ljouwert )

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderzoek gestart naar emissievrije treinen op Noordelijke spoorlijnen
Lees verder →
130617 fietsend naar groningen-12

Doortrappen 2026 in het Westerkwartier

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In juni staat veilig fietsen centraal in het Westerkwartier.
Lees verder →