Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Het KunstKwartier ‘met zien eigen verhoal’ in MartiniPlaza

14 mei 2022    Zuidhorn-nieuws
Op zondagmiddag 22 mei om het Westerkwartier en de provincie Groningen op de kaart te zetten!
Hkk120522a

Het KunstKwartier vertegenwoordigt gemeente Westerkwartier ‘met zien eigen verhoal’ in MartiniPlaza zondagmiddag 22 mei 2022

Op zondagmiddag 22 mei krijgt Het KunstKwartier het fantastische podium van Martiniplaza om het Westerkwartier en de provincie Groningen op de kaart te zetten! 
Deze kans is tot stand gebracht door de samenwerking met Once Upon A Time In The North, een project in de drie noordelijke provincies over verhalen, meertaligheid en muziek.

Het vertellen en voorlezen van sprookjes spreekt al eeuwenlang tot de verbeelding. Door er muziek aan toe te voegen wordt het sfeervol en prikkelender. De muziek van Once upon a time… is van de Belgische componist Jan van der Roost. Bekende streektaalartiesten vertellen elk één van de sprookjes.

In het tweede deel van het programma presenteert Het KunstKwartier het programma ‘Westkant stad het zien eigen verhoal’ door cursisten, muzikanten en basisschoolleerlingen uit het Westerkwartier. Voor de combinatie met de streektaal is er samenwerking gezocht met de artiesten Olaf Vos en Gert Sennema. Het Groninger koor EELSK is van de partij met liedjes van Ede Staal. Allen worden begeleid door het orkest van Het KunstKwartier in combinatie met slagwerkgroep Procussion Westerkwartier o.l.v. docent en dirigient Stefan de Groot. Schoolkinderen uit groep 7 van basisschool De Humstee- Oldehove   presenteren een Groningse rap die ze samen met Olaf Vos hebben ontwikkeld. Ook het kinderkoor van Het KunstKwartier laat van zich horen. Kortom, Het KunstKwartier komt na de voorstelling Once upon a time… (Der was Ains…) met een heel eigen verhaal!

Tevens organiseert Het KunstKwartier voorafgaand aan de voorstellingen een ontdekkingsroute langs verschillende workshops waar met grote groepen tegelijk geproefd kan worden aan de kunstvormen musiceren, zingen, houtbewerken en acteren. Zo heeft Het KunstKwartier de unieke combinatie weten te bewerkstelligen tussen beeldend kunstenaar( naast dichter en streektaalzanger) Gert Sennema en de docenten van Het KunstKwartier  Jorien Elout en Saskia Plaat van Expeditie Muziek om ter plekke een beeldende en muzikale compositie te maken en verzorgt theaterdocente Saskia Broertjes namens Het Kunstkwartier een energieke non -en verbale workshop.

meer info en kaarten:

https://martiniplaza.nl/agenda/once-upon-a-time 
 http://www.onceuponatimeinthenorth.nl/?page_id=78

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Eerste paal vleugel het hooge heem

Bouw derde vleugel woonzorgcentrum Het Hooge Heem van start

08 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
eerste paal geslagen voor de nieuwbouw onder grote belangstelling
Lees verder →
Santarun

Nienoord Santarun in sfeervol kerstdecor

08 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Ren of wandel mee!
Lees verder →
Jemooisteherinnering sinterklaas anker 2025-7

Sint voelt zich Welkom in Zuidhorn op de Noordster

06 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
De Borgh en ’t Anker geven Sint en Piet groots onthaal
Lees verder →
Lisette en auke kerststallen

Kerststallen te koop voor toneelvoorstelling

05 december 2025    Zuidhorn-nieuws
nagelaten door een gewaardeerd lid van Eendracht
Lees verder →
De brug - sinterklaas 2025 1

Sinterklaas en pieten komen met legervoertuig aan op De Brug in Zuidhorn

05 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Begroet door 280 leerlingen en hun ouders
Lees verder →
Winterfair 2024 (1)

De leukste kerstmarkten en vieringen in het Westerkwartier

03 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Hele maand in het teken van gezelligheid en vieren
Lees verder →