Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Het KunstKwartier ‘met zien eigen verhoal’ in MartiniPlaza

14 mei 2022    Zuidhorn-nieuws
Op zondagmiddag 22 mei om het Westerkwartier en de provincie Groningen op de kaart te zetten!
Hkk120522a

Het KunstKwartier vertegenwoordigt gemeente Westerkwartier ‘met zien eigen verhoal’ in MartiniPlaza zondagmiddag 22 mei 2022

Op zondagmiddag 22 mei krijgt Het KunstKwartier het fantastische podium van Martiniplaza om het Westerkwartier en de provincie Groningen op de kaart te zetten! 
Deze kans is tot stand gebracht door de samenwerking met Once Upon A Time In The North, een project in de drie noordelijke provincies over verhalen, meertaligheid en muziek.

Het vertellen en voorlezen van sprookjes spreekt al eeuwenlang tot de verbeelding. Door er muziek aan toe te voegen wordt het sfeervol en prikkelender. De muziek van Once upon a time… is van de Belgische componist Jan van der Roost. Bekende streektaalartiesten vertellen elk één van de sprookjes.

In het tweede deel van het programma presenteert Het KunstKwartier het programma ‘Westkant stad het zien eigen verhoal’ door cursisten, muzikanten en basisschoolleerlingen uit het Westerkwartier. Voor de combinatie met de streektaal is er samenwerking gezocht met de artiesten Olaf Vos en Gert Sennema. Het Groninger koor EELSK is van de partij met liedjes van Ede Staal. Allen worden begeleid door het orkest van Het KunstKwartier in combinatie met slagwerkgroep Procussion Westerkwartier o.l.v. docent en dirigient Stefan de Groot. Schoolkinderen uit groep 7 van basisschool De Humstee- Oldehove   presenteren een Groningse rap die ze samen met Olaf Vos hebben ontwikkeld. Ook het kinderkoor van Het KunstKwartier laat van zich horen. Kortom, Het KunstKwartier komt na de voorstelling Once upon a time… (Der was Ains…) met een heel eigen verhaal!

Tevens organiseert Het KunstKwartier voorafgaand aan de voorstellingen een ontdekkingsroute langs verschillende workshops waar met grote groepen tegelijk geproefd kan worden aan de kunstvormen musiceren, zingen, houtbewerken en acteren. Zo heeft Het KunstKwartier de unieke combinatie weten te bewerkstelligen tussen beeldend kunstenaar( naast dichter en streektaalzanger) Gert Sennema en de docenten van Het KunstKwartier  Jorien Elout en Saskia Plaat van Expeditie Muziek om ter plekke een beeldende en muzikale compositie te maken en verzorgt theaterdocente Saskia Broertjes namens Het Kunstkwartier een energieke non -en verbale workshop.

meer info en kaarten:

https://martiniplaza.nl/agenda/once-upon-a-time 
 http://www.onceuponatimeinthenorth.nl/?page_id=78

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Geert en nico baak lutjegast

DriekeuningenTocht in Lutjegast met Nico en Geert

19 december 2025    Zuidhorn-nieuws
De exacte locatie en datum worden nog bekend gemaakt
Lees verder →
Lichtjestochten

Weer trekkergeweld in regio

19 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Lichtjestochten trekken elk jaar groots bekijk
Lees verder →
Leek markt

Provinciale subsidie voor Leek en Tolbert

19 december 2025    Regio-nieuws
Om het centrum van dorp te verfraaien
Lees verder →
Winnen cultuurcoach van het jaar

Elise van der Laan cultuurcoach van het jaar!

18 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Cultuurcoach van Westerkwartier Elise van der Laan won als eerste van Nederland deze prijs
Lees verder →
Politieauto

Inbraak in kerk in Zuidhorn

18 december 2025    Zuidhorn-nieuws
De inbrekers forceerden een zijdeur om binnen te komen
Lees verder →
Kunstkwartier zingen

Het KunstKwartier viert eerste lustrum met Jubileumconcert Hartslag

18 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Op deze avond laat Het KunstKwartier zien wat het allemaal in huis heeft met verschillende theatrale en muzikale optredens.
Lees verder →