Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Het KunstKwartier ‘met zien eigen verhoal’ in MartiniPlaza

14 mei 2022    Zuidhorn-nieuws
Op zondagmiddag 22 mei om het Westerkwartier en de provincie Groningen op de kaart te zetten!
Hkk120522a

Het KunstKwartier vertegenwoordigt gemeente Westerkwartier ‘met zien eigen verhoal’ in MartiniPlaza zondagmiddag 22 mei 2022

Op zondagmiddag 22 mei krijgt Het KunstKwartier het fantastische podium van Martiniplaza om het Westerkwartier en de provincie Groningen op de kaart te zetten! 
Deze kans is tot stand gebracht door de samenwerking met Once Upon A Time In The North, een project in de drie noordelijke provincies over verhalen, meertaligheid en muziek.

Het vertellen en voorlezen van sprookjes spreekt al eeuwenlang tot de verbeelding. Door er muziek aan toe te voegen wordt het sfeervol en prikkelender. De muziek van Once upon a time… is van de Belgische componist Jan van der Roost. Bekende streektaalartiesten vertellen elk één van de sprookjes.

In het tweede deel van het programma presenteert Het KunstKwartier het programma ‘Westkant stad het zien eigen verhoal’ door cursisten, muzikanten en basisschoolleerlingen uit het Westerkwartier. Voor de combinatie met de streektaal is er samenwerking gezocht met de artiesten Olaf Vos en Gert Sennema. Het Groninger koor EELSK is van de partij met liedjes van Ede Staal. Allen worden begeleid door het orkest van Het KunstKwartier in combinatie met slagwerkgroep Procussion Westerkwartier o.l.v. docent en dirigient Stefan de Groot. Schoolkinderen uit groep 7 van basisschool De Humstee- Oldehove   presenteren een Groningse rap die ze samen met Olaf Vos hebben ontwikkeld. Ook het kinderkoor van Het KunstKwartier laat van zich horen. Kortom, Het KunstKwartier komt na de voorstelling Once upon a time… (Der was Ains…) met een heel eigen verhaal!

Tevens organiseert Het KunstKwartier voorafgaand aan de voorstellingen een ontdekkingsroute langs verschillende workshops waar met grote groepen tegelijk geproefd kan worden aan de kunstvormen musiceren, zingen, houtbewerken en acteren. Zo heeft Het KunstKwartier de unieke combinatie weten te bewerkstelligen tussen beeldend kunstenaar( naast dichter en streektaalzanger) Gert Sennema en de docenten van Het KunstKwartier  Jorien Elout en Saskia Plaat van Expeditie Muziek om ter plekke een beeldende en muzikale compositie te maken en verzorgt theaterdocente Saskia Broertjes namens Het Kunstkwartier een energieke non -en verbale workshop.

meer info en kaarten:

https://martiniplaza.nl/agenda/once-upon-a-time 
 http://www.onceuponatimeinthenorth.nl/?page_id=78

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Geheugenspel droomtocht visvliet

Niet vergeten: Stemmen op geheugenspel Visvliet

12 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Eise Eisinga Droomtocht Visvliet dingt mee aan Kern met Pit prijsvraag
Lees verder →
Brug noordhorn open winter

Bouw hellingbanen fietsers Noordhorn begint volgende week

09 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Brug lager: gebruik van de hellingbanen eenvoudiger
Lees verder →
Bert nederveen 2022

Onvoldoende zicht op financieel kwetsbare inwoners zonder bijstandsuitkering

09 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Rekenkamer Westerkwartier: inkomensbeleid op orde, maar kwetsbare groepen nog onvoldoende bereikt
Lees verder →
Sneeuwpoppen

Sneeuw, Gladheid en strooien in onze gemeente

07 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Ook te glad voor Milieuboer, volgende week weer
Lees verder →
Hoogspanningslijn mast

Inloopbijeenkomst Ondergrondse hoogspanningslijn tussen Vierverlaten en Brillerij

07 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Belangrijk voor het stroomnet in de regio Winsum en Grijpskerk
Lees verder →
Dorpshuis Yt humsterland

Verduurzaming van maatschappelijk vastgoed in Groningen aantrekkelijker

06 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Dorpshuis ’t Humsterland uit Oldehove verduurzaamt met rentekorting
Lees verder →