Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Het Kunstkwartier klaar voor een bruisend, feestelijk en klinkende start seizoen 2021-2022

30 augustus 2021    Zuidhorn-nieuws
dé nieuwe cultuur/kunstinstelling van, in en voor de gemeente westerkwartier
Kunstkwartier logo anim proef
 

 
Coöperatieve vereniging 'Het KunstKwartier' is ontstaan uit de fusie van Muziekschool Kunstbedrijven, Noordakkoord en Muziekonderwijs Grootegast en is hierdoor vanaf 1 januari 2021 dé nieuwe cultuur/kunstinstelling van, in en voor de gemeente westerkwartier.

Het eerste halfjaar is Het Kunstkwartier door alle voorbereidingen maatregelen niet in de gelegenheid geweest om zich als collectief te kunnen manifesteren en presenteren, maar daar hoopt de coöperatie komend seizoen verandering in te brengen.

Ruim vijftig toegetreden docenten in de disciplines muziek en theater starten vanaf maandag 6 september ( week 36) 2021 met de individuele en groepslessen op de basisscholen en buitenschoolse opvang, óf buitenschools op één van onze vaste leslocaties.

Voorafgaand aan de start van de reguliere deze lessen organiseert Het KunstKwartier vanaf maandag 30 augustus (week 35) 2021 haar zogenaamde publiciteits-kennismakingsweek. In deze week organiseren docenten groepsactiviteiten, of proef-/kennismakingslessen voor belangstellenden die ook graag muziek of theater willen maken.

Zo hebben een aantal docenten het collectief verlaten, maar zijn er ook weer nieuwe docenten toegetreden en is het collectief versterkt met een nieuwe pianodocent: Dimitar Dimitrov, dimitrov_piano@yahoo.com ; een nieuwe harpdocente : Jelena Vescociç; twee nieuwe koperdocenten : Harm Bosma en Stefan de Groot en is het team uitgebreid met een nieuw vakgebied onder de noemer ‘Expeditie Muziek’ verzorgd door de docenten Jorien Elout en Saskia Plaat.

De publiciteits-en kennisweek wordt afgesloten met de muziektheatervoorstelling ‘Klinkende Munten’ op zaterdagmiddag 14.30 uur in de foyer van Cultureel Centrum  aan de Jellemaweg 3 in Zuidhorn.

Kom gerust even langs bij alle gratis te bezoeken activiteiten, of maak vrijblijvend een afspraak via de website met een van je favoriete docenten.

Als klap op de vuurpijl hoopt Het Kunstkwartier haar oprichting feestelijk te openen samen met alle inwoners van het westerkwartier met een diner dansant ‘Menu@KunstKwartier’ op zaterdag 18 september vanaf 17.00- 21.00u in het idyllische Ezinge, hét Pompeï van het noorden. Ook hier geldt: Toegang gratis !

Voor meer informatie : http://www.hetkunstkwartier.nl

Contact via de coördinatoren : Jildou Renema, 06 47179262; Jappie Kuipers, 06 46747938; Roelf Postma, 06 57703506

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wereldvluchtelingendag tafels van hoop

Wereldvluchtelingendag in Zuidhorn

15 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
​Tafels van Hoop Zuidhorn besteedt samen met Pand 10A (de Buurthuiskamer) aandacht aan Wereldvluchtelingendag 2025
Lees verder →
Gouden leeuw (10)

“Super” Weekend Westerkwartier: ga op pad!

13 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
14 juni heel veel activiteiten in de regio
Lees verder →
Buitenspeeldag zuidhorn 2025 (1)

Buitenspeeldag Zuidhorn; paar foodtrucks erbij en je hebt een festival

12 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Was mooi weer
Lees verder →
Nederveen

Gemeente Westerkwartier heeft financiën op orde voor 2026, zorgen over toekomst blijven

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In 2026 geen bezuinigingsmaatregelingen en de onroerendezaakbelasting (OZB) wordt niet (extra) verhoogd
Lees verder →
Wethouder hans haze en ton schroor archeologische vondsten onthuld bij borghlocatie

Informatiebord archeologische vondsten onthuld bij Borghlocatie in Zuidhorn

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Sluiting school in 2014 naar infobord in 2025
Lees verder →
Roze50plus

Ontmoeting en empowerment van LHBTQ Senioren in het Westerkwartier

10 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn loopt voorop met huiskamer ROZE 50+
Lees verder →