Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

​Het Kloostermuseum Aduard is weer open in de Abdijkerk

8 juni 2020    Zuidhorn-nieuws
Bezoekers welkom om te luisteren en kijken naar het verhaal over de geschiedenis van het klooster Aduard
Kloostermuseum aduard abdijkerk zijaanzicht

Ooit stond in Aduard het grootste Cisterciënzer klooster van Noord-Europa (van 1192 tot 1594). Het museum informeert de bezoekers over de geschiedenis van het klooster en de grote invloed van de Aduarder abdij op haar omgeving.

Het museumgebouw aan de Hofstraat 45 is echter te klein om de anderhalve-meter regel te kunnen handhaven, maar gelukkig hebben we de beschikking over ons grootste 'museumstuk', de Abdijkerk, die in de kloostertijd fungeerde als ziekenzaal voor de monniken.

Daar staan onze vrijwilligers klaar om u te vertellen over de vier eeuwen kloostertijd en over de beslissende invloed van de monniken op de ontwikkeling van onderwijs en wetenschap, de landbouw, op de waterbeheersing en nog veel meer.

Wegens de corona maatregelen is de opening beperkt tot vrijdag-, zaterdag- en zondagmiddag tussen 13:00 en 17:00 uur en moet u van tevoren reserveren. De rondleiding is in zijn geheel in de Abdijkerk.

Kloostermuseum Sint Bernardushof, nu op Burgemeester Seinenstraat 42, Aduard. Voor informatie en reservering zie: http://www.kloostermuseumaduard.nl

Er is nog een andere manier om kennis te maken met het klooster Aduard. Elke dag kan men op eigen gelegenheid aan de hand van een 3D-applicatie langs de contouren van het voormalige klooster wandelen en beelden van het Aduard uit de Middeleeuwen bekijken. Download thuis de app ‘Aduard3D’ op uw smartphone of tablet. Tablets zijn ook te leen in de kerk, maar dat kan dus alleen op de vrijdag t/m zondag. De wandeling gaat langs de markeringszuilen die u door het hele dorp vindt.

Algemene informatie treft u aan de website van het Kloostermuseum Sint Bernardushof: www.kloostermuseumaduard.nl

  • Kloostermuseum aduard ziekenzaal
  • Kloostermuseum aduard 3d-applicatie
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Jongeren pixabay

Jongeren uit Westerkwartier gezocht: praat mee over wonen tijdens (t)huis in Groningen

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Inbreng van jongeren en jongvolwassenen is onmisbaar
Lees verder →
Afscheid annewiersma

Zunobri neemt na 2 seizoenen afscheid van Anne Wiersma

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Naast de coaching van Zunobri 1 verzorgde Anne ook twee jaar lang de trainingen voor de gehele seniorengroep
Lees verder →
Vleermuis

Isoleren spouw bij gangbare soorten vleermuizen onder voorwaarden toegestaan

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Tijdelijk gedoogbeleid voor woningisolatie vernieuwd
Lees verder →
Rvdv1886

Aanrijding tussen vrachtwagen en fietser in Zuidhorn

10 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Bij het ongeval raakte de fietser ernstig gewond en overleed ter plekke
Lees verder →
Jan visser (1897-1961), barbarossa pilsener, groningen

Bierproeverij bij tentoonstelling BIER Museum Wierdenland

10 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Donderdag 25 juni 2026
Lees verder →
Zwemmers special olympics

Zwaai Zwemmers Zuidhorn uit naar de Special Olympics

10 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
vrijdagmorgen 12 juni 9.00 is het vertrek vanaf het gemeentehuis in Zuidhorn
Lees verder →