Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

​Het Kloostermuseum Aduard is weer open in de Abdijkerk

8 juni 2020    Zuidhorn-nieuws
Bezoekers welkom om te luisteren en kijken naar het verhaal over de geschiedenis van het klooster Aduard
Kloostermuseum aduard abdijkerk zijaanzicht

Ooit stond in Aduard het grootste Cisterciënzer klooster van Noord-Europa (van 1192 tot 1594). Het museum informeert de bezoekers over de geschiedenis van het klooster en de grote invloed van de Aduarder abdij op haar omgeving.

Het museumgebouw aan de Hofstraat 45 is echter te klein om de anderhalve-meter regel te kunnen handhaven, maar gelukkig hebben we de beschikking over ons grootste 'museumstuk', de Abdijkerk, die in de kloostertijd fungeerde als ziekenzaal voor de monniken.

Daar staan onze vrijwilligers klaar om u te vertellen over de vier eeuwen kloostertijd en over de beslissende invloed van de monniken op de ontwikkeling van onderwijs en wetenschap, de landbouw, op de waterbeheersing en nog veel meer.

Wegens de corona maatregelen is de opening beperkt tot vrijdag-, zaterdag- en zondagmiddag tussen 13:00 en 17:00 uur en moet u van tevoren reserveren. De rondleiding is in zijn geheel in de Abdijkerk.

Kloostermuseum Sint Bernardushof, nu op Burgemeester Seinenstraat 42, Aduard. Voor informatie en reservering zie: http://www.kloostermuseumaduard.nl

Er is nog een andere manier om kennis te maken met het klooster Aduard. Elke dag kan men op eigen gelegenheid aan de hand van een 3D-applicatie langs de contouren van het voormalige klooster wandelen en beelden van het Aduard uit de Middeleeuwen bekijken. Download thuis de app ‘Aduard3D’ op uw smartphone of tablet. Tablets zijn ook te leen in de kerk, maar dat kan dus alleen op de vrijdag t/m zondag. De wandeling gaat langs de markeringszuilen die u door het hele dorp vindt.

Algemene informatie treft u aan de website van het Kloostermuseum Sint Bernardushof: www.kloostermuseumaduard.nl

  • Kloostermuseum aduard ziekenzaal
  • Kloostermuseum aduard 3d-applicatie
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Gemeentehuis-zuidhorn

Over Bewonersavonden, Gemeenteraadsverkiezingen en hulp bij belastingaangifte

10 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 3 februari
Lees verder →
De potvis - de klusjesman met moeder en haar twee dochters-1

Cast klaar voor De Potvis

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
vrijdag 13 februari is de première van De Potvis door rederijkamer Eendracht
Lees verder →
Cda ferdinand zomerman geert kooiker jan riemeijer

“Thuis in het Westerkwartier”

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
CDA Westerkwartier presenteert verkiezingsprogramma 2026–2030
Lees verder →
Wifag-hoogdrukkrantenpers

Weer unieke donatie voor Museumdrukkerij IJzer en Lood

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
maquette van een Wifag-hoogdrukkrantenpers
Lees verder →
Mathijs vening ongeslagen tegen tjuchem 3

Eerste seniorenteam van tafeltennisvereniging Talero verstevigd koppositie

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
TTV Talero 1 ruim aan kop in 2e klasse
Lees verder →
Groente baby

Nieuwe subsidieronde voor gezonde leefstijl

06 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Organisaties kunnen een aanvraag indienen voor een bijdrage tot 15.000 euro
Lees verder →