Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Het Bolmeer bij Leek

24 mei 2020    Zuidhorn-nieuws - fotos
Stephan Oosterbaan maakte er een video over
Bolmeer

Het Bolmeer is een heel bijzonder meertje. Het is een pingoruïne die in het begin van de 19 eeuw bij een afgraving tevoorschijn is gekomen.

Wandelen bij het Bolmeer
Het Bolmeer is prachtig, er is een wandelpad aangelegd zodat je om het Bolmeer kan lopen.
Genieten van een uniek stukje Westerkwartier.

 Pingoruïne
Het woord pingo komt uit het Inuktitut, de taal van de Inuit. Letterlijk vertaald betekent het ‘heuvel die groeit’. De pingoruïnes in Nederland stammen uit de laatste ijstijd en zijn ontstaan op plaatsen waar veel water in de grond zat. Door het bevriezen van het grondwater ontstond er een ijsklomp die, naarmate de ijstijd duurde, steeds verder groeide en de grond omhoog drukte. Zo ontstond er een heuvel, een pingo. Toen het ijs smolt, stortte de heuvel in en bleef er een openstaande kraterrand achter, met binnenin een cirkelvormig meertje, een pingoruïne. De kraterrand van het Bolmeer is in de loop der eeuwen begroeid en bedekt met een laag veen. Begin 19 eeuw is een groot deel van dit veen afgegraven en is de plas tevoorschijn gekomen.

 

 

Eerder maakte Stephan Oosterbaan video's over De lettelberterplassen, Grijpskerk, Aduard, Pieterzijl, de Rioolwaterzuiveringsinstallatie, het waterpark en de Waterschapsheuvel. » Bekijk die ook!

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Noodsteunpunt den horn

Praktijktest noodsteunpunt langdurige stroomuitval in Den Horn

28 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Veiligheidsregio Groningen en de gemeenten Eemsdelta en Westerkwartier voeren een pilot uit voor het opzetten van noodsteunpunten bij langdurige stroomuitval.
Lees verder →
Fietslamp

Verkeerswijzer Groningen roept fietsers op: zet je licht AAN!

28 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Nu de dagen korter worden en het weer eerder donker is, vraagt Verkeerswijzer Groningen extra aandacht voor goede fietsverlichting.
Lees verder →
Piety-2

Plaats voor twaalf dichters op Leekster Gedichtendag

27 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Op donderdagavond 28 januari zal het poëziefeestje weer losbarsten in de balzaal van Borg Nienoord.
Lees verder →
Lantaarnpaalnieuws

Nieuws van de lantaarnpaal #4

27 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Het aanplakbiljet is van alle tijden, denk aan Luther die zijn stellingen kenbaar maakte door ze aan de deur te spijkeren.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over raadsoverleggen, isolatieaanpak & Promotiedagen

27 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 20 oktober
Lees verder →
Anneke hoes

Open Atelier Anna Kunst

26 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Elke 1e zondag van de maand
Lees verder →