Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Herindeling zet vaart achter plannen Westerkwartier

15 augustus 2017    Zuidhorn-nieuws

Voor de herindeling een feit is, doet een aantal dorpen in het Westerkwartier stevig zijn best om het voorzieningenniveau naar een hoger peil te tillen.

Multifunctioneel centrum

Het dorp Zevenhuizen is hiervan een voorbeeld. Daar is een werkgroep opgericht die ijvert voor het realiseren van een multifunctioneel centrum. Al op korte termijn hoopt de werkgroep haar plannen aan de gemeente Leek te presenteren.

In de gemeente Zuidhorn zijn soortgelijke plannen in Oldehove. De gemeente maakte onlangs geld vrij om de initiatiefnemers in Oldehove terzijde te staan bij het ontwikkelen van de plannen. In de gemeente Grootegast zijn in Doezum vergevorderde plannen voor het onderbrengen van een multifunctioneel te gebruiken dorpshuis in het voormalige kerkgebouw De Haven. In hoofdkern Grootegast spant muziekvereniging Oranje zich al jaren in voor het realiseren van een overdekt onderkomen.

Dure investeringen

Mede vanwege de nadere herindeling per januari 2019 maken de initiatiefnemers haast bij het maken van hun plannen. Zij zien het liefst dat de planvorming rond is voor de totstandkoming van de nieuwe gemeente Westerkwartier. De Marumer burgemeester Henk Kosmeijer begrijpt dit wel. Hij verwacht dat de bestuurders van de nieuwe gemeente aanvankelijk terughoudend zullen zijn bij het beoordelen van plannen en het plegen van dure investeringen. ,,Dan kun je beter zaken doen met de zittende bestuurders in de huidige gemeenten. Als initiatiefnemer weet je wat voor vlees je in de kuip hebt.’’

Kosmeijer is voorzitter van de stuurgroep van bestuurders uit de vier gemeenten die toewerkt naar de herindeling. Hij heeft de bestuurders van de zittende gemeenten nog niet op ‘potverteren’, zoals hij het noemt, kunnen betrappen. ,,Tot op heden blijven alle plannen voor voorzieningen in dorpen binnen de perken’’, meent hij.

Komt bij, zegt hij, dat de wet een instrument aanreikt om een bovenmatig uitgavepatroon van gemeenten aan de vooravond van een herindeling te voorkomen. ,,Een project van enige omvang kan pas worden uitgevoerd na instemming van de toekomstige partnergemeenten.’’ Meestal gebeurt dit toetsen door ambtenaren. ,,Alleen twijfelgevallen worden aan de colleges van B en W voorgelegd.’’ Dat bleek tot nu toe niet nodig in het Westerkwartier.

DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Denk vooruit

Bijeenkomsten over weerbaarheid in noodsituaties

27 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
31 augustus in De Dorpsstee, Noordhorn
Lees verder →
Hockey (10)

Hockeyclub Westerkwartier doet wereldrecordpoging hooghouden

27 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Het huidige record staat op 168 mensen die tegelijk de bal hooghouden.
Lees verder →
Annelie bonnet

Annelie Bonnet nieuwe fractievoorzitter D66 Westerkwartier

27 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
D66 Westerkwartier begint nieuwe politieke seizoen met nieuwe rolverdeling en scherpe oppositiekoers
Lees verder →
Auto stuur

Hoeveel auto past binnen jouw budget? Kijk verder dan de aanschafprijs

27 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Heb je budget voor een kleine stadsauto, een gezinsauto of een ruime SUV?
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over KCA route, memory walk & Vrachtwagenbioscoop

25 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 25 augustus
Lees verder →
Pilon verkeer versperring afzetting

Groot onderhoud aan provinciale weg tussen Leek en Enumatil

24 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
De stremming en omleiding voor de eerste fase van de werkzaamheden, van 7 september tot en met 16 oktober 2026.
Lees verder →