Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Handhavingsbeleid gemeente Zuidhorn aanscherpen

13 april 2010    Zuidhorn-nieuws
Gisteravond is in de raad van Zuidhorn gesproken over het handhavingsbeleid. Lag eerder meer de nadruk op het maken van de regelgeving nu staat de handhaving daarvan hoog op de agenda. Handhaving vindt

Gisteravond is in de raad van Zuidhorn gesproken over het handhavingsbeleid. Lag eerder meer de nadruk op het maken van de regelgeving nu staat de handhaving daarvan hoog op de agenda.

Handhaving vindt doorgaans plaats op basis van incidenten c.q. het piepsysteem. Kern van de doelstelling van de gemeente Zuidhorn is het realiseren van programmatisch handhaven. Dit betekent concreet het opstellen van een integraal c.q. samenhangend geheel van handhavingactiviteiten, het realiseren van een efficiënte handhaving en het afstemmen van de beschikbare capaciteit daarop.

Alle fracties waren het wel eens met de noodzaak maar pleiten ook voor een goede voorlichting en zelfs proefperiode (D66).
Niet gelijk bekeuren maar eerst wijzen op de overtreding van de regel(s).

Hatzman van de PvdA wil de burger het gevoel geven dat ze gecontroleerd kan worden. Misschien neigt dat een beetje naar Big Brother maar ook hier is de insteek preventie. Als je weet dat er op je gelet wordt zul je niet snel de regels overtreden.

Hij opperde tevens om steeksproefsgewijs te controleren zoals ook de belastingdienst doet.
Vooraf aangeven op welk gebied extra wordt gecontroleerd.

René Westerhoff-Dijkinga (VVD) stelde het aantal regels te verminderen zodat er ook minder gehandhaafd hoeft te worden. Dhr Oomkes betwijfelde of dat de weg is, als je die lijn doortrekt zou je dus alle regels af kunnen schaffen.

Ook is het meerendeel van de regelgeving van rijkswege en kan daarvan niet afgeweken worden. De enig plek om te snijden in regels is de APV volgens Fennema. Daar kan nog naar gekeken worden.

In het nog vast te stellen handhavingsbeleid worden de thema’s opgenomen, die prioriteit krijgen in 2010.
Het concept voor dit beleid is al in ontwerp. De opinie van de raad, zoals verwoord in de
gemeenteraadsvergadering wordt hierin verwerkt. In definitieve vorm komt het
handhavingsbeleid in het tweede kwartaal van 2010 terug op de raadsagenda.


13-04-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Angstaanjagend normaal

Angstaanjagend normaal

03 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Een lezing over oorlogsmisdadigers, genocideplegers en terroristen
Lees verder →
Bert nederveen en jan bruins van rederijkerskamer de heidebloem

Rederijkerskamer de Heidebloem viert jubileum

03 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
150 jaar toneel, taal en traditie
Lees verder →
Bezoek zonnedorpen

Westerkwartier kijkt bij Zonnedorpen

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
fracties zien met eigen ogen hoe bewoners samen werken aan duurzame energie en wat dat kan betekenen voor het Westerkwartier
Lees verder →
Middag humsterland luchtfoto gcwk

Feestelijke presentatie van de landschapsbiografie Westerkwartier

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Verhalen die het Westerkwartier bijzonder maken
Lees verder →
Regisseur nico van der wijk en de spelers van de potvis (foto bram keuning)-1

Binnenkort in Zuidhorn op de planken: de toneelvoorstelling De Potvis

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
De regisseur van De Potvis
Lees verder →
Mathijs boer ongeslagen tegen treffers arnhem

Landelijke jeugd ttv talero toont veerkracht

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Talero knokte zich terug uit een 3-5 achterstand.
Lees verder →