Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Haken en breien geïnspireerd op boek de 7 zussen van Lucinda Riley

29 september 2020    Zuidhorn-nieuws
7 zussen dekens te zien bij Sparkelz
Age meijer fryskfoto

In haak en breiland is een leuk project gaande, gebaseerd op de succesvolle boekenreeks de zeven zusters. Elk deel heeft een eigen haak of breipatroon gekregen en daarmee maak je een prachtige deken.

7 zussen deken 
Geïnspireerd door de succesvolle boekenreeks De Zeven zussen van Lucinda Riley is de 7 zussen deken ontworpen door Akkelien Smink en Wietske Meindertsma uit Sneek. Je breit of haakt deze deken in zes delen, voor ieder verschenen boek een strook.  De patronen zijn op 16 september online verschenen.  

Voor wie net zo’n grote fan is van de verhalen over de zeven zussen, is het haken of breien van deze deken een leuke bezigheid. Helemaal omdat we nog even moeten wachten tot het 7e deel van de boekenreeks verschijnt. 

Over de boekenreeks De Zeven zussen
De boeken gaan steeds over één van de zeven zussen die samen opgroeien met hun adoptievader in Zwitserland, aan de rand van het meer van Genève. Zij gaan op zoek naar hun roots.

De boekenreeks van romanschrijfster Lucinda Riley is wereldwijd een enorm succes en erg populair bij miljoenen lezers. De boeken zijn verkrijgbaar bij o.a. Boekhandel Schoelier in Zuidhorn.

Deken breien of haken
Er is een breideken en een haakdeken ontworpen. Via de patronensite Ravelry kun je het gewenste patroon downloaden in het Nederlands, Engels of Duits én gelijk aan de slag gaan. De benodigdheden en meer informatie over de dekens vind je nu alvast op:
Breideken > http://debreimeisjes.blogspot.nl ;  
Haakdeken > http://lief-gehaakt.blogspot.nl  

Goede doel 
Het brei- en/of haakpatroon kun je downloaden tegen een kleine vergoeding. Een deel van de opbrengst wordt gedoneerd aan Oxfam Novib.

Bewonderen 
Ben je nieuwsgierig naar de dekens? Ze zijn van 1 t/m 12 oktober in het echt te bewonderen bij Sparkelz-Creatief, de leukste handwerkwinkel van het Westerkwartier (Nieuwstraat2 te Zuidhorn) , waar u natuurlijk ook het juiste garen kunt inslaan voor deze geweldige deken!  

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Nienoord borg

Vijf dichters strijden om de eer van eerste gemeentedichter van Westerkwartier

14 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Publiek is van harte welkom bij de finale van de verkiezing tot gemeentedichter voor het Westerkwartier is op donderdagavond 20 november
Lees verder →
Wilgehoeve

Nieuwe dagbesteding in Niekerk-Westerkwartier: De Wilgenhoeve

13 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Opent deuren op 5 januari 2026 en is bedoeld voor licht dementerenden en eenzame ouderen
Lees verder →
Raad inspreker jan jaap de boer

Extra injectie voor Regiomarketing Westerkwartier: stichting kan per 2026 professioneel van start

13 november 2025    Zuidhorn-nieuws
€60.000,- als ( extra) subsidie
Lees verder →
2025 wegman

Eigenaars dierenspeciaalzaak stoppen er mee, winkel blijft

12 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Vanaf december elke zaterdag vrij voor Arnold en Rolinka Wegman
Lees verder →
Steven klein nijenhuis bron website

Een van de beste groenterestaurants van de wereld in Aduard (Westerkwartier)

12 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Onder de Linden in Aduard naast Michelinster ook 5 radijzen!
Lees verder →
Bermmaaisel als compost - wethouder hans haze bij boerenbedrijf familie beving

Boer geeft bermgras tweede leven als compost

11 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier werkt samen met boeren aan duurzame landbouw in de pilot ‘Bermmaaisel composteren’
Lees verder →