Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Grote decemberactie door voedselbanken Groningen

24 oktober 2016    Zuidhorn-nieuws
Door afhaken RTVNoord actie gat van 3 maanden in voedsel voorziening
Voedselbankactie

In de Provincie Groningen zijn al heel wat jaren Voedselbanken actief. Armoede is een groot probleem dat ook aan onze provincie niet voorbijgaat. De Voedselbanken in Groningen bieden alleenstaanden en gezinnen die onder de armoedegrens leven een steuntje in de rug door het verstrekken van een voedselpakket.

De Voedselbanken in onze provincie hebben nog steeds te maken met grote armoede en hebben vaak moeite om voldoende eten en non food (zeep, luiers, shampoo, waspoeder etc.) te vergaren en aan de doelgroep te verstrekken.

In 2013 startte RTV Noord met een grote inzamelingsactie in december voor alle voedselbanken in onze provincie. Dit werd meteen een groot succes met opbrengsten rond de € 600.000 aan voedselwaarde! Onlangs heeft RTV Noord besloten te stoppen met dit prachtige initiatief vanwege subsidiebezuinigingen. Op de acties van RTV Noord profiteren onze voedselbanken 3-4 maanden. Kortom: we kunnen absoluut niet zonder deze opbrengsten! Daarom komen de Voedselbanken nu zelf in actie en wij vragen uw hulp hierbij.

Voedsel verzamelen op 20, 21 en 22 december!

De vrijwilligers van de Voedselbanken in de provincie Groningen hebben de handen ineengeslagen en bereiden nu gezamenlijk de grote decemberactie voor. Het doel van de actie: Zoveel mogelijk levensmiddelen verzamelen zodat wij weer een paar maanden vooruit kunnen!

Er zal een beroep worden gedaan op plaatselijke verenigingen en scholen, kerken etc. om mee te helpen voedsel in te zamelen voor de allerarmsten in onze provincie. Ook vragen wij bedrijven, organisaties, instanties etc. om ook bij te dragen aan deze actie.

 

 

  • Voedselbankactie2
  • Voedselbankactie-piesz-zuidhorn (2)
  • Voedselbank vrijwilligers-bonen-plukken
  • Voedselbank on tour in zuidhorn (7)
  • Voedselbank on tour in grijpskerk (2)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Route lopen

Kunst-ommetje Zuidhorn doet mee aan verkiezing van het Mooiste Ommetje van Groningen!

24 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Dingt mee naar de hoofdprijs!
Lees verder →
Groente fruit

Subsidie voor vernieuwende ideeën om voedsel lokaal en duurzaam te produceren

24 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Ondernemers in de Groninger voedselketen kunnen de komende drie jaar subsidie krijgen om nieuwe lokale voedselprojecten te starte
Lees verder →
Dominee poot eigen foto

Studieavond met ds. Henk Poot in Zuidhorn

24 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
‘Is Israël nog steeds Gods volk?’
Lees verder →
Henri olivier

Expositie: hoe een huisschilder een succesvol kunstschilder werd

21 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
De expositie wordt feestelijk geopend in het CCZ op zondag 25 januari om 14.00 uur.
Lees verder →
Richard lamberst

College zet volgende stap richting circulair bedrijventerrein en nieuw grondstoffencentrum

21 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
“Wij kiezen in het Westerkwartier bewust voor een bredere kijk op waarde. Het gaat niet alleen om euro’s per vierkante meter, maar om wat een plek bijdraagt aan gezondheid, verbondenheid en toekomstbestendigheid.
Lees verder →
Hellingbaan open (1)

Brug Zuidhorn weer toegankelijk voor voetgangers en fietsers

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
werkzaamheden hellingbanen klaar
Lees verder →