Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Grote belangstelling voor Na zonneschijn komt …

14 januari 2025    Zuidhorn-nieuws
openbare informatie- en discussie-avond in Zuidhorn over energie
Discussie-avond

Zuidhorn - De fracties van GroenLinks en PvdA Westerkwartier trapten het nieuwe jaar af met een openbare informatie- en discussie-avond in een zaal van Klein Hanckema in Zuidhorn over energie. Met inleidingen van Marten van der Laan (Lector systeemintegratie in de Energietransitie van Hanze Groningen), Milan van der Meulen (Climate Reality Leader van de Al Gore beweging en grondlegger van het bedrijf Soly) en Bé Schollema (wethouder gemeente Westerkwartier van onder meer duurzaamheid, energietransitie, klimaatadaptatie en milieu) en vragen vanuit de ruim vijftig aanwezigen in de zaal werd het een leerzame avond. Zonnepanelen, windmolens, het afschaffen van de zogenaamde saldering, teruglever-kosten en overbelasting van het net kwamen uitgebreid aan de orde. Net zoals mogelijke oplossingen zoals batterijen, slimme verdelers en afspraken in coöperaties.

Wat nemen we mee?
De energietransitie is een ingewikkeld probleem. Simpele oplossingen helpen deels, maar daarmee ben je er nog niet.
Elektriciteit, water en warmte waren vanzelfsprekende en altijd volop aanwezige onderdelen van een woning. Dat verandert. We moeten ons steeds meer – gezamenlijk – bewust zijn van wanneer je wat waar nodig hebt. Dynamische energiecontracten zijn een goed voorbeeld.
Om er ook in de toekomst warmpjes bij te zitten is het onvoldoende om in individuele oplossingen te denken. Ook mensen met een kleinere beurs of een sociale huurwoning moeten mee kunnen doen. Lokale energiecoöperaties, een buurtbatterij of de oprichting van een gemeentelijk energiebedrijf spelen daarop in.
Wetten en regels staan nu vaak nog in de weg. Creativiteit is nodig om straks voor iedereen voldoende energie te organiseren. We hebben elkaar én een betrouwbare overheid nodig.

Na deze energieke avond ging iedereen met nieuwe ideeën en ook nieuwe vragen naar huis. Eén ding is zeker: dit krijgt zeker een vervolg!

   

Fotobijschrift: Veel geïnteresseerden en de drie sprekers tijdens de informatie- en discussieavond over energie van GroenLinksPvdA (Foto’s: Myra Eeken-Hermans)

  • Marten vd laan milan vd meulen be schollema
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Jongeren pixabay

Jongeren uit Westerkwartier gezocht: praat mee over wonen tijdens (t)huis in Groningen

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Inbreng van jongeren en jongvolwassenen is onmisbaar
Lees verder →
Afscheid annewiersma

Zunobri neemt na 2 seizoenen afscheid van Anne Wiersma

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Naast de coaching van Zunobri 1 verzorgde Anne ook twee jaar lang de trainingen voor de gehele seniorengroep
Lees verder →
Vleermuis

Isoleren spouw bij gangbare soorten vleermuizen onder voorwaarden toegestaan

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Tijdelijk gedoogbeleid voor woningisolatie vernieuwd
Lees verder →
Rvdv1886

Aanrijding tussen vrachtwagen en fietser in Zuidhorn

10 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Bij het ongeval raakte de fietser ernstig gewond en overleed ter plekke
Lees verder →
Jan visser (1897-1961), barbarossa pilsener, groningen

Bierproeverij bij tentoonstelling BIER Museum Wierdenland

10 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Donderdag 25 juni 2026
Lees verder →
Zwemmers special olympics

Zwaai Zwemmers Zuidhorn uit naar de Special Olympics

10 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
vrijdagmorgen 12 juni 9.00 is het vertrek vanaf het gemeentehuis in Zuidhorn
Lees verder →